Home Architecture Design .KTW – piękne i nowoczesne
.KTW – piękne i nowoczesne
0

.KTW – piękne i nowoczesne

0
0

Wykonaliśmy prace ogólnobudowlane na obu wieżach: .KTW I, .KTW II. W szczególności były one związane z izolacją akustyczną i termiczną. W praktyce oznaczało to tysiące metrów kwadratowych powierzchni odpowiedniego wykonawstwa na wszystkich kondygnacjach i nieraz w bardzo trudnych warunkach. Rozmowa z WŁODZIMIERZEM BIEDAKIEM, Prezesem Zarządu Hirsch Katowice.

Grzegorz Przepiórka: Panie Prezesie, czyż mogło Was zabraknąć przy tym projekcie?

Włodzimierz Biedak: Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć niemalże od samego początku w realizacji tak prestiżowej inwestycji, jaką są wieże .KTW I i .KTW II, tym bardziej że jesteśmy firmą, która ma swoją siedzibę w Katowicach. Jesteśmy przekonani, że wieże .KTW staną się jedną z wizytówek miasta.

G.P.: Oferta usług Hirsch Katowice jest szeroka. A jaki był zakres działań firmy przy .KTW? Jak się pracuje na tego rodzaju obiektach?

W.B.: Wykonaliśmy prace ogólnobudowlane na obu wieżach: .KTW I, .KTW II. Pierwsza z nich, jako mniejsza, była łatwiejsza w realizacji ze względów organizacyjnych. Z kolei .KTW II liczy 134 m wysokości. Jest trzykrotnie wyższa od .KTW I i bardzo dobrze prezentuje się jako nowoczesny obiekt o randze światowej. Z ogromnych przeszkleń rozlega się wspaniały widok na Katowice. Jednak mimo uroku w czasie wykonywania prac nieraz podnosiła nam ciśnienie – im wyżej, tym mocniej – przez transport materiałów, rusztowań, sprzętu, dojście pracowników w rejon prac oraz koordynację zleconych działań.

G.P.: To jaką konkretnie sygnaturę zostawiliście w .KTW?

W.B.: Nasze prace przy realizacji .KTW II w szczególności były związane z izolacją akustyczną i termiczną poziomów od 3 aż do ostatnich kondygnacji dachu technicznego +33, zadaniem było zapewnienie odpowiednich wymagań związanych z tymi zakresami. W praktyce oznaczało to tysiące metrów kwadratowych powierzchni odpowiedniego wykonawstwa na wszystkich kondygnacjach i nieraz w bardzo trudnych warunkach. Realizowaliśmy również inne roboty, np. impregnacje betonów, prace malarskie.

Chcę zaznaczyć, że doceniamy profesjonalną organizację i koordynację pracy na budowie, troskę o bezpieczeństwo oraz higienę pracy, a także bardzo dobry kontakt z Inwestorem, co przyczyniło się do sukcesu, jakim niewątpliwie jest ukończenie prac przez wszystkie firmy na tak dużej inwestycji w samym centrum Katowic.

G.P.: Podejrzewam, że firma Hirsch Katowice nie narzeka na brak zleceń. Z jaką intensywnością operujecie?

W.B.: Oprócz .KTW w 2021 r. firma Hirsch Katowice wykonywała prace wykończeniowe na I etapie budowy osiedla Pierwsza Dzielnica, która również jest realizowana przez Inwestora TDJ i jest jednym z najbardziej prestiżowych osiedli w Katowicach. Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem w pracach wykończeniowych. Uczestniczyliśmy w realizacji inwestycji na terenie całego kraju i za granicą. W portfolio mamy galerie handlowe, biurowce, hotele, szpitale, hale produkcyjne oraz dystrybucyjne, osiedla mieszkaniowe.

G.P.: Gdzie teraz działacie?

W.B.: Obecnie realizujemy hotel Hyatt w Pradze, szpitale we Frankfurcie i Kiel, kompleksowe wykończenie mieszkań pod klucz we Wrocławiu, obiekt szkoleniowo-noclegowy w Żarskiej Wsi, rozbudowę fabryki Mokate w Żorach, prace wykończeniowe w Global Office Park w Katowicach, prace ogólnobudowlane w fabryce akumulatorów LG pod Wrocławiem, PZU we Wrocławiu.

Korzystając z możliwości uczestnictwa w publikacji, dziękujemy i pozdrawiamy wszystkich, którzy biorą udział w powstawaniu tak pięknych oraz nowoczesnych budowli jak .KTW I i .KTW II oraz innych obiektów budowlanych.


Zdjęcia archiwum Hirsch Katowice

open