Home Biznes i Ludzie ZA OSIĄGNIĘCIAMI STOJĄ LICZBY
ZA OSIĄGNIĘCIAMI STOJĄ LICZBY
0

ZA OSIĄGNIĘCIAMI STOJĄ LICZBY

0
0

– rozmowa z Mariuszem Zabielskim, Dyrektorem Regionu Centralnego Bouygues Immobilier Polska

Grzegorz Przepiórka: W 2021 roku Bouygues Immobilier Polska osiągnął bardzo dobry przychód. Jakimi jeszcze wynikami, osiągnięciami może pochwalić się spółka?

Mariusz Zabielski: Za naszymi osiągnięciami stoją liczby. 2021 był rokiem wyjątkowym, ponieważ oddaliśmy rekordową liczbę około 1200 mieszkań o wartości 520 mln PLN. Jeśli chodzi o rozwój, podpisaliśmy także kilkanaście nowych projektów inwestycyjnych w dobrych lokalizacjach. W 2021 roku zadebiutowaliśmy również w Gdyni z inwestycją premium – Żeromskiego 7. W tym mieście zostajemy i zamierzamy realizować kolejne projekty. Przez ostatni rok skupialiśmy się na innowacyjnych oraz ekologicznych rozwiązaniach w naszych inwestycjach. Pracowaliśmy także nad wzmocnieniem silnego i ambitnego zespołu, który będzie wdrażał naszą strategię.

G.P.: Warto podkreślić, że w ubiegłym roku firma Bouygues Immobilier Polska obchodziła
20lecie działalności w naszym kraju. Jakie to było 20 lat?

M.Z.: 20 lat działalności w Polsce podsumuję jednym stwierdzeniem – zrównoważony rozwój. Zaczynaliśmy w Warszawie, a po 20 latach inwestujemy jeszcze w trzech innych miastach. Inicjowaliśmy nowe rozwiązania na rynku – jako pierwsi w roku 2009 wprowadziliśmy mieszkania kompaktowe. Nasze działania zmierzają do wykreowania wizerunku silnego, stabilnego dewelopera. Obecnie jesteśmy kojarzeni z zaufaniem i wysoką jakością.

G.P.: „Tu zaczyna się życie” – to nowe motto Bouygues Immobilier Polska. Jak odczytać je w praktyce?

M.Z.: Naszym celem jest nie tylko stawianie nowych budynków wraz z pełną infrastrukturą, lecz przede wszystkim tworzenie przyjaznych miejsc do życia. Składają się na to zarówno funkcjonalne wnętrza, jak i otoczenie sprzyjające dobremu samopoczuciu, aktywności fizycznej, relacjom sąsiedzkim oraz pozytywnym emocjom.

G.P.: Które z ostatnio ukończonych bądź obecnie realizowanych inwestycji stanowią flagowe projekty Bouygues Immobilier Polska?

M.Z.: Skupiamy się na projektach z innowacyjnymi rozwiązaniami z zakresu zrównoważonego budownictwa i ekologii. Taką flagową inwestycją jest powstające Aparté Mokotów, gdzie zastosujemy m.in. beton nisko-emisyjny czy panele fotowoltaiczne. Lubimy wdrażać również projekty wkomponowane w istniejącą, mocno zurbanizowaną tkankę miejską. Stalowa 39 oraz Grochowska 230 w Warszawie, Żeromskiego 7 w Gdyni, Vilda Moderne w Poznaniu i ostatnio wprowadzona do sprzedaży inwestycja we Wrocławiu przy ul. Sienkiewicza to projekty o o podwyższonym standardzie, zlokalizowane w ważnych częściach dzielnic, z przeprowadzoną rewitalizacją i nawiązaniem do historii.

G.P.: Jak rysuje się rok 2022 dla rynku deweloperskiego i firmy Bouygues Immobilier Polska?

M.Z.: To będzie ciekawy rok. Inflacja, zmiany stóp procentowych, rosnące ceny surowców, mała podaż gruntów, wejście w życie nowelizacji ustawy deweloperskiej czy kolejne fale COVID19 – to wpłynie na działania wszystkich podmiotów na rynku nieruchomości. Jako doświadczony i profesjonalny deweloper wiemy, jak się do tego przygotować. Nasza strategia oraz polityka inwestycyjna, a także projekty, które mamy w swoim banku ziemi, dają naszym klientom i nam gwarancję, że będzie to stabilny rok. Planujemy utrzymać dynamikę ekspansji oraz zwiększyć liczbę sprzedanych mieszkań.


Fot. arch. Bouygues Immobilier Polska

open