Home Nowy Numer BUILDER 11.2022
BUILDER 11.2022
0

BUILDER 11.2022

0
0

Osiągnięcia i plany inwestycyjne beneficjentów hossy na rynku inwestycji magazynowych i przemysłowych – inwestorów, wykonawców oraz dostawców rozwiązań dedykowanych temu rynkowi – dają dużą dozę optymizmu co do dalszego rozwoju segmentu i działających w nim podmiotów.

Analitycy potwierdzają, że budownictwo przemysłowe ma wciąż duży potencjał. Na koniec drugiego kwartału 2022 roku w Polsce w budowie było 4,41 mln mkw. powierzchni logistyczno-magazynowych (str. 92. Co decyduje o atrakcyjności magazynu), a w pierwszych dwóch kwartałach przyszłego roku prognozowany jest start inwestycji o rekordowej wartości 17 632 mln zł. (str. 74. Magazynowe i przemysłowe interwały.) Rozpędu nabiera też rozwijająca się energetyka wiatrowa.

Warto przy tej statystyce zwrócić uwagę również na aspekt czysto techniczny, czyli na współczesny obiekt przemysłowy czy centrum magazynowo-logistyczne. Ich budowa opiera się na specjalizacji i nowoczesnych technologiach oraz projektowaniu, które wyróżniają te same cechy oraz wysokie standardy. „Zielony”, ekologiczny, zrównoważony, oparty o lekkie konstrukcje, wyposażony w specjalistyczne technologie, objęty certyfikacją BREEAM lub LEED – taki jest dzisiaj nowoczesny obiekt nowoczesnego przemysłu.

Więcej – czytaj w raporcie CBRE.

Liderom rynku, wśród których nie brakuje silnych rodzimych graczy, gratulujemy dobrych inwestycji. Tak trzymać

open