Home Aktualności Nowe oblicze prefabrykacji – konferencja Polskiego Stowarzyszenia Menedżerów Budownictwa
Nowe oblicze prefabrykacji – konferencja Polskiego Stowarzyszenia Menedżerów Budownictwa
0

Nowe oblicze prefabrykacji – konferencja Polskiego Stowarzyszenia Menedżerów Budownictwa

0
0

Tradycyjną formą działania Polskiego Stowarzyszenia Menedżerów Budownictwa, organizacji zrzeszającej osoby o zweryfikowanych wysokich kwalifikacjach zawodowych, jest coroczna konferencja poświęcona aktualnym problemom budownictwa. W tym roku w dniach 25–26 listopada w Mazurskim Centrum Kongresowym w hotelu Gołębiewski w Mikołajkach PSMB wspólnie z Wydziałem Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej organizuje XXI Konferencję, której temat brzmi: Nowe oblicze prefabrykacji w zrównoważonym zielonym budownictwie – wymagania, potrzeby.

         Budownictwo działa pod ciągłą presją czasu. Wznoszenie obiektów budowlanych z przygotowanych w fabryce elementów o wysokiej jakości i funkcjonalności – bezspornie przyspiesza czas realizacji przedsięwzięcia. Ciągle rosnące wymagania w zakresie ekologii, ochrony środowiska naturalnego, oszczędzania energii, prowadzi do projektowania obiektów charakteryzujących się minimalnym zużyciem zasobów naturalnych na etapie budowy oraz eksploatacji, a także niewielkim oddziaływaniem na środowisko naturalne. Właśnie o takim zrównoważonym budownictwie wykorzystującym technologię prefabrykacji będą toczyły się rozmowy w czasie konferencji.

         Ograniczona dostępność pracowników na rynku powoduje, iż na znaczeniu zyskują wszelkie rozwiązania           i technologie ograniczające pracochłonność. Nie dziwi więc stale postępujące zainteresowanie rozwojem technologii prefabrykacji w wykonawstwie budowlanym. Z przeprowadzonych badań wynika, że co czwarta budowlana firma oceniła technologię prefabrykacji bardzo dobrze. Innowacyjne rozwiązania linii technologicznych do produkcji prefabrykatów, nowoczesne materiały, mieszanki betonowe, sprzęt oraz urządzenia nie pozostają bez wpływu na zmianę mentalności odbiorców. Nowe oblicze prefabrykacji trzeba upowszechnić i wypromować. I taki właśnie jest cel konferencji.

         Do współpracy oraz udziału w konferencji Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Budownictwa zaprasza projektantów, konstruktorów, producentów prefabrykatów, inwestorów, przedstawicieli samorządu różnych szczebli, przedsiębiorców, dostawców linii produkcyjnych i wszystkich zainteresowanych. Do zobaczenia w Mikołajkach!

Program można znaleźć na https://www.materialybudowlane.info.pl/images/aktual/09-2021/program-konf-XXI-KONFERENCJA.pdf

open