Home News ALURON WYDŁUŻA GWARANCJĘ NA USZCZELKI DO 12 LAT!
ALURON WYDŁUŻA GWARANCJĘ NA USZCZELKI DO 12 LAT!
0

ALURON WYDŁUŻA GWARANCJĘ NA USZCZELKI DO 12 LAT!

0
0

Aluron Sp. z o.o. jest jedynym na polskim rynku systemodawcą, który samodzielnie wytwarza uszczelki TPE oraz wszystkie elementy tworzywowe niezbędne do produkcji kompletnych systemów aluminiowych. W czym tkwi sukces?

Kontrola całego procesu wytwórczego przekłada się na najwyższą jakość oferowanych produktów. Fakt samodzielnej produkcji uszczelek uniezależnia także firmę od dostawców zewnętrznych, dzięki czemu Aluron zapewnia swoim partnerom konkurencyjne ceny oraz krótkie terminy dostaw. Okazało się to szczególnie ważne w ubiegłym roku, gdy doszło do przerwania łańcuchów dostaw. Mimo powszechnych trudności Aluron był w stanie realizować zamówienia w siedem dni. Doświadczenie i know-how zdobyte przez lata produkcji uszczelek TPE dla segmentu stolarki drewniano-aluminiowej eksperci Aluronu przełożyli z czasem na konstrukcje aluminiowe. To, w połączeniu z wewnętrznymi testami przeprowadzanymi na gotowych konstrukcjach po kilku latach ich użytkowania, utwierdziło zarząd firmy w przekonaniu, że uszczelki z termoplastycznego elastomeru to przyszłość stolarki aluminiowej. Z tego powodu zarząd firmy podjął decyzję o wydłużeniu gwarancji na uszczelki typu TPE z trzech do rekordowych dwunastu lat. Jest to obecnie najdłuższy okres gwarancyjny, jaki oferuje jakikolwiek systemodawca na polskim rynku na ten produkt.

– Inwestorzy, a także wykonawcy, mówiąc o jakości okien oraz drzwi aluminiowych, często koncentrują się wyłącznie na systemie i szybach. Zapominają, że zastosowane uszczelnienie odgrywa kluczową rolę, jeśli chodzi o długoletnią trwałość, szczelność oraz funkcjonalność konstrukcji. My w Aluronie o tym pamiętamy, dlatego naszym partnerom proponujemy nowoczesne uszczelki z TPE, które mają znacznie więcej zalet niż tradycyjnie stosowany w aluminium EPDM. Przede wszystkim termoplastyczny elastomer jest niezwykle sprężysty, dzięki czemu idealnie przylega i uszczelnia konstrukcję. Jest też odporny na niekorzystne oddziaływanie promieniowania UV. Nie kurczy się, nie blaknie, a także nie starzeje się i przez lata zachowuje swoje właściwości fizyczne. W dzisiejszym świecie, w którym ekologia odgrywa bardzo ważną rolę, podstawową zaletą uszczelek TPE jest też ich całkowicie bezodpadowy proces produkcji. Co więcej, wyeksploatowany produkt w przeciwieństwie do swojego tradycyjnego gumowego odpowiednika poddaje się w 100% recyklingowi, dzięki czemu nie jest szkodliwy dla środowiska i klimatu – powiedział Łukasz Kucharczyk, dyrektor handlowy Aluronu.

Współczynnik przenikania ciepła w przypadku termoplastycznego elastomeru wynosi 0,14 W/m2K, analogicznie w uszczelkach EPDM równy jest 0,25 W/ m2K. Uszczelki TPE są średnio o 30% lżejsze niż te z EPDM, prezentują też ponad dwukrotnie lepszy parametr wydłużania przy zerwaniu (odpowiednio 700% do 300%). Produkcja uszczelek TPE przez Aluron daje partnerom biznesowym firmy szereg dodatkowych korzyści. Firmy wykonawcze mają możliwość zamówienia zgrzewanej uszczelki centralnej, która zostanie dostarczona jako gotowa do montażu „ramka”. Przekłada się to na zwiększenie estetyki naroża i poprawę szczelności całej konstrukcji. Jeśli projekt wymaga indywidualnego podejścia,

Aluron produkuje również cienkościenne uszczelki o skomplikowanych kształtach. Na specjalne zamówienie klientów mogą być barwione na różne kolory. Aluron w przeciwieństwie do większości systemodawców sprzedaje swoje uszczelki zarówno w rolkach, jak i w krótszych odcinkach.

open