Home News Bloczki z betonu komórkowego H+H – naturalny sposób na ciepły i zdrowy dom
Bloczki z betonu komórkowego H+H – naturalny sposób na ciepły i zdrowy dom
0

Bloczki z betonu komórkowego H+H – naturalny sposób na ciepły i zdrowy dom

0
0

Beton komórkowy to jeden z najpopularniejszych i najchętniej wykorzystywanych materiałów w budownictwie. Za jego wyborem przemawiają: łatwość obróbki, odpowiednia wytrzymałość, naturalny proces produkcji oraz wysokie parametry izolacyjności cieplnej i akustycznej. Szeroka oferta H+H to naturalny sposób na ciepły i zdrowy dom.

Na mur beton naturalnie!

Beton komórkowy stworzony został blisko sto lat temu jako alternatywa dla drewna. Miał być dostępnym, lekkim i trwałym materiałem budowlanym, o dobrych właściwościach cieplnych i wysokiej odporności na działanie czynników atmosferycznych.

Współcześnie beton komórkowy, tak jak wiek temu, produkowany jest z mieszaniny piasku, wapna, cementu, gipsu i wody. Do takiej mieszanki dodaje się środek spulchniający uzyskiwany z występującego w przyrodzie aluminium (zawartego w postaci tlenków glinu w ilastej skale o nazwie boksyt). W kolejnym etapie następuje proces autoklawizacji, tj. działania pary wodnej o temperaturze około 200 stopni Celsjusza oraz wysokiego ciśnienia, w wyniku którego otrzymujemy gotowy produkt przypominający strukturą twardą gąbkę.

Wybór bloczków H+H to gwarancja, że są one produkowane jedynie z naturalnych składników, bez sztucznych domieszek, a wszystkie surowce pozyskiwane są odpowiedzialnie, bez szkody dla środowiska i ze starannie wybranych i kontrolowanych pod względem ewentualnych zanieczyszczeń źródeł. Decydując się na dom z naturalnego materiału jakim jest beton komórkowy dobrze mieć świadomość, że nasz wybór nie będzie powodował innych szkód środowiskowych.

Ciepły i lekki materiał

Obecność tysięcy zamkniętych pęcherzyków powietrza w każdym elemencie z betonu komórkowego wpływa na jego niską wagę. Ma to znaczenie nie tylko przy prowadzeniu prac murarskich, ale również przy obciążeniu stropów. Ściany wykonane z betonu komórkowego są lżejsze w porównaniu do tych wykonanych z typowych ceramicznych elementów, a tym samym można je umieszczać także na stropach o mniejszej nośności, np. w starym budownictwie.

Beton komórkowy charakteryzuje się dobrymi parametrami, wpływającymi na oszczędność energii cieplnej. Dzięki wysokiej termoizolacyjności rachunki za ogrzewanie są mniejsze, a my możemy cieszyć się ciepłymi i przytulnymi wnętrzami nawet w okresie największych mrozów.

W ofercie H+H poza standardowymi bloczkami znajdziemy także bloczki TERMO i SUPERTERMO, które zapewniają jeszcze większą ochronę i umożliwiają budowę zewnętrznych ścian jednowarstwowych, spełniających wszystkie wymagane normy, bez dodatkowego ocieplenia. Np. jednowarstwowa ściana z bloczków H+H Gold+ 1,5-300 SUPERTERMO o szerokości 480 mm posiada współczynnik przenikania ciepła U na poziomie 0,17 W/(m²K), czyli o lepszych właściwościach niż przewidują zaostrzone na koniec roku 2020 normy dla ścian zewnętrznych.

Dodatkowa warstwa ze styropianu lub wełny sprawi, że osiągniemy jeszcze lepsze parametry i jeszcze bardziej zabezpieczymy się przed ujemnymi temperaturami otoczenia, także w standardzie domów pasywnych.

Warto też pamiętać, że beton komórkowy to materiał paroprzepuszczalny, a więc zapobiegający gromadzeniu się wilgoci w pomieszczeniach.

Jest też łatwy w obróbce i ewentualne docinanie poszczególnych elementów możemy wykonać bez trudu nawet przy użyciu zwykłych ręcznych narzędzi.

Łatwiejsza budowa z H+H

H+H w ofercie produktów z betonu komórkowego posiada zarówno bloczki do budowy ścian konstrukcyjnych (zarówno w wersji gładkiej jak i P+W), jak również szereg produktów uzupełniających, które ułatwiają i przyspieszają budowę.

Są to m.in.:

  • gotowe belki nadprożowe, które umożliwiają prowadzenie prac bez oczekiwania na wyschnięcie wylewanych elementów,
  • panele TEMPO, które dzięki dużym wymiarom ułatwiają błyskawiczną budowę lekkich ścianek działowych,
  • kształtki U, stanowiące szalunek tracony dla wieńców, słupów, trzpieni czy belek.

Wysoka dokładność wymiarowa bloczków H+H o tolerancji do ± 1mm oznacza mniej problemów na budowie, wygodniejsze użycie zapraw cienkowarstwowych a tym samym zmniejszenie występowania mostków termicznych. Wyposażenie bloczków w uchwyty ułatwia prowadzenie prac budowlanych i precyzyjne ustawianie elementów murowych od góry bez ryzyka przesunięć zaprawy. W szybki i prosty sposób wykonamy z nich zarówno ściany działowe, jak i konstrukcyjne, w tym ściany piwnic.

Wybierając produkty H+H z betonu komórkowego zyskujemy bezpieczny i trwały materiał budowlany z naturalnych składników i prosty przepis na ciepły i zdrowy dom.

open