Home Materiały i Technologie INWESTYCJA W STANDARDZIE KNX
INWESTYCJA W STANDARDZIE KNX
0

INWESTYCJA W STANDARDZIE KNX

0
0

czyli wyjątkowe osiedle, jakiego jeszcze w Warszawie nie było

Nowoczesne technologie i najwyższej jakości materiały. Bogate wyposażenie i wyjątkowy komfort. Otoczenie natury i bliskość centrum. Wszystko to i dużo więcej znajdziemy już niebawem na osiedlu w standardzie niespotykanym dotychczas w Warszawie. Dlaczego deweloper SGI postawił na współpracę z firmą Gira oraz na KNX i co się pod tym skrótem kryje?

Zakup wymarzonego mieszkania to decyzja, którą należy dokładnie przemyśleć, biorąc pod uwagę wszystkie za oraz przeciw. Co sprawia, że dana lokalizacja staje się tą jedyną? Liczy się, oczywiście, wygodne położenie – łatwa komunikacja z centrum miasta, ale jednak z dala od jego zgiełku. Nie bez znaczenia są także udogodnienia, dzięki którym nasze życie staje się prostsze, bardziej komfortowe i bezpieczne. A co z wyposażeniem? Powinno się wyróżniać jak najwyższym standardem. Wszystkie te cechy mieszkania idealnego łączy Bluszczańska III – najnowsza inwestycja dewelopera SGI. Urządzenia Smart Home KNX dla Bluszczańskiej III dostarczyła firma Tema 2 – wyłączny przedstawiciel firmy Gira na Polskę.

Kameralne osiedle na Mokotowie

W poszukiwaniu idealnego miejsca do życia niezmiennie ważne jest poczucie prywatności i komfortu. Osiedle Bluszczańska III na warszawskim Mokotowie to projekt, który wyróżnia się na mapie inwestycji, oferując mieszkańcom wyjątkową jakość życia w kameralnej atmosferze. Bluszczańska III składa się z trzech dwupiętrowych budynków, które wyróżniają się minimalistycznym designem, przywołującym skojarzenia z miejskimi willami. Każde mieszkanie jest wyposażone w przestronny ogródek lub taras, a na ostatnich kondygnacjach zaprojektowano penthousy, mające dodatkowy taras na dachu. Bluszczańska III została stworzona z myślą o komforcie mieszkańców. W częściach wspólnych znajdziemy wszystko, co potrzebne, by cieszyć się pełnią życia. Dla najmłodszych mieszkańców przewidziano bawialnię, a dla tych, którzy dbają o kondycję fizyczną – butikowy klub fitness z sauną fińską.

Naturalne światło

Wielkopowierzchniowe przesuwne okna o wysokiej izolacji termicznej dostarczają mnóstwo naturalnego światła, zapewniając jednocześnie komfort akustyczny. To rozwiązanie nie tylko zwiększa komfort życia, ale także redukuje straty ciepła. Żaluzje zewnętrzne chronią przed nadmiernym nagrzewaniem, a także delikatnie zacieniają wnętrza i zapewniają prywatność ich mieszkańcom.

Doskonała lokalizacja

Atutem osiedla Bluszczańska III jest jego lokalizacja. Tu bliskość terenów zielonych idzie w parze z doskonałą komunikacją z innymi częściami stolicy. To miejsce, które łączy spokojną okolicę z dostępem do miejskich atrakcji.

Osiedle Bluszczańska III to idealne rozwiązanie dla tych, którzy poszukują wyjątkowego miejsca, gdzie jakość życia i komfort to priorytety. To miejsce, które łączy nowoczesną technologię z przyrodą, tworząc doskonałe miejsce do życia na Mokotowie.

Standard KNX i innowacje technologiczne na korzyść mieszkańców

Bluszczańska III to także miejsce, gdzie nowoczesne technologie stają się integralną częścią codziennego życia. SGI tworzy inwestycję Bluszczańska III, wyposażając ją w instalacje budynkowe w systemie Gira Smart Home KNX, które mają możliwość dalszej rozbudowy i integracji.

Standard KNX po odpowiednim zaprogramowaniu umożliwia indywidualne zarządzanie wieloma aspektami domowego życia. To oznacza kontrolę nad m.in. żaluzjami zewnętrznymi, ogrzewaniem, rekuperacją, klimatyzacją i oświetleniem.

Komfort życia w Bluszczańska III zapewniony jest więc o każdej porze roku. Rekuperacja umożliwi dostęp świeżego i czystego powietrza bez dodatkowego schładzania pomieszczeń, a klimatyzacja wyreguluje temperaturę i da mieszkańcom wytchnienie podczas upałów. Nadrzędny system automatyki zadba z kolei, aby wszystkie instalacje grzewczo-chłodzące zapewniły optymalną temperaturę i zużywały energię tylko wtedy i tylko tam, gdzie jest to konieczne.

Wygodne sterowanie

Sterowanie instalacjami będzie zintegrowane i zarządzane z jednego urządzenia – panelu dotykowego Gira G1. Panel Gira G1 to inteligentna centrala sterująca do obsługi całej techniki budynku wyposażonego w instalację KNX. Dzięki dotykowemu wyświetlaczowi, zainstalowanemu w każdym mieszkaniu, wszystkie funkcje można wygodnie obsługiwać jednym dotknięciem palca lub gestem. Począwszy od sterowania oświetleniem i żaluzjami poprzez regulację temperatury w pomieszczeniach, wyświetlanie prognozy pogody online aż po obsługę systemu domofonowego. Sterowanie lokalne w pokojach będzie się odbywać za pomocą standardowych 2- lub 4-funkcyjnych przycisków Gira KNX wyposażonych w czujnik temperatury. Dzięki KNX mieszkańcy Bluszczańskiej III będą mogli zdalnie sterować żaluzjami zewnętrznymi, ogrzewaniem, rekuperacją, klimatyzacją czy oświetleniem, a także rozbudować system o dodatkowe elementy, takie jak na przykład alarm czy czujniki dymu lub zalania.

Personalizacja przycisków obsługowych

Mieszkańcy Bluszczańska III mają możliwość zmieniania według własnego gustu kolorystyki i ramek ozdobnych przycisków obsługujących instalacje, aby jeszcze lepiej dopasować je do wystroju wnętrz. Każdy przycisk KNX ma możliwość zaprogramowania pod klawiszem dowolnej funkcji: włączania, ściemniania, sterowania roletami. Jednym dotknięciem można włączać pojedynczą lampę czy żaluzję indywidualnie lub w dowolnych grupach, tworząc scenariusze.

Scenariusze mogą być różnorodne i uruchamiać to, co w danej chwili jest potrzebne. Przykładem może być stworzenie atmosfery do oglądania telewizji: światła się przygaszają, rolety zasłaniają, a temperatura nieznacznie się obniża.

Najlepsza automatyka budynkowa do apartamentów i domów

Bluszczańska III była projektowana z myślą o najbardziej wymagających klientach, którzy są świadomi obecnych możliwości technologicznych i cenią sobie innowacyjne rozwiązania podnoszące komfort w ich apartamentach.

Z tego właśnie powodu deweloper SGI postawił na KNX. To światowy standard automatyki stosowanej w budynkach. Uznaje się, że jest niezawodnym systemem smart home (ma niski indeks awaryjności), a dużym atutem jest jego otwartość, a więc możliwość integracji różnych instalacji i dzięki temu indywidualne zarządzanie, również z poziomu aplikacji w telefonie, zainstalowanymi w mieszkaniu rozwiązaniami.

KNX – stabilny i niezawodny

Technologia KNX to stabilny i niezawodny system automatyzacji, odporny na zakłócenia przesyłu danych. System ten, w odróżnieniu od powszechnych rozwiązań bezprzewodowych najczęściej stosowanych w większości inwestycji, bazuje na podtynkowych instalacjach kablowych oraz sieci czujników, modułów i przycisków w standardzie KNX. Po odpowiednim zaprogramowaniu inteligentnie zarządzają one urządzeniami i instalacjami, np. utrzymując zadaną temperaturę o określonych godzinach, uruchamiając określone oświetlenie po wejściu do mieszkania czy zmniejszając wentylację podczas nieobecności w lokalu.

KNX – ponad 30 lat tradycji

KNX został oficjalnie zarejestrowany na początku lat 90. pod nazwą EIBA (European Installation Bus Association) w Brukseli jako organizacja zrzeszająca prekursorów i jednocześnie producentów urządzeń standardu automatyki budynkowej. Jednym z członków założycieli była firma Gira dostarczająca urządzenia Smart Home KNX dla Bluszczańskiej III. W 1999 roku stowarzyszenie EIBA połączyło się z dwoma innymi stowarzyszeniami BCI (Batibus) wywodzącymi się z Francji i EHS (European Home Systems Association) z Holandii. W rezultacie połączenia powstało KNX Association – Stowarzyszenie KNX. W 2003 roku Standard KNX został zatwierdzony przez CENELEC jako Europejski Standard dla budynkowych systemów elektronicznych, a 2006 roku KNX został zatwierdzony jako standard światowy (ISO/IEC 14543-3-1 do 7). W 2019 roku KNX IP Secure został uznany za międzynarodowy standard bezpieczeństwa EN ISO 22510, który obejmuje otwartą komunikację dla automatyki budynkowej i zarządzania budynkiem za pośrednictwem KNXnet/IP.

KNX – bezpieczny i odporny na cyberataki

Stowarzyszenie KNX podjęło zdecydowane działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa swoich systemów, wprowadzając KNX Secure, które chroni instalacje na poziomie danych wewnętrznych i na poziomie zewnętrznego adresu IP.


ZDANIEM DEWELOPERA

Dlaczego zdecydowaliście się Państwo na zastosowanie rozwiązań opartych na technologiach KNX i jakiej wartości dodają obiektowi?

W SGI ogromną wagę przykładamy do udogodnień, które wpływają na komfort życia i sprawiają, że codzienne funkcjonowanie staje się proste i bezpieczne. Dlatego śledzimy globalne trendy i implementujemy je do naszych inwestycji. Wiemy, że najnowsze technologie są w stanie usprawnić życie w mieszkaniach, ale także wydłużyć ich atrakcyjność na rynku. Dzięki temu nasze mieszkania zachowują nowoczesny charakter na długie lata i nie tracą na wartości, co ma niebagatelne znaczenie dla klientów SGI. Rozwiązania bazujące na technologii KNX wyróżnia elastyczność działania i możliwość rozbudowy. Umożliwiają inteligentne zarządzanie klimatyzacją, ogrzewaniem podłogowym, rekuperacją, żaluzjami zewnętrznymi czy oświetleniem, a więc właściwie wszystkimi systemami, które znajdują się w mieszkaniu. Najnowsze technologie sprawiają

tags:
open