Home ZOOM BUILDER ZOOM – RAFAŁ JURCZYK, DYREKTOR GENERALNY SAINT-GOBAIN GLASS & GLASSOLUTIONS
BUILDER ZOOM – RAFAŁ JURCZYK, DYREKTOR GENERALNY SAINT-GOBAIN GLASS & GLASSOLUTIONS
0

BUILDER ZOOM – RAFAŁ JURCZYK, DYREKTOR GENERALNY SAINT-GOBAIN GLASS & GLASSOLUTIONS

0
0

Glassolutions zamierza zainwestować 75 mln złotych w automatyzację zakładu produkcyjnego w Jaroszowcu. Dlaczego to jest dobry czas na duże inwestycje?

Zawsze jest odpowiedni czas na rozwój. Inwestycja w nowoczesne i efektywne linie produkcji szyb zespolonych wzmocni pozycję Polski na rynku okiennym i przyniesie wymierne korzyści dla ludzi i środowiska.

Stojąc w obliczu wyzwań związanych z postępującymi zmianami klimatu, producenci stolarki otworowej muszą reagować natychmiastowo i już teraz podejmować działania naprawcze na drodze do dekarbonizacji gospodarki. Wbrew pozorom rok 2050 nadejdzie szybciej niż może się wydawać, bowiem wprowadzane obecnie nowelizacje przepisów budowlanych warunkują szybsze podejmowanie decyzji inwestycyjnych przez przedsiębiorstwa, które w ujęciu długofalowym pozwolą przynieść wymierne korzyści społeczeństwu i planecie.

Projekt rozbudowy zakładu Glassolutions w Jaroszowcu, jak i modernizacji oraz robotyzacji linii do produkcji szyb zespolonych, wynika nie tylko z konieczności błyskawicznej odpowiedzi na rynkowe wymagania i rosnący popyt na wysokiej jakości pakiety szybowe dla klientów z sektora okiennego, ale również z potrzeby nieustannego udoskonalania produktów, które muszą sprostać zaostrzanym wymaganiom prawnym dyktowanym przez politykę klimatyczną UE.

Oferowane przez nas rozwiązania szklane już dziś znacząco podnoszą komfort użytkowania budynków i powstają z możliwie jak największym poszanowaniem środowiska naturalnego. Jednak zmierzamy do tego, by nasze procesy wytwórcze były jeszcze bardziej zrównoważone, lżejsze i pozbawione śladu węglowego. Nie wyobrażamy sobie budynków bez okien czy szklanych fasad. Zgodnie z trendami architektonicznymi szkło jest materiałem przyszłości, a ta determinuje dzisiejszą konieczność rozwoju technologii produkcji i wprowadzania innowacji, do czego przybliży nas m.in. inwestycja w automatyzację produkcji w naszym zakładzie w Jaroszowcu.

open