Home Builder Online BUILDER 10.2023
BUILDER 10.2023
0

BUILDER 10.2023

0
0

Technologia BIM jest rozwijana w budownictwie i architekturze, a takie światowe projekty jak Muzeum Przyszłości w Dubaju budzą szczególny podziw (polecam open source software).

Warto przyjrzeć się branżom związanym z budownictwem oraz docenić wdrożenia tej przyszłościowej metody w planowaniu, projektowaniu, realizacji i kontroli wszystkich procesów dotyczących inwestycji. Dotyczy to również rozwiązań oraz prac szalunkowych, którym już tradycyjnie zasłużone czołowe miejsce poświęcamy w październikowym numerze „Buildera”. A w nim również o systemach deskowaniowych i rusztowaniowych do zadań specjalnych, które sprawdziły się już w najbardziej wymagających projektach, w tym dużych infrastrukturalnych czy budownictwa podziemnego.

Ważną pozycją w tym miesiącu w „Builderze” jest także budownictwo prefabrykowane, które od kilku lat obok budownictwa monolitycznego ma dobrą passę, ale chyba wciąż niewykorzystany u nas potencjał. W numerze pokazujemy też ludzi i ich pomysły na rozwój firm, branż oraz na udoskonalenie współpracy i procesów dla budownictwa.

To naprawdę ciekawy numer, którego wydanie zbiega się z początkiem roku akademickiego, co jest od kilkunastu lat ważnym terminem w kalendarzu wydarzeń roku, bowiem ogłaszamy wówczas start cyklicznej edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego BUILDER FOR THE FUTURE (B4F), skierowanego do młodych architektów i inżynierów budownictwa. Życzymy więc dobrego startu studentom i nauczycielom akademickim, udanej inauguracji roku akademickiego 2023/2024 oraz wielu sukcesów, no i oczywiście aktywności w B4F oraz wykorzystania możliwości, jakie program ze sobą niesie.

open