Home Materiały&Technologie BUDOWNICTWO PRZEMYSŁOWE GOTOWE NA WYZWANIA PRZYSZŁOŚCI
BUDOWNICTWO PRZEMYSŁOWE GOTOWE NA WYZWANIA PRZYSZŁOŚCI
0

BUDOWNICTWO PRZEMYSŁOWE GOTOWE NA WYZWANIA PRZYSZŁOŚCI

0
0

Co sprawia, że budynek powstający dziś jest gotowy na przyszłe wyzwania? Oprócz solidnych fundamentów i dobrze dobranych materiałów konstrukcyjnych kluczowe staje się wybranie odpowiednich rozwiązań w zakresie instalacji technicznych, a szczególnie automatyki budynkowej.

Wymagania stawiane przed budownictwem – ekologia i oszczędność energii

Od lat współpracujemy z sektorem budownictwa zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Dostrzegamy kolejne wyzwania, z którymi się mierzy oraz, z pomocą naszych rozwiązań automatyki, staramy się pomagać w sprostaniu im. Zauważamy, że w ostatnich latach wyraźnym światowym trendem (który dotarł również do Polski) jest tworzenie budynków w jak największym stopniu samowystarczalnych i zeroemisyjnych. Wynika to z wielu czynników, takich jak większa świadomość ekologiczna, chęć oszczędności w okresie eksploatacji budynku, ale przede wszystkim potrzeba sprostania coraz bardziej rygorystycznym wymaganiom stawianym przez ustawodawstwo, a także sam rynek. Jednym z wymogów może być na przykład konieczność przejścia audytu energetycznego. Dzięki rozwiązaniom WAGO budynek może być zgodny z normą ISO 50001 i tym samym zapewnić realizację audytu energetycznego bezkosztowo.

Wszystko pod kontrolą – skalowalny BMS umożliwia optymalne zarządzanie

W obecnych czasach przedsiębiorca musi zwracać szczególną uwagę na kosz-ty eksploatacji swoich budynków. Są one wprost zależne od ilości zużywanych mediów oraz ich rosnących cen. Biorąc pod uwagę fakt, że przewagę konkurencyjną buduje się czasem na ułamkach procentów większej opłacalności biznesu, to kosz-ty eksploatacji mogą tu odegrać kluczową rolę. Dlatego tak ważna jest kontrola nad tym, co dzieje się w zarządzanych obiektach, czy awarie nie zakłócają ich działania oraz jak wykorzystywane są w nich media takie jak prąd czy woda. Takie zarządzanie, w dobrze dostosowanym budynku, nie wy-maga jednak stałej obecności w obiekcie, co, zwłaszcza w przypadku posiadania więcej niż jednej inwestycji, mogłoby być bardzo uciążliwe i kosztowne. Odpowiednie rozwiązania softwarowe pozwalają na bieżące monitorowanie wszystkich interesujących aspektów w zarządzanych budynkach, a zastosowanie technologii „chmurowej” pozwala na dostęp do danych w dowolnym czasie oraz miejscu.

Przemyślana inwestycja – klucz do sukcesu teraz i w przyszłości

Ważne jest, by projekt budynku uwzględniał nie tylko to, czego firma potrzebuje w momencie stawiania konstrukcji, ale również to, jak wymagania będą się zmieniać wraz z rozwojem przedsiębiorstwa oraz kolejnymi zaostrzeniami norm. Koncepcje techniczne uwzględniające przyszłe wymagania, a nie skupiające się tylko na tu i teraz, pozwalają uniknąć w przyszłości kosztownych zmian w całej instalacji. Dlatego warto rozpoczynać koncepcję funkcjonalną budynku od odpowiedniego przemyślenia i zaprojektowania automatyki budynkowej.

Dobrze dobrane rozwiązania – realizacja bez zbędnych przygód

Nowoczesne rozwiązania, mimo bycia zaawansowanymi technologicznie, nie muszą być skomplikowane w implementacji. Odpowiednio dobrane komponenty systemu automatyki umożliwiają znaczne uproszczenie procesu instalacji oraz skrócenie czasu realizacji na obiekcie, a co za tym idzie, pozwalają na szybsze oddanie budynku do użytku. Dzięki temu inwestor otrzymuje obiekt gotowy na przyszłość, a wykonawca nie ponosi zwiększonych kosztów ze względu na dłuższy czas realizacji czy błędy instalacyjne.

open