Home Materiały&Technologie DESKOWANIE STROPOWE DO DUŻYCH POWIERZCHNI
DESKOWANIE STROPOWE  DO DUŻYCH POWIERZCHNI
0

DESKOWANIE STROPOWE DO DUŻYCH POWIERZCHNI

0
0

W przypadku dużych, powtarzalnych powierzchni stropów rodzaj zastosowanego deskowania ma znaczący wpływ na czas oraz jakość pracy. Dlatego tak ważny jest wybór sprawdzonego dostawcy, który dysponuje deskowaniem optymalizującym pracę na budowie.

Niedawno w portfolio PERI, wiodącego dostawcy oraz producenta deskowań i rusztowań, pojawił się nowy system, który odpowiada na zapotrzebowanie rynku budownictwa żelbetowego dużych powierzchni.

PERI ALPHADECK to panelowy system aluminiowych deskowań stropowych składający się z dużych płyt o unikalnej konstrukcji. System zapewnia: wczesne rozdeskowanie, szybką rotację oraz małą liczbę elementów. Dzięki prostej, intuicyjnej obsłudze, szybkiemu montażowi i możliwości wczesnego rozdeskowania obniży koszty, a także skróci realizację prac. Użycie systemu zwiększa bezpieczeństwo pracowników dzięki montażowi płyt od dołu. System zapewnia wydajne rozwiązania dla standardowych zastosowań. Gwarantuje łatwe, szybkie rozdeskowanie płyt bez konieczności demontażu podpór.

System deskowań stropowych PERI ALPHADECK jest zaprojektowany dla stropów o grubości:

• do 350 mm dla płyt o wymiarach 2400 x 1200 mm
• do 550 mm dla płyt o wymiarach 1800 x 1200 mm.

Duża płyta o unikalnej konstrukcji – więcej korzyści

Dzięki dużym rozmiarom płyt jedna podpora może obejmować pole stropu o powierzchni aż do 2,88 m². Oszczędza to zarówno ilość zastosowanych materiałów, koszty logistyki, robocizny (nakładów roboczych), jak i czas pracy. Ponadto duży rozstaw podpór zapewnia wygodną przestrzeń roboczą pod deskowaniem stropu. Ułatwia to transport materiałów deskowaniowych, a także składowanie materiałów budowlanych.

Głowica opadowa ADH

Głowica opadowa ALPHADECK gwarantuje wczesne rozdeskowanie bez wprowadzania ugięć w rozdeskowanych stropach. Część głowicy opadowej jest opuszczana po uderzeniu młotkiem w jej klin, co powoduje obniżenie płyty o 12 cm. Płyty można łatwo odspajać od betonu i natychmiast ponownie wykorzystać na następnym etapie. Wczesne rozdeskowanie przekłada się zatem na minimalizowanie zapotrzebowania materiałowego na budowie.

Oszczędność czasu i pieniędzy

PERI ALPHADECK nie wymaga użycia dźwigu lub innych dodatkowych urządzeń ułatwiających montaż do wysokości 3,5 m. Do ustawienia płyt potrzebne są tylko dwie osoby.

ALPHADECK został zaprojektowany w taki sposób, aby ograniczyć proces czyszczenia do minimum. Gwarantuje to dodatkową oszczędność czasu. Płyty ALPHADECK są malowane proszkowo. Ich ramy mają minimalną powierzchnię styku z betonem i fazowane krawędzie. Minimalizuje to gromadzenie się mleczka cementowego na powierzchniach bocznych.

Łatwość użycia

Do wykonania stropu w systemie ALPHADECK potrzebne są tylko trzy elementy: płyta, głowica opadowa i podpora PERI. Intuicyjną obsługę systemu można przyswoić w krótkim czasie po podstawowym szkoleniu. Oznacza to, że deskowanie za pomocą ALPHADECK, które odbywa się z poziomu dolnego stropu, może być wykonywane nawet przez mało doświadczonych pracowników. Ponadto za pomocą belki wypełniającej ALPHADECK można równie szybko i łatwo kompensować obszary wokół słupów, a także przy ścianach.

Jakość PERI

Duże aluminiowe płyty są wykonane z trwałych materiałów wysokiej jakości. Ponadto oszczędności w zakresie odpadów drewnianych przekładają się na wyższą opłacalność. Jeśli chodzi o czyszczenie, to fazowane krawędzie, malowanie proszkowe i podcięte krawędzie płyt ograniczają je do minimum, oszczędzając przy tym cenny czas.

open