Home Architecture Design Stephan Tahy pozostanie prezesem zarządu Duravit jeszcze przez pięć lat
Stephan Tahy pozostanie prezesem zarządu Duravit jeszcze przez pięć lat
0

Stephan Tahy pozostanie prezesem zarządu Duravit jeszcze przez pięć lat

0
0

Rada Nadzorcza firmy Duravit AG wcześniej przedłużyła umowę prezesa zarządu Stephana Tahy z dniem 1 lipca 2022 r.

Rada Nadzorcza firmy Duravit AG na posiedzeniu w dniu 28 czerwca przedwcześnie i jednogłośnie przedłużyła umowę prezesa zarządu Stephana Tahy’ego na kolejne pięć lat do roku 2027. Przyczyną tego jest nie tylko sukces ostatniego roku finansowego, lecz także przekonanie, że Stephan Tahy i jego koledzy z zarządu, Thomas Stammel i Martin Winkle, współpracując z całym zespołem, potrafili wykorzystać sukcesy z przeszłości i w przyszłości będą nadal realizować pełny potencjał firmy Duravit.

W lipcu 2020 roku Tahy został dyrektorem generalnym rodzinnej firmy, która zatrudnia na całym świecie około 7000 pracowników i działa w ponad 130 krajach. Jego kontrakt miał obowiązywać do 2023 roku. „Jestem zachwycony wcześniejszym przedłużeniem kontraktu i okazaniem zaufania do mnie” – powiedział Stephan Tahy. „Tylko dzięki wspólnej pracy możemy osiągnąć nasze ambitne cele. Dlatego chcemy wykorzystać sprzyjające wiatry i wspólnie kształtować niezbędne zmiany.” CEO zamierza w przyszłości przecierać śmiałe szlaki we współpracy z kolegami z Zarządu i pracownikami

Duravit na ścieżce wzrostu i w misji klimatycznej

Z Stephanem Tahy u steru jako prezesem zarządu, firmie Duravit udało się w ubiegłym roku obrotowym osiągnąć rekordowy obrót w wysokości 604 milionów euro, co oznacza wzrost rok do roku o około 28 procent. „Mimo trudnych okoliczności w gospodarce światowej zbliżamy się do granicy miliarda”, wyjaśnił.

Duravit pozostaje na dobrej drodze do sukcesu: W pierwszym kwartale firma wypracowała łączny obrót w wysokości 172,1 mln euro(2021: 140 mln euro). Wzrost, z uwzględnieniem jednorazowego efektu konsolidacji firmy Bernstein, wyniósł 22,9 procent.

Dodatkowo Duravit rozpoczął kompleksową misję klimatyczną: do 2045 roku firma z Hornbergu w Schwarzwaldzie chce być w skali globalnej przedsiębiorstwem całkowicie neutralnym klimatycznie, nie opierając się na offsetach czy handlu emisjami CO2. „Nic z tego nie byłoby możliwe bez zespołowego wysiłku naszych pracowników, którzy codziennie na nowo odtwarzają ten sukces mimo trudnych i zmiennych warunków panujących w firmie. Są to najlepsze warunki do realizacji naszej wizji korporacyjnej 'Ulepszamy codzienne życie ludzi’ dla wszystkich naszych interesariuszy Zarząd”, mówi Tahy.

open