Home News Rezydencja Dzielna
Rezydencja Dzielna
0

Rezydencja Dzielna

0
0

Na mapie stolicy, przy ul. Dzielnej 52, pojawi się wkrótce kolejny Dom opieki premium pod marką ORPEA Rezydencje. W Rezydencji Dzielna będzie 107 pokoi jednoosobowych, własna kuchnia i restauracja. Na dachu zaplanowano taras widokowy z salą konferencyjną. 20 maja firma podpisała kontrakt generalnego wykonawstwa z firmą CFE Polska, który przewiduje kompleksową przebudowę istniejącego 11-kondygnacyjnego budynku wraz z infrastrukturą oraz zakresem prac drogowych. Prace budowlane rozpoczną się już 25 maja br. Zakończenie inwestycji planowane jest na sierpień 2022 r.

Podobnie jak we wszystkich Domach opieki Grupy ORPEA, mieszkańcy Rezydencji Dzielna będą

mieli do dyspozycji m.in. kawiarnię, pokój spotkań, w którym będą mogli spędzać czas z przyjaciółmi i z rodziną, salę rehabilitacyjną i salę terapii zajęciowej, salon z biblioteką oraz salon fryzjerski.

Projekt Rezydencji przygotowali architekci SPA Biuro projektów z Poznania. Inżynierem kontraktu jest PM GROUP-Project Management.

Powstanie drugiej już Rezydencji dla seniorów w Warszawie to kolejny krok Grupy ORPEA w realizacji strategii inwestycyjnej, która zakłada tworzenie domów opieki premium w centrach największych polskich miast. Zależy nam, by osoby starsze, którymi się opiekujemy i dla których tworzymy drugi dom, mogły nadal czuć się częścią społeczności lokalnej, uczestniczyć w życiu kulturalnym miasta, mieszkać w miejscu dobrze skomunikowanym, gdzie bliskim będzie łatwo do Nich przyjechać. Jestem przekonana, że podobnie jak w przypadku naszej warszawskiej Rezydencji Dąbrówka, mieszkańcy Domu opieki Dzielna pokochają swoje nowe miejsce, będą się w nim czuli dobrze i bezpiecznie” – mówi Beata Leszczyńska, Prezes Zarządu ORPEA Polska.

„Cieszymy się, że staliśmy się częścią projektu Dom opieki Dzielna dla Grupy ORPEA. Projekt jest realizowany w ścisłym sąsiedztwie skweru imienia Mieczysława Apfelbauma i obejmuje rewitalizację budynku biurowego na cele ogólnorozumianej użyteczności publicznej, co doskonale wpisuje się
w naszą strategię zrównoważonego budownictwa. Dziękujemy zespołowi ORPEA Polska za wybór CFE na swojego partnera w tym wyjątkowym projekcie
” – komentuje Bruno Lambrecht, Dyrektor Generalny CFE Polska.

open