Home Architecture Design Projekty 2021 – Stanisław Deńko
Projekty 2021 – Stanisław Deńko
0

Projekty 2021 – Stanisław Deńko

0
0

Projektami, którymi zajmowaliśmy się w roku 2020, kontynuowanymi w roku 2021 są budynek hotelowy z usługami komercyjnymi przy ul. Długa – Szlak w Krakowie oraz rewitalizacja obszaru i budynku produkcyjnego w dzielnicy obiektów fabrycznych przy ul. Przędzalnia 8 w Białymstoku.

STANISŁAW DEŃKO
Biuro Architektoniczne Wizja


Zakończyliśmy fazę koncepcyjną hali sportowej przy ul. Dekerta w Krakowie.

Projektami, którymi zajmowaliśmy się w roku 2020, kontynuowanymi w roku 2021 są budynek hotelowy z usługami komercyjnymi przy ul. Długa – Szlak w Krakowie oraz rewitalizacja obszaru i budynku produkcyjnego w dzielnicy obiektów fabrycznych przy ul. Przędzalnia 8 w Białymstoku. Projektowany kompleks funkcjonalny w Śródmieściu Krakowa powstałego w początkach XX wieku nawiązuje elewacjami, w ich materialnej strukturze, do charakterystycznych elewacji mistrza Teodora Talowskiego. Parter budynku i kondygnacja podziemna, z dostępnością od ulicy Długiej, są przestrzenią handlową z dwoma kondygnacjami parkingu pod nimi. Z kolei budynek dostępny od ulicy Szlak jest hotelem z zapleczem restauracyjnym w parterze.

Rewitalizacja obszaru i budynku produkcyjnego w dzielnicy obiektów fabrycznych przy ul. Przędzalnia 8 w Białymstoku – projekt obejmuje modernizację istniejących segmentów budynku produkcyjnego na cele komercyjno-wystawiennicze związane z charakterem produkcji oraz rozbudowę stref biurowych wraz z parkingiem umieszczonym pod kondygnacją biur.

Obecnie zakończyliśmy fazę koncepcyjną niewielkiej hali sportowej (badminton, boiska do koszykówki lub siatkówki) wraz z ośrodkiem o charakterze centrum edukacyjnego związanego z tego typu sportami w jednej z dzielnic mieszkaniowych Krakowa. Hala sportowa z zapleczem szatniowo-sanitarnym posiada także antresolę stanowiącą miejsce do gimnastyki, rozgrzewki, a także różnego rodzaju spotkań związanych z podstawowymi funkcjami obiektu. Tego typu budynki stanowią pożądane uzupełnienie dzielnic mieszkaniowych w usługi, potrzebne na co dzień.

Mimo trudnego czasu z powodu pandemii i obostrzeń sanitarno-użytkowych inwestor zdecydował się na tę inwestycję. Warunkiem rozwiązań funkcjonalnych jest odpowiednia struktura pomieszczeń o przeznaczeniu zbiorowego użytkowania i zapewnienia maksymalnie bezpiecznych rozwiązań techniczno- sanitarnych tak, by nie stanowiły zagrożenia dla przyszłych użytkowników. Projekt, w związku z nowymi uwarunkowaniami, stanowił istotne wyzwanie w poszukiwaniu optymalnych warunków eksploatacji.

Budynek hotelowy z usługami komercyjnymi w Krakowie

 

Rewitalizacja obszaru i budynku produkcyjnego przy ul. Przędzalnia 8 w Białymstoku

 

Projekt hali sportowej przy ul. Dekerta w Krakowie

 

Muzeum Stanisława Wyspiańskiego

 

Wielopoziomowy garaż przy galerii handlowej SERENADA w pierzei ulicy Bora Komorowskiego

 

Budynek hotelowy z usługami komercyjnymi w Krakowie

open