Home Architecture Design Nasz największy projekt
Nasz największy projekt
0

Nasz największy projekt

0
0

Z racji tego, że budynek .KTW II jest obiektem wysokościowym, przepisy przeciwpożarowe wymagają od inwestora zastosowania zintegrowanego systemu zarządzania budynkiem, który łączy w sobie kluczowe systemy odpowiedzialne za bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Wdrożony przez naszą firmę system wizualizuje wszystkie instalacje, a ponadto pozwala nimi w wygodny sposób zarządzać i sterować.

Najważniejszy z punktu widzenia inwestora i najemców jest system kontroli dostępu. Wychodząc naprzeciw wysokim oczekiwaniom, zaproponowaliśmy sprawdzony system firmy NEDAP, który z sukcesem wdrażaliśmy w innych wymagających projektach. Praca z rożnymi typami kart, wirtualna karta w smartfonie, dostęp za pomocą QR kodów, integracja z windami czy z aplikacjami zewnętrznymi to cechy charakterystyczne tego systemu kontroli dostępu.

Bardzo dużym wyzwaniem dla naszego zespołu był system automatyki budynkowej BMS. Ze względu na rozmiar obiektu oraz ilość instalacji, jakimi zarządza system BMS, to najtrudniejsza część naszego kontraktu. Inwestor po-stawił bardzo rygorystyczne wymagania zarówno pod względem możliwości monitoringu, jak i sterowania praktycznie wszystkimi systemami w budynku.

URKOM wykonywał dla obiektu .KTW II:
• System automatyki budynkowej BMS
firmy Delta Controls
• System integrujący systemy bezpieczeństwa GEMOS
• System detekcji pożaru SAP Schrack-SECONET
• System sterowania urządzeniami przeciwpożarowymi FPM+
• System kontroli dostępu NEDAP
• System telewizji dozorowej CCTV
• System domofonowy
• System alarmowy SSWiN NEDAP
• Instalację wzmocnienia sygnału GSM

Realizacja nie odbyła się bez problemów. Pandemia COVID-19 spowodowała zaburzenia w dostawach sprzętu, naszego zespołu nie ominęły również zachorowania. Jednak poważne podejście inwestora do problemu pandemii oraz środki, jakie zostały wprowadzone na budowie wśród firm, pozwoliły na nieprzerwaną pracę przy projekcie .KTW II.

Nasza firma realizuje projekty w sektorze prywatnym – biurowce, fabryki, hale magazynowe, hotele i w postępowaniach publicznych dla klientów instytucjonalnych, takich jak szpitale, uczelnie czy Port Lotniczy w Katowicach Pyrzowicach. Skupiamy się na projektach, które charakteryzują się skomplikowaną infrastrukturą techniczną, gdzie nasz ze-spół może podjąć się prac od projektu przez wdrożenie i późniejszy serwis.

Realizacja .KTW II to aktualnie nasz najważniejszy projekt w segmencie biurowym. Budynek w samym centrum stolicy naszej metropolii jest – obok Spodka – wizytówką miasta. Jesteśmy dumni z tej inwestycji, którą udało nam się zrealizować w tak szerokim zakresie. Nasze zaangażowanie w projekt pozwoliło na dalszą współpracę przy rozbudowie zaimplementowanych systemów w budynku na powierzchnie najemców fit-out.


Fot. arch. URKOM

open