Home Architecture Design Blacha, która nadaje styl
Blacha, która nadaje styl
0

Blacha, która nadaje styl

0
0

Firma Systemy Budowlane obala stereotypy na temat blachy w budownictwie i architekturze. Nierdzewna, aluminiowa, perforowana, gięta w specjalne kształty, łukowa, elegancka, trwała – może podkreślać industrialny charakter budynków, nadać obiektom nowoczesne oblicze, a nawet mieć związek z muzyką i otoczeniem.

Sylwia Jakubowska: Proszę przypomnieć, jaki jest profil działalności firmy o tak pojemnej nazwie: Systemy Budowlane, oraz w czym się specjalizujecie?

Systemy Budowlane: Jesteśmy dostawcą okładzin fasadowych i dachowych z blachy stalowej oraz aluminiowej. Na rynku polskim reprezentujemy wiodących europejskich producentów blach trapezowych i falistych, paneli fasadowych i płyt warstwowych wchodzących w skład koncernu Tata Steel: Montana Bausysteme ze Szwajcarii oraz SAB Profiel z Holandii. Dwudziestoletnia współpraca zaowocowała setkami obiektów w lekkiej obudowie szwajcarskiej i holenderskiej produkcji, rozsianych po całej Polsce i krajach ościennych, a nasza firma stała się rodziną biznesową Montany. Specjalizujemy się w produktach profilowanych ze szlachetnych materiałów o podwyższonych walorach estetycznych i odporności na korozję. Blacha nierdzewna, aluminiowa, perforowana, gięta w specjalne kształty, łukowa, elegancka, trwała i podkreślająca jednocześnie industrialny charakter budynków to nasza domena.

S.J.: Jaki był Państwa zakres prac przy realizacji Państwowej Szkoły Muzycznej oraz jakie technologie i produkty zostały użyte w tym projekcie?

S.B.: Po naszej stronie była dostawa okładziny fasadowej. Współpracowaliśmy z biurem SLAS architekci w zakresie doboru produktu, który miał za zadanie wtopić się w otoczenie, zachowując jednocześnie nowoczesny charakter obiektu. Udało się to osiągnąć dzięki zastosowaniu polerowanej blachy nierdzewnej, działającej jak lustro. Zastosowano blachę SWISS PANEL SP42/160 Sinus, która swoim falistym kształtem podkreśla muzyczny charakter obiektu.

S.J.: Jakie znaczenie ta inwestycja ma dla Państwa na tle portfolio firmy?

S.B.: Jesteśmy szczęśliwi, że nasz produkt pomógł oddać charakter tak dobrego projektu. Architektom SLAS serdecznie gratulujemy. Szkoła Muzyczna to niejedyny projekt, z którego jesteśmy dumni. Możemy pochwalić się dostawami blach do stropów zespolonych SUPERHOLORIB na budowę Gigafabryki TESLI w Berlinie, blach falistych dla kilku fabryk tektury falistej koncernu PROGROUP, fabryki Draxlmaier, Nord Napędy, Convert. Nasza blacha i panele fasadowe obecne są na dziesiątkach Kauflandów w całej Polsce. Mimo że blacha kojarzy się głównie z obiektami przemysłowymi i handlowymi, zaznaczamy powoli swój ślad w architekturze mieszkaniowej. Pokazane na fotografiach osiedle Botaniczna w Poznaniu zostało ubrane w drugą skórę blachy aluminiowej perforowanej SWISS PANEL 27/111 Sinus.

open