Home ZOOM BUILDER ZOOM – ARTUR POPKO, Prezes Budimex SA
BUILDER ZOOM – ARTUR POPKO, Prezes Budimex SA
0

BUILDER ZOOM – ARTUR POPKO, Prezes Budimex SA

0
0

Wierzę, że kluczem do sukcesu w czasach COVID jest i będzie efektywna współpraca z inwestorami oraz skuteczność i wykorzystywanie pojawiających się szans. ARTUR POPKO, Prezes Budimex SA.

Płynne przejście Budimeksu przez trudny okres pandemii zawdzięczamy m.in.: współpracy z rządem w zakresie możliwości kontynuowania działalności budowlanej, dużej mobilizacji inwestorów publicznych: PKP PLK, GDDKiA, zaangażowaniu pracowników, dostawców i podwykonawców oraz szczególnej dbałości o bezpieczeństwo pracy. Jednak przed całą branżą pojawia się kolejne wyzwanie związane z drastycznym wzrostem cen podstawowych materiałów budowlanych. W czasie ostatnich 6 miesięcy, koszty m.in. stali wzrosły o prawie 100%. Jako branża liczymy na współpracę i ponowny dialog z zamawiającymi w kwestii zapisów dotyczących waloryzacji umów. Obecnie stosowane zapisy nie przewidują tak skrajnych dla branży sytuacji.

Trudne czasy nie zatrzymują nas jednak przed dążeniem do dalszego rozwoju. Ten rok dla Grupy Budimex to początek poważnej pracy nad ekspansją zagraniczną pozwalającą nam poprawić już bardzo dobrze zdywersyfikowany portfel i powiększyć sprzedaż. Składamy pierwsze oferty na rynku słowackim i niemieckim. W Polsce nadal koncentrujemy się na utrzymaniu pozycji lidera branży budowlanej. Wspieramy FBSerwis w rozwoju – zarówno organicznym, jak i poprzez przejęcia kolejnych spółek. Chcemy zostać inwestorem w projektach przemysłowych i OZE. Szansę na wzrost widzimy także w efektywnym wykorzystaniu funduszy Unii Europejskiej z perspektywy budżetowej 2021-2027 i z Krajowego Programu Odbudowy.

open