Home News SELT rozpoczyna prezentację nowości na rok 2023 systemami Pergola V ZIIIP i Veranda V ZIIIP
SELT rozpoczyna prezentację nowości na rok 2023 systemami Pergola V ZIIIP i Veranda V ZIIIP
0

SELT rozpoczyna prezentację nowości na rok 2023 systemami Pergola V ZIIIP i Veranda V ZIIIP

0
0

Wprowadzając nowe rozwiązania, SELT wychodzi naprzeciw potrzebom zmieniającego się dynamicznie rynku systemów przeciwsłonecznych. Dysponując zespołem konstruktorów, laboratorium i parkiem maszynowym, firma regularnie oferuje nowe produkty cieszące się zainteresowaniem klientów na rynku krajowym i międzynarodowym.

Pergola V ZIIIP firmy SELT to nowy typ osłony przeciwsłonecznej przeznaczonej na taras. Produkt ten łączy w sobie cechy pergoli i markizy, a dzięki lekkiej konstrukcji i małym gabarytom umożliwia montaż na niewielkich powierzchniach. System składa się z przyściennej konstrukcji aluminiowej wspartej na dwóch słupach przednich oraz poszycia tkaninowego zaopatrzonego w zamek, przypominający klasyczny zamek błyskawiczny. Wykorzystano tkaninę techniczną wykonaną z PVC z domieszką włókna szklanego. Istnieje możliwość wyboru pomiędzy dwoma stopniami przezierności tkaniny, o wartości 1% i o wartości 5%.
Równomierne napięcie tkaniny na całej powierzchni zapewnia pneumatyczny system naciągu tkaniny.
Pojedynczy moduł umożliwia zadaszenie powierzchni do 30m2, przy maksymalnej szerokości 5 m. i dopuszczalnym wysięgu 6 m. Pergola V ZIIIP może być montowana także modułowo przy użyciu specjalnej konstrukcji stopy słupa.

Standardowymi kolorami konstrukcji aluminiowej są: : RAL9010MAT (czysta biel), RAL9006MAT (jasne aluminium), RAL7016MAT (antracyt), RAL9005MAT (głęboka czerń) i FSM71319 (drobna struktura grafitowa).

Pergola V ZIIIP zapewnia komfort korzystania z gorących dni na własnych warunkach i kontrolowania ilości promieni słonecznych docierających do strefy wypoczynku. Rozsunięte poszycie dachowe ogranicza nasłonecznienie, natomiast otwarte pozwala na wygrzewanie się w pełnym słońcu.

Veranda V ZIIIP

Veranda V ZIIIP jest wielkogabarytową roletą dachową wykorzystywaną do zacieniania świetlików dachowych, czy do zadaszania istniejących konstrukcji tarasowych, jak np. ogrody zimowe. Konstrukcja wykonana jest z ekstrudowanych profili aluminiowych występujących w następujących kolorach: RAL9010MAT (czysta biel), RAL9006MAT (jasne aluminium), RAL7016MAT (antracyt), RAL9005MAT (głęboka czerń) i FSM71319 (drobna struktura grafitowa).

System umożliwia przesłonięcie powierzchni do 30m2 przy maksymalnej szerokości wynoszącej 5 m. i wysięgu równym 6 m. Produkt oferuje dwie podstawowe wersje poszycia, o przezierności 1% lub 5%, przy czym wartość mniejsza dotyczy tkaniny, która jest gęściej tkana i w większym stopniu ogranicza nasłonecznienie. Na krawędziach wzdłużnych konstrukcji znajduje się zamek, działaniem przypominający standardowy zamek błyskawiczny. Pneumatyczny system naciągu zapewnia równomierne napięcie tkaniny na całej powierzchni.

System Veranda V ZIIIP wykorzystywany jest do zacieniania poziomych i pochyłych połaci dachowych, w celu ograniczenia nagrzewania się pomieszczeń. Dopływ światła reguluje się poprzez rozwijanie i zwijanie poszycia. Veranda V ZIIIP posiada napęd elektryczny i sterowana jest radiowo np. za pomocą pilota o odpowiednio dobranej liczbie kanałów.

open