Home Sport&Rekreacja WIOSNĄ KRAKOWIANIE SKORZYSTAJĄ Z NOWYCH BASENÓW
WIOSNĄ KRAKOWIANIE SKORZYSTAJĄ Z NOWYCH BASENÓW
0

WIOSNĄ KRAKOWIANIE SKORZYSTAJĄ Z NOWYCH BASENÓW

0
0

Krakowscy miłośnicy pływania już niebawem otrzymają nowe możliwości uprawiania tego sportu.

Po oddanym do użytku jesienią 2020 roku basenie przy ul. Kijowskiej, wiosną 2021 roku w Krakowie przybędą kolejne dwa obiekty: przy ul. Eisenberga oraz na os. 2 Pułku Lotniczego. To element strategii przyjętej przez władze miasta, której założeniem jest, aby mieszkańcy Krakowa mieli swobodny dostęp do infrastruktury basenowej w każdej dzielnicy. Jak osiągnąć ten cel? W planach Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie na najbliższe lata są już kolejne kryte pływalnie.

Wiosną tego roku zostanie oddany do użytku basen przy Szkole Podstawowej Nr 155 na os. 2 Pułku Lotniczego 21 w Krakowie (Dzielnica XIV Czyżyny). Już wkrótce mieszkańcy będą mogli korzystać z nowoczesnej krytej pływalni składającej się z basenu pływackiego o długości 25 m z sześcioma torami z przegrodą i dnem ruchomym na połowie niecki, basenu  do nauki pływania o długości 16 m i głębokości od 0,8 m do 1,2 m, brodzika dla dzieci o głębokości 0,3 m oraz basenu SPA dla 6 osób.

Od 2009 roku Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie wybudował 6 basenów, a obecnie prowadzi 2 inwestycje. W planach jest powstanie 4 kolejnych w najbliższych latach. Są to: basen olimpijski (50 m), który ma powstać przy Zespole Szkół Łączności przy ul. Monte Cassino,  Całoroczne Centrum Sportów Zimowych z zespołem basenów, pływalnia na os. Bohaterów Września oraz kompleks sportowy z krytym basenem KS Clepardia. Celem jest, aby mieszkańcy Krakowa mieli swobodny dostęp do infrastruktury basenowej w każdej dzielnicy.

Budowa wspomnianego basenu olimpijskiego, to jedna ze strategicznych inwestycji dla Krakowa. Nowy obiekt będzie nie tylko służył do celów rekreacyjnych, ale przede wszystkim otworzy naszemu miastu nowe możliwości w zakresie profesjonalnego szkolenia zawodowych pływaków i kształcenia nowych talentów. Pełnowymiarowy basen stanie się również miejscem, w którym będą mogły się odbywać imprezy sportowe rangi mistrzowskiej.

źródło: www.zis.krakow.pl
Fot. M. Sobolewski/ZIS

open