Home Materiały i Technologie NOWA ODSŁONA ASSA ABLOY MERCOR DOORS
NOWA ODSŁONA ASSA ABLOY MERCOR DOORS
0

NOWA ODSŁONA ASSA ABLOY MERCOR DOORS

0
0

Z MARCINEM MAŁKOWSKIM, Dyrektorem Zarządzającym Małkowski-Martech SA oraz ASSA ABLOY Mercor Doors sp. z o.o., rozmawia Danuta Burzyńska, Redaktor Naczelna „Buildera”.

Danuta Burzyńska: W czerwcu tego roku, pełniąc funkcję Dyrektora Zarządzającego w firmie Małkowski-Martech SA, objął Pan także stanowisko Dyrektora Zarządzającego ASSA ABLOY Mercor Doors. Co było motywacją do przyjęcia tej podwójnej roli?

Marcin Małkowski: Od ponad 10 lat zarządzam spółką Małkowski- Martech, która na przestrzeni ponad 20 lat istnienia marki osiągnęła pozycję lidera w dziedzinie ochrony przeciwpożarowej. Produkowane przez nas bierne zabezpieczenia przeciwpożarowe są gwarancją bezpieczeństwa dla setek inwestycji nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Nieustannie się rozwijamy, a wspiera nas w tym światowy lider systemów zabezpieczeń – grupa ASSA ABLOY, do której należymy. Obecność w grupie i znajomość branży były naturalnym krokiem w podjęciu decyzji o zarządzaniu marką ASSA ABLOY Mercor Doors. Poznając bliżej ich produkty, doszedłem do wniosku, że rynek drzwiowy ma klientom jeszcze sporo do zaoferowania. Poza tym uważam, że zmiany są nieustającym procesem, w którym bierzemy udział. Niosą ze sobą nie tylko nowe wyzwania, ale też kryją w sobie potencjał rozwoju i możliwość osiągania zamierzonych celów.

D.B.: Jeśli mowa o celach, to jakie wyzwania czekają Pana i firmę ASSA ABLOY Mercor Doors w najbliższym czasie?

M.M.: Wszelkie działania, jakie obecnie podejmujemy wraz z moim zespołem, skierowane są w stronę przyszłości. Chcemy zapewnić naszym klientom produkty wysokiej jakości oraz wyjątkową obsługę. Jesteśmy producentem płaszczowych drzwi przeciwpożarowych, antywłamaniowych, drzwi i okien profilowych oraz ścianek fasadowych. Ślusarkę profilową stalową produkujemy na bazie systemów renomowanej firmy Jansen, w zakresie systemów aluminiowych współpracujemy z firmą Aluprof.

Naszym celem jest być wszędzie tam, gdzie liczy się bezpieczeństwo. Osobiście widzę duży potencjał w projektach obiektów mieszkaniowych i hotelowych, dla których przygotowujemy drzwi antywłamaniowe Raptor w nowej odsłonie. Chcemy również, by duże, przeszklone powierzchnie fasadowe były jeszcze mocniej kojarzone z marką ASSA ABLOY Mercor Doors. Mimo iż drzwi i okna profilowe nie są naszym wiodącym produktem, pragniemy pokazać, że są częścią naszych realizacji, z których jesteśmy niezwykle dumni, jak chociażby najbardziej znane w ostatnim czasie muzea w Warszawie: Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Muzeum Historii Polski czy Muzeum Wojska Polskiego. Naszym głównym celem na najbliższe lata jest dalsze tworzenie komfortowych i funkcjonalnych przestrzeni dających jednocześnie poczucie bezpieczeństwa.

D.B.: Czy nowa odsłona drzwi antywłamaniowych oznacza nowy produkt od ASSA ABLOY Mercor Doors?

M.M.: Poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań wpisane jest w naszą działalność, dlatego nieustannie udoskonalamy nasze produkty. W drzwiach antywłamaniowych Raptor przeznaczonych do obiektów mieszkaniowych i hotelowych, które produkujemy zarówno bezklasowe, jak i w klasie odporności ogniowej EI30 oraz EI60, oprócz standardowych parametrów możemy zastosować szereg dodatkowych właściwości, jak chociażby zwiększona akustyczność do 47 dB. W Raptorach stosujemy system zamkowo- -okuciowy z kontrolą dostępu, by przy wykorzystaniu smartfona obsługiwać i kontrolować stan drzwi. To, co wyróżnia drzwi antywłamaniowe od ASSA ABLOY Mercor Doors, to nieograniczone możliwości wykończenia płaszczyzny skrzydła: od najbardziej popularnych drewnopodobnych po naturalne forniry dębowe, kamienne czy szklane. Dla przykładu w apartamentach Sol Marina w Gdańsku skrzydła drzwiowe wykończyliśmy importowanym z Indii naturalnym fornirem kamiennym, by dostosować wygląd drzwi do aranżacji całego budynku. Ponadto niewątpliwym ich atutem jest możliwość wymiany paneli drzwiowych w dowolnym momencie ich użytkowania bez konieczności demontażu całego skrzydła. Rozwiązania od ASSA ABLOY Mercor Doors szyte są na miarę potrzeb klientów i użytkowników naszych produktów.

D.B.: Jak zamierza Pan łączyć zarządzanie obiema markami?

M.M.: Obie marki oferują system biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych i jednocześnie doskonale uzupełniają się w portfolio produktowym. Dużo więcej nas łączy niż dzieli, a z pewnością fakt, że produkty przeciwpożarowe to nie eksponaty – to skuteczne rozwiązania. Wartość naszych produktów tkwi w ich funkcjonalności oraz zdolności do reagowania w sytuacjach zagrażających życiu. Dostosowując bramy czy drzwi przeciwpożarowe do wymogów projektanta, udowadnialiśmy już nieraz, że zachowanie spójności między bezpieczeństwem, jakością a designem jest możliwe, co potwierdzają nasze liczne realizacje. Jednak to gwarancja bezpieczeństwa dla ludzi i inwestycji jest dla nas priorytetem w podejmowanych działaniach. Dlatego tak dużą wagę przykładamy do badań i certyfikacji zarówno bram, jak i drzwi przeciwpożarowych.

D.B.: Niewątpliwie ma Pan już spore doświadczenie w branży przeciwpożarowej. Czy jest coś, z czego jest Pan szczególnie dumny?

M.M.: Jestem szczególnie dumny, że koncern ASSA ABLOY powierzył mi jedną ze swoich najbardziej strategicznych spółek. Jest to niewątpliwie duża odpowiedzialność, jednak jej pełny potencjał jest w stanie dostrzec tylko osoba z branży. Ogromne możliwości, które stoją przed nami, niewykorzystany potencjał i świeży zmotywowany zespół pozwoli nam w bardzo krótkim czasie wrócić na rynek w nowej odsłonie, a Raptor pokaże swoje pazury.

tags:
open