Home Sport&Rekreacja PODPISANO UMOWĘ NA BUDOWĘ STADION W ŁODZI
PODPISANO UMOWĘ NA BUDOWĘ STADION W ŁODZI
0

PODPISANO UMOWĘ NA BUDOWĘ STADION W ŁODZI

0
0

Przy ul. 6 Sierpnia w Łodzi powstanie wkrótce nowoczesne Centrum Sportów Motorowych z torem żużlowym i areną do super enduro. Przetarg na realizację inwestycji wartej 49 797 086 mln zł wygrało konsorcjum dwóch spółek Molewski z Włocławka i Chodeczy. Umowę podpisano 21 marca 2016.

Wykonawca będzie korzystał z posiadanej przez miasto dokumentacji projektowej, w której – w celu optymalizacji kosztów budowy – może jednak dokonać zmian. Efektem końcowym ma być nowoczesny obiekt sportowy, zapewniający standard użytkowania zgodny z krajowymi i międzynarodowymi wytycznymi i normami. Budowa toru żużlowego, sposób organizacji widowni, konieczność zapewnienia odpowiednich pomieszczeń pomocniczych, rozmiar i sposób rozwiązania zaplecza szatniowo-magazynowego wynikają bezpośrednio z wytycznych federacji sportowych. Nowy obiekt musi więc spełniać aktualne wymogi PZM i FIM. Główną areną będzie na nim tor żużlowy o długości 300 – 330 m, wewnątrz którego znajdzie się arena do motorowych zawodów enduro.

Stadion ma mieć zadaszone miejsca siedzące dla 10 tys. widzów, w tym minimum 700 dla VIP, 50 prasowych oraz 20 dla osób niepełnosprawnych. Trybuny dookoła toru będą miały dostęp do kiosków gastronomicznych oraz toalet. W trybunie wschodniej znajdzie się park maszyn oraz zaplecze sportowe. Po przeciwległej stronie, od al. Włókniarzy, zaplanowano natomiast wbudowany w trybunę budynek obsługi obiektu.

Wykonawca ma wyposażyć stadion w taki sposób, by po odbiorze technicznym można było rozpocząć eksploatację zgodną z jego podstawowym przeznaczeniem. Musi więc uwzględniać nie tylko wyposażenie technologiczne, ale też umeblowanie w elementy stałe wszystkich pomieszczeń, z wyjątkiem tych przeznaczonych do indywidualnego wykończenia przez przyszłych najemców (gastronomia, komercja, biura).

Inwestycja będzie realizowana w dwóch etapach. Pierwszy obejmie m.in. budowę stadionu wraz z infrastrukturą techniczną, czterech kas biletowych oraz układu komunikacyjnego z miejscami postojowymi dla ponad 100 samochodów osobowych (w tym minimum 8 miejsc dla niepełnosprawnych) i 22 autokarów. Po oddaniu obiektu do użytkowania nastąpi rozbiórka trybuny zachodniej starego stadionu i budowa kolejnych miejsc parkingowych, których docelowo będzie ponad 300.

Budowa musi być prowadzona w taki sposób, by do zakończenia pierwszego etapu inwestycji można było rozgrywać mecze ligowe na starym obiekcie przy ul. 6 Sierpnia. Nowy ma być oddany do użytku najpóźniej 22 miesiące po podpisaniu umowy na jego budowę.

źródło: sportowa.lodz.pl

open