Home News ERBUD w innowacyjny sposób promuje noszenie okularów ochronnych na budowie
ERBUD w innowacyjny sposób promuje noszenie okularów ochronnych na budowie
0

ERBUD w innowacyjny sposób promuje noszenie okularów ochronnych na budowie

0
0

ERBUD zaserwował pracownikom terapię szokową – podczas wydarzenia wewnętrznego nagle zgasło światło, by w przemawiający do wyobraźni sposób uświadamiać o konsekwencjach nieużywania okularów ochronnych na budowach. Do akcji zaproszeni zostali niewidomi malarze, którzy na podstawie opisów i modeli budów wydrukowanych w 3D namalowali pięć obrazów.

Podczas gali wręczenia nagród w wewnętrznym konkursie „Bezpieczna Budowa Grupy ERBUD” niespodziewanie zgasło światło i rozległ się głos lektora, który odczytywał opis wybranych realizacji ERBUDu. Punktowe światło podświetlało następnie miniatury budynków wydrukowane na drukarkach 3D przygotowane przez Dział BIM. Uczestnicy wydarzenia mogli zweryfikować dzięki temu, jaki obraz powstawał im w głowach podczas słuchania głosu lektora. Zgaszone światło miało dać wyobrażenie utraty wzroku. Całość podsumowała relacja z warsztatu zorganizowanego przy okazji wsparcia Fundacji Szansa, podczas którego niedowidzący malarze wykonali obrazy na podstawie dotyku miniatur budynków i opisów budów ERBUDu.

– Często nie zdajemy sobie sprawy z konsekwencji naszych działań, aż namacalnie zobaczymy ich skutki. Tak jak już lata temu standardem stały się kaski, które ochroniły pracowników przed urazami głowy, tak teraz poszerzyliśmy katalog elementów ubioru o okulary ochronne. Są one wymagane na wybranych stanowiskach i przy konkretnych zadaniach. Zdaję sobie sprawę, że forma akcji mogła być radykalna, ale „pozbawienie” zmysłu wzroku na te kilka minut bardziej trafia do wyobraźni niż nawet najlepsza prezentacja czy szkolenie – tłumaczy Remigiusz Kwiatkowski, dyrektor BHP w Grupie ERBUD.

Podczas wydarzenia odbyła się także prelekcja dotycząca urazów oczu podczas prac budowlanych, przeanalizowano case study konkretnego wypadku, który wydarzył się w jednej ze spółek. Podczas wydarzenia odbyła się także aukcja charytatywna namalowanych przez niedowidzących malarzy obrazów. Pracownicy poruszeni wcześniejszą immersyjną akcją wylicytowali pięć obrazów za łączną kwotę prawie 40 tys. zł. Całość zasili konto Fundacji ERBUD Wspólne Wzywania.

ERBUD jest jednym z liderów w obszarze BHP na rynku, co roku seria budów z Grupy nagradzana jest w konkursach „Buduj Bezpiecznie” organizowanych przez regionalne i ogólnopolskie izby budowlane. Ponadto jest jednym z inicjatorów i aktywnym członkiem Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie, w którym największe firmy budowlane w Polsce dążą do tego, by całkowicie wyeliminować wypadki na budowach i krzewić ideę bezpieczeństwa. Porozumienie opracowuje rozwiązania i standardy BHP znacznie przewyższające te wymagane przez prawo.

tags:
open