Home Realizacje CENTRUM KREATYWNOŚCI TARGOWA
0

CENTRUM KREATYWNOŚCI TARGOWA

CENTRUM KREATYWNOŚCI TARGOWA
0
0

Centrum Kreatywności Targowa to kolejna inwestycja realizowana dla Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta przez Mostostal Warszawa. Centrum powstaje tuż obok Muzeum Warszawskiej Pragi, które zostało oddane przez firmę do użytku w ubiegłym roku.

Mostostal Warszawa SA odpowiada za projekt i budowę całego kompleksu Centrum Kreatywności, łącznie z dziedzińcem wewnętrznym. W ramach projektu zostanie wybudowane trzykondygnacyjne, południowe skrzydło budynku oraz zadaszenie dziedzińca, a istniejące: budynek frontowy i pięciokondygnacyjna oficyna północna, zostaną zaadoptowane na cele biurowo-usługowe. Wartość inwestycji wynosi 22,9 miliona złotych.

„Inwestycje wykonywane dla Miasta st. Warszawy są szczególnie ważne dla naszej firmy, która podczas 70 lat działalności wpisała się w panoramę Warszawy współtworząc i odbudowując wiele obiektów na terenie miasta. Poczynając od pierwszej realizacji firmy, jaką była odbudowa w 1945 roku mostu im księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie, przez większości przepraw mostowych (poza mostem północnym im. Marii Curie Skłodowskiej), po zrealizowany most Siekierkowski, poprzez budynek Rotundy, Teatr Wielki, Zamek Królewski, budynek Sejmu, czy rewitalizację Krakowskiego Przedmieścia, która w znaczny sposób ożywiła funkcję rozrywkową Traktu Królewskiego – stając się miejscem spotkań mieszkańców Warszawy. Z dumą również budowaliśmy pionierskiej odcinki pierwszej linii metra. Realizujemy inwestycje na terenie całego kraju, ale jesteśmy firmą z Warszawy co z dumą, niezmiennie od lat, podkreślamy w nazwie oraz logo firmy, a inwestycje dla naszego miasta traktujemy priorytetowo i są one dla nas wyjątkowo ważne”. – powiedział Jose Angel Andres Lopez, Wiceprezes Zarządu ds. Produkcji, Mostostal Warszawa SA.

Centrum Kreatywności położone przy ul. Targowej 56 na warszawskiej Pradze, będzie pełnić rolę inkubatora przedsiębiorczości dedykowanego kreatywnym start-up’om, z branży m.in. mody, gier, architektury, reklamy i sztuki. Na 3,2 tys. metrach kwadratowych Centrum znajdą się pomieszczenia biurowe, sale konferencyjne, wystawiennicze oraz punkty doradcze. Na parterze budynku frontowego zaplanowano hol wejściowy, portiernię, a także kawiarnię. Przejazd bramowy, prowadzący od ulicy Targowej na wewnętrzny dziedziniec, będzie w połowie zamknięty z dwóch stron przeszkleniem, stanowiąc strefę wejścia. W części podziemnej znajdą się pomieszczenia techniczne oraz zaplecze magazynowe.

Prace przebiegają zgodnie z planem. W południowym skrzydle i w budynku frontowym zakończone zostały prace konstrukcyjne, rozpoczęto montaż okien aluminiowych i warstw wykończeniowych dachu. W oficynie zamknięto etap prac związanych ze wzmocnieniem konstrukcji. Obecnie trwa montaż więźby dachowej oraz prowadzone są wewnętrzne prace wykończeniowe.

Podstawowe dane:

Wartość: 22 926 659,34 zł brutto

Data zawarcia umowy: 03.10.2014 r.

Termin wykonania: 30.11.2016 r.

Podstawowe parametry obiektu:

Powierzchnia zabudowy – 1412 m²

Powierzchnia użytkowa netto – 3330,68 m²

Kubatura brutto – 18753 m³

Ilość kondygnacji:

Oficyna frontowa – 4 nadziemne + 1 podziemna

Oficyna północna – 6 nadziemne + 1 podziemna

Oficyna południowa – 3 nadziemne

13 maja br. na terenie inwestycji odbyło się symboliczne zawieszenie wiechy, w którym udział wzięli przedstawiciele Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy oraz firmy Mostostal Warszawa.

 

TARGOWA.001

open