1. Home
  2. News
  3. Największy producent prefabrykatów wdrożył technologię niskoemisyjną
Największy producent prefabrykatów wdrożył technologię niskoemisyjną
0

Największy producent prefabrykatów wdrożył technologię niskoemisyjną

0

Grupa Pekabex wchodzi na rynek z ofertą produktów niskoemisyjnych i przedstawia szereg korzyści, które niesie dla klientów ich wybór. Sukces kilkumiesięcznych prac jest potwierdzeniem proekologicznego kierunku obranego przez największego nad Wisłą producenta prefabrykatów. Na rynku jest duża nisza w zakresie budownictwa mieszkaniowego i halowego, na którą odpowiedzią jest szybkie i wysokiej jakości budownictwo modułowe.

Nasze cztery laboratoria pracowały nad tym tematem od dawna, ale wiele spośród rozwiązań wiązało się ze zwiększeniem kosztów dla klientów, co często powodowało ich odrzucenie. Zapytania dotyczące projektowania, produkcji i realizacji obiektów prefabrykowanych przy wykorzystaniu technologii niskoemisyjnych są coraz częstsze. A ponieważ posiadamy duże doświadczenie w zakresie technologii betonu – to w końcu udało się znaleźć metodę, która pozwala na zmniejszenie emisji. Wysoka jakość produkowanych przez nas elementów za którą idzie trwałość, estetyka, a także szybkość budowy, to niewątpliwie cechy, które sprawiają, że stosowana przez nas technologia staje się coraz bardziej popularna. Ekologiczne podejście do budowy jest dla nas jednym z priorytetów, postanowiliśmy więc, że przygotujemy dla rynku nowe produkty o obniżonej emisyjności CO2, produkty, których ślad węglowy został znacznie zredukowany – mówi Przemysław Borek, prezes Pekabex BET SA.

Po kilku miesiącach prób i testów w zakładzie Pekabex w Mszczonowie została wdrożona technologia produkcji ścian i płyt kanałowych oparta w 100% na cemencie niskoemisyjnym. Oznacza to, że podczas produkcji emitowane jest ok 20% mniej CO2, dzięki czemu znacząco został obniżony ślad węglowy.

Polski producent prefabrykatów zapewnia wysoką jakość dzięki ciągłemu nadzorowaniu procesów przygotowania elementów oraz stałym ich udoskonalaniu. – Zastosowanie betonów niskoemisyjnych jest kolejnym krokiem w ramach szeroko pojętych działań prośrodowiskowych, nad którymi ciągle pracujemy. Wdrożenie i ciągłe udoskonalanie gospodarki obiegu zamkniętego, uzyskanie certyfikatów EPD (Environmental Product Declaration), współpraca z firmami transportowymi posiadającymi flotę Euro6 czy też zastosowanie instalacji fotowoltaicznych w celu samodzielnej produkcji energii elektrycznej dla zakładów – to wszystko ma na celu pokazanie, że nawet w branży budowlanej można jeszcze wiele osiągnąć – potwierdza Przemysław Borek.

PS