Home Architecture Design Decalu F50 Facade
Decalu F50 Facade
0

Decalu F50 Facade

0
0

nowość od firmy Deceuninck

Decalu F50 Facade jest przeznaczony do lekkich zastosowań komercyjnych, zapewnia maksymalną elastyczność projektową i wyjątkowe parametry eksploatacyjne. Dzięki kształtownikom o wymiarach 50 mm oraz współczesnemu i minimalistycznemu wyglądowi estetyka projektu łączy się z wydajnością cieplną. Wartości współczynnika Uf klasyfikują się na poziomie zaledwie 0,72 W/m2K, co spełnia normy Passivhaus.

Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom konstrukcyjnym Decalu F50 Facade pozwala na uzyskanie większych rozpiętości bez konieczności stosowania profili o większych wymiarach, co obniża koszty realizacji projektu oraz pozwala uzyskać maksymalną powierzchnię użytkową. Decalu F50 Facade jest przeznaczony do obiektów komercyjnych, w tym biurowych, handlowych i innych budynków użyteczności publicznej, jest również w pełni kompatybilny z szeregiem systemów wentylacyjnych oraz brise soleil.

System Decalu F50 Facade od firmy Deceuninck (mającej w swoim portfolio takie systemy, jak: Decalu 88 Standard, 163 Slide, 94 Retro, Open Out, 110 Steel, New Steel oraz systemów drzwiowych) składa się z pionowych i poziomych kształtowników aluminiowych o przekroju w kształcie skrzynki ze stałą szerokością 50 mm. Przekłada się to na wpuszczenie do budynku maksymalnej ilości światła. Producent zastosował również akcesoria, które pełnią funkcje uszczelniające i połączeniowe. W nawiązaniu do nowoczesnych trendów w architekturze tego typu rozwiązania umożliwiają zlicowanie profili słupów oraz rygli od wewnętrznej strony fasady i pozwalają uzyskać kilka wersji zewnętrznego wyglądu.

Do połączenia profili służą specjalnie zaprojektowane łączniki, których podstawową funkcją jest przenoszenie obciążeń pomiędzy poszczególnymi elementami. Aby osiągnąć najlepszą izolację termiczną oraz akustyczną, zastosowano izolator z materiału PVC i izolator piankowy HI.

Dzięki zastosowaniu różnorodnych rozwiązań zawartych w systemie użytkownik ma możliwość swobodnego kształtowania elewacji pod względem geometrycznym, a także kolorystycznym.


Zalety fasady Decalu F50 Facade:

  • eleganckie, równe linie widzenia 50 mm,
  • zaawansowane  parametry  termiczne  z  wartościami współczynnika Uf na poziomie zaledwie 0,72 W/m²K,
  • wysokie  wartości  momentów  bezwładności  przy  małych powierzchniach przekroju poprzecznego – możliwość uzyskania większych podziałów szkła bez dodatkowych wzmocnień,
  • zaawansowane rozwiązania konstrukcyjne – mniejsze profile maksymalizują powierzchnię użytkową budynków,
  • odpowiednie do zastosowań o wysokości do 18 m,
  • pełna integracja z systemami okiennymi i drzwiowymi Decalu.

So Easy System Sp. z o.o.
Ul. Duńska 4, 05-152 Czosnów
www.decalusolutions.com www.deceuninck.pl

open