Home Firmy FAKRO ŚWIĘTUJE SWOJE 25-LECIE
FAKRO ŚWIĘTUJE SWOJE 25-LECIE
0

FAKRO ŚWIĘTUJE SWOJE 25-LECIE

0
0

Prawie 500 gości, przedstawiciele 31 krajów świata, partnerzy handlowi, architekci, dziennikarze, ciekawe panele tematyczne, innowacyjne ekspozycje produktowe oraz uroczysta Gala Jubileuszowa – FAKRO świętuje Jubileusz 25-lecia.

Obchody Jubileuszowe 25-lecia FAKRO składają się z wielu elementów i będą trwały przez cały rok. Pierwsza uroczystość odbyła się w dniach 22-24 stycznia br. w Hotelu Warszawianka w Jachrance. Rozpoczęła ją konferencja pod hasłem „25 lat innowacyjności”. Po niej odbyła się uroczysta Gala Jubileuszowa.

Główne uroczystości miały miejsce w sobotę. Dla gości z Polski i z zagranicy przygotowano szereg atrakcji. Dużym zainteresowaniem cieszyły się panele tematyczne prowadzone przez ekspertów z branży. Jubileuszowe, sobotnie obchody rozpoczęły wystąpienia mówców motywacyjnych: Jacka Walkiewicza oraz Krzysztofa Sarneckiego. Zostały odebrane z entuzjazmem i miały na celu zmotywowanie przybyłych do zawodowego i osobistego rozwoju. Herman Konings poprowadził inspirujący wykład na temat bieżących trendów budowlanych w Europie i na świecie, zwracając szczególną uwagę na rolę perspektywicznego myślenia oraz konieczność przygotowania oferty spełniającej oczekiwania kolejnych pokoleń. Partnerzy i pracownicy FAKRO podzielili się z gośćmi swoimi pasjami, pokazując zależność pomiędzy pasją a biznesem. Fundacja Pomyśl o Przyszłości, założona przez Prezesa Ryszarda Florka, we współpracy z Polską Federacją Producentów i Dystrybutorów Materiałów Budowlanych, przygotowała panel na temat rozwoju rynku materiałów budowlanych w Polsce. Prezes Ryszard Florek wspólnie z Januszem Komurkiewiczem, członkiem zarządu, przedstawili strategię rozwoju FAKRO. Naszym celem, który planujemy osiągnąć do 2020 roku jest zwiększenie udziału w rynku globalnym – wyjaśnił Ryszard Florek.

FAKRO planuje także rozbudować swoją ofertę produktową, zgodnie z misją firmy, nieprzerwanie dbając o komfort mieszkania klientów na całym świecie. W 2016 roku oferta FAKRO zostanie wzbogacona o wiele nowych rozwiązań w dziedzinie okien dachowych, okien do dachów płaskich oraz – dotychczas nieprodukowane w FAKRO – okna pionowe.

Galę Jubileuszową poprowadzili znani dziennikarze telewizyjni Anna Popek i Roman Młodkowski. Najbardziej zaangażowanym partnerom wręczono statuetki „Partner 25-lecia”, symbolicznie dziękując za dotychczasową współpracę i zaufanie.

– Cieszą nas słowa uznania, które usłyszeliśmy od naszych partnerów. Motywują nas do dalszego rozwoju i umacniania swojej pozycji na światowym rynku. Zamknęliśmy ćwierćwiecze działalności FAKRO w pewnej klamrze. W 1991 roku wyprodukowaliśmy pierwsze okno dachowe, w jubileuszowym dla nas, 2016 roku do oferty FAKRO wprowadzamy nowy produkt – drewniano – aluminiowe okno pionowe – z dumą podsumowuje Janusz Komurkiewicz, członek zarządu.

Wydarzenie uświetnił występ teatru ruchu „Ocelot”, który wykonał performance w ramie okna FAKRO. Gwiazdą wieczoru był zespół Kombii.

 

open