Home News Atlas Ward Polska podjął współpracę z hiszpańskim producentem chemii gospodarczej i kosmetyków
Atlas Ward Polska podjął współpracę z hiszpańskim producentem chemii gospodarczej i kosmetyków
0

Atlas Ward Polska podjął współpracę z hiszpańskim producentem chemii gospodarczej i kosmetyków

0
0

Atlas Ward Polska rozpoczął prace przy realizacji kompleksu produkcyjnego dla firmy Persan Polska – jednego z liderów w rozwoju, produkcji i sprzedaży produktów chemii gospodarczej oraz higieny osobistej. Obiekt o powierzchni blisko 38 000 m2 powstaje w Wróblowicach na Dolnym Śląsku.

W ramach współpracy z hiszpańskim inwestorem Atlas Ward Polska zrealizuje budynki produkcyjne, magazyn wysokiego składowania wyrobów gotowych, a także magazyn produktów i opakowań oraz budynek generacji mediów. Generalny wykonawca odpowiedzialny jest również za budowę obiektu biurowego, oczyszczalni ścieków, zespołu silosów z budynkiem pompowni, pompowni pożarowej ze zbiornikiem, dwóch portierni oraz niezbędnej infrastruktury technicznej.

Powstający obiekt będzie fabryką, która charakteryzuje się wykorzystaniem nowoczesnych technologii zarówno w aspekcie budowlanym, instalacyjnym, jak i procesowym – mówi Robert Olszowski, Dyrektor Realizacji w Atlas Ward Polska. – Jako generalny wykonawca odpowiedzialni jesteśmy za projektowanie, kompleksową, wielobranżową realizację oraz koordynację międzybranżową i technologiczną. Główne budynki fabryki, czyli produkcja, magazyny i budynki mediów, zawierają się w jednej bryle o zróżnicowanej wysokości dachów, ilości kondygnacji oraz posiadają wiele różnych stref pożarowych, co stanowi nie lada wyzwanie inżynieryjne i logistyczne – dodaje ekspert.

Realizacja, której zakończenie zaplanowano na początek 2023 roku, będzie jedną z największych jednostek produkcyjnych inwestora w tej części Europy. W kompleksie produkowane będą m.in. środki do pielęgnacji ciała oraz chemia gospodarcza – płyny do prania, odplamiacze, proszki czy żele toaletowe.

open