Home Aktualności Wiecha na inwestycji Rezydencja Iwicka w Warszawie
Wiecha na inwestycji Rezydencja Iwicka w Warszawie
0

Wiecha na inwestycji Rezydencja Iwicka w Warszawie

0
0

Niecały rok od rozpoczęcia budowy na osiedlu Rezydencja Iwicka zawisła symboliczna wiecha. Oznacza to, że zakończono prace konstrukcyjne, a budynki osiągnęły swoją docelową wysokość. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Unibep SA.

Rezydencja Iwicka to cztery kameralne, czteropiętrowe budynki. Inwestycja obejmuje łącznie 88 apartamentów – od jedno- do sześciopokojowych. W części podziemnej znajduje się garaż ze 110 miejscami parkingowymi. Całość inwestycji będzie wkomponowana w otaczającą zieleń, natomiast teren wokół zostanie starannie zaaranżowany.

Prace zostały rozpoczęte w IV kwartale 2020 r., a ich zakończenie planowane jest na II kwartał 2022 r.

Unibep SA od lat z dobrym skutkiem buduje osiedla mieszkaniowe. Jesteśmy znaczącym generalnym wykonawcą, dlatego cieszy nas, że możemy po raz kolejny spotkać się na inwestycji realizowanej dla Yareal Polska. To świadczy o dobrej współpracy po obu stronach procesu inwestycyjnego. Warto przypomnieć, że dla tego inwestora zbudowaliśmy niedawno budynek SOHO 18, który powstał w ramach projektu mixed-use SOHO by Yareal w Warszawie. Dziękujemy za zaufanie i wierzymy, że jeszcze nie raz będziemy świętować przy okazji zawieszenia wiechy na inwestycjach Yareal Polska. Dziękuję też wszystkim, którzy współpracują przy powstawaniu Rezydencji Iwicka, bo projekt jest bardzo wymagający , m.in. ze względu na certyfikację BREEAM – powiedział Leszek Gołąbiecki, Prezes Zarządu Unibep SA.

– Projekty mieszkaniowe i biurowe Yareal na polskim rynku wyróżniają się najwyższym poziomem jakości i technologicznego zaawansowania, dlatego tak ważne jest dla nas realizowanie ich z zaufanymi i sprawdzonymi wykonawcami. Unibep SA jest właśnie takim partnerem, który po raz kolejny staje na wysokości zadania, urzeczywistniając naszą wizję Rezydencji Iwicka – stwierdził Jacek Zengteler, dyrektor generalny Yareal Polska. 

Rezydencja Iwicka powstaje na warszawskim Dolnym Mokotowie, w odległości kilkuminutowego spaceru od południowej bramy wejściowej do Łazienek Królewskich. Doskonała lokalizacja inwestycji zapewnia dogodne połączenie z centrum miasta i pozostałymi dzielnicami Warszawy. W bliskim otoczeniu Rezydencji Iwicka znajdują się liczne sklepy i restauracje oraz placówki edukacyjne.

Cała inwestycja – budynki, przestrzeń użytkowa wokół nich, jak i sąsiadujące z nimi otoczenie – została zaprojektowana tak, by zapewnić mieszkańcom maksymalny komfort użytkowania. Apartamenty w Rezydencji Iwicka wyróżniają się na rynku deweloperskim m.in. tym, że budynki są realizowane w duchu zrównoważonego rozwoju, co potwierdza certyfikat BREEAM. To nadal rzadkość na rynku inwestycji mieszkaniowych, dlatego zarówno inwestor, jak i generalny wykonawca mogą być dumni z tego, że należą do wąskiego grona firm, które prowadzą i uczestniczą w tego typu projektach.

open