Home Builder Online BUILDER 06.2024
BUILDER 06.2024
0

BUILDER 06.2024

0
0

Maj obfitował w wiele wydarzeń i aktywności Buildera. W czerwcowym numerze o nich informujemy oraz je relacjonujemy. Po pierwsze- TOPBUILDER i jego 16. odsłona z 44 nagrodami dla firm, które należą do awangardy polskiego rynku budowlanego w 2024 roku. Wszystkim laureatom gratulujemy nowatorstwa i kreowania trendów w budownictwie oraz architekturze.

Po drugie – zakończyliśmy przesłuchania młodych architektów i inżynierów budownictwa
w konkursach KDMA oraz KDMI naszego autorskiego ogólnopolskiego programu BUILDER FOR THE FUTURE w bieżącej jego edycji: 2023/2024. Nagrodzone projekty zaprezentujemy na lamach lipcowego wydania. Po trzecie – wyłoniliśmy zwycięski zespól młodych projektantów pracujących interdyscyplinarnie nad projektem nowoczesnego centrum technologicznego wraz z kompleksem biurowym będącym siedzibą Stowarzyszenia Producentów Betonów w ramach konkursu DWA OBLICZA JEDNA PRZYSZŁOŚĆ BETONU KOMÓRKOWEGO I PREFABRYKACJI BETONOWEJ, który okazał się nie tylko filarem w edukacji o współczesnych rozwiązaniach w prefabrykacji betonowej, ale również proponowaną przez teamy architektoniczno-inżynierskie inspiracją dla przyszłościowego sektora prefabrykacji.

W kontekście wszystkich wspomnianych konkursów gratuluję laureatom – młodym projektantom oraz silnym graczom rynku budowlanego – ambicji oraz odwagi rywalizacji.

Szczególne podziękowania kieruję również do wspaniałych zespołów Kapituł konkursowych oraz Partnerów – czołowych firm budowlanych, które od lat okazują się prawdziwymi Mecenasami cennych inicjatyw Buildera, rozumiejącymi ponadczasową ideę profesjonalnego wspierania edukacji i młodych talentów oraz promocji najwyższej jakości i nowatorstwa w budownictwie i architekturze.

Postawili na naukę i rozwój. ,,Nie przestawaj nigdy zaczynać, nie zaczynaj nigdy przestawać!” –
to motto twórczych laureatów nagród Buildera.

Oddajemy do rąk Państwa bardzo ciekawy numer, którego JUŻ pierwsza główna okładka intryguje, zapraszając do lektury!

Zaś zaproszeniem do specjalnego dodatku branżowego IT&BIM niech będzie poniższa grafika oceniona przez sztuczną inteligencję.

Wyróżniona oceniona przez AI jako dzieło sztuki praca autorstwa zespołu Buildera w konkursie „AI na Płótnie: Pokaż, jak działa Sztuczna Inteligencja!” podczas maratonu architektoniczno-inżynierskiego „Dwa oblicza” organizowanego przez miesięcznik „Builder” pod egidą SPB.

DANUTA BURZYŃSKA
REDAKTOR NACZELNA

open