Home Architecture Design Nowy początek, nowe rozdanie
Nowy początek, nowe rozdanie
0

Nowy początek, nowe rozdanie

0
0

Fapim jest obecny na rynku od 22 lat. W tym czasie dwukrotnie zmieniał lokalizację, ale dopiero trzecia przeprowadzka niesie ze sobą najwięcej emocji. We wrześniu nastąpiło oficjalne otwarcie nowego rozdziału w życiu firmy. To zmiana niezwykle ważna, która zapowiada wiele korzyści.

Swoją obecność w Polsce włoskie przedsiębiorstwo zawdzięcza wyjątkowej intuicji jednego z jego wspólników i założycieli, Paolo Bellandiego który już w latach 90. dostrzegł w rynkach Europy Wschodniej, a zwłaszcza w Polsce, ogromny potencjał biznesowy dla swojej firmy oraz możliwości rozwoju sprzedaży eksportowej. Był zafascynowany tą częścią Europy, ponieważ – jak lubił powtarzać – zapał, z jakim polscy przedsiębiorcy podchodzili do swojej pracy, przypominał mu do złudzenia entuzjazm, który towarzyszył jemu samemu i jego wspólnikom w ich drodze biznesowej, naznaczonej ciężką pracą ukierunkowaną na realizację wizji przyszłości firmy, zakładającej ciągły rozwój i nowe inwestycje. Innymi słowy, chodziło o tego zwycięskiego ducha przedsiębiorczości, który od zawsze był znakiem rozpoznawczym firmy z Altopascio.

Dobry start

W oparciu o tę wizję i na tych właśnie fundamentach powstała w 2000 roku w Warszawie firma Fapim Polska. Było to możliwe wyłącznie dzięki czynnemu udziałowi oraz pełnemu zaangażowaniu pracowników. To właśnie oni i praca, którą wykonują na co dzień w ramach ścisłej współpracy z kolegami z Altopascio, sprawiło, że Fapim Polska jest dzisiaj więcej niż gotowy, aby rosnąć w siłę, a także podjąć nowe wyzwania.

Bez wątpienia w tym względzie niebagatelną rolę do odegrania będzie miała nowa siedziba stanowiąca własność firmy Fapim, w pełni dostosowana do jej potrzeb, i co najważniejsze, odpowiednia do wizerunku biznesowego oraz renomy firmy. Co ciekawe, firma kupiła działkę pod tę inwestycję już w latach 90. Kilkakrotnie zastanawiano się nad uruchomieniem projektu, ale z uwagi na różnego rodzaju czynniki zarówno w Polsce, jak i we Włoszech kontynuowano wynajem powierzchni magazynowej, a także biura. W końcu udało się jednak sfinalizować marzenie o własnym miejscu.

Własna siedziba

Nowa  siedziba  Fapim  Polska  mieści  się  na  działce  o  powierzchni  powyżej  3500  m2  przy  północnej obwodnicy Warszawy, w miejscowości Słupno koło Radzymina. Do dyspozycji pracowników jest 200 m2 powierzchni biurowej (showroom, biura, sala konferencyjna, pomieszczenia gospodarcze oraz sanitarne) oraz 800 m2 przestrzeni magazynowej. Dodatkowo w dłuższej perspektywie istnieje możliwość dalszej rozbudowy, co idealnie wpisuje się w DNA firmy Fapim! Nowo wybudowany obiekt to nie tylko komfortowe miejsce pracy, ale także przestrzeń referencyjna, gdyż zastosowano w niej produkty Fapim. Odwiedzający mogą dzięki temu zaobserwować, jak sprawdzają się  one  podczas  użytkowania.  Na  tym  jednak  nie  koniec,  ponieważ  w  obiekcie znalazło się również miejsce na wielofunkcyjny showroom, zaprojektowany z myślą o prowadzeniu szkoleń, organizowaniu spotkań oraz prezentacji nowych produktów. Już teraz można obejrzeć w nim wiele modeli klamek, zamków, zawiasów i innych akcesoriów, chociażby przeciwpożarowych.

Nowe możliwości

Dzięki  nowej  siedzibie  będzie  możliwe  zwiększenie  zakresu  obsługi  klientów  w Polsce, Czechach, Słowacji, ale także w innych krajach nadbałtyckich. Automatyzacja, nowe rozwiązania IT, a także większa powierzchnia magazynu pozwoli poprawić efektywność, ograniczyć ilość ewentualnych błędów, jak również podnieść sprzedaż. Co więcej, klienci będą mieli dostęp do większej ilości organizowanych szkoleń. A w 2023 r. po wdrożeniu programu SAP będzie możliwa integracja procesów zakupowych, magazynowych i logistycznych z centralą Fapim Włochy.

– To dla nas nowy początek, a także nowe rozdanie. W końcu jesteśmy na swoim. Nowa siedziba zdecydowanie poprawia pracownikom komfort i warunki pracy. To także kolejny krok w rozwoju firmy – mówi Wojciech Krybus, Head of sales department Poland Czech and Slovak Rep. w firmie Fapim S.p.a.

Kolejne inwestycje

Pierwszym i najważniejszym filarem, na którym opiera się koncepcja wzrostu oraz rozwoju, są ludzie. Dlatego w Fapim Polska inwestuje się w szkolenia, dzięki którym  podnoszone  są  kompetencje  pracowników.  Niezwykle  ważne  są  także  badania i rozwój produktów. Dzięki nim firma Fapim może śmiało patrzeć w przyszłość, czerpiąc inspirację dla nowych, unikatowych i innowacyjnych produktów oraz procesów, a także skutecznie ograniczać czas od momentu powstania konceptu produktu aż do wprowadzenia go na rynek.

open