Home News WARSZTATY PORT PC NA TARGACH INSTALACJE 2016
WARSZTATY PORT PC NA TARGACH INSTALACJE 2016
0

WARSZTATY PORT PC NA TARGACH INSTALACJE 2016

0
0

26 kwietnia, podczas drugiego dnia Międzynarodowych Targów Instalacyjnych – INSTALACJE 2016, odbędzie się konferencja organizowana przez Polską Organizację Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC). Spotkanie będzie tym razem przebiegało pod hasłem „Instalatorze, bądź gotowy na zmiany!” i jest kierowane przede wszystkim do instalatorów i projektantów systemów grzewczych, jak też do wszystkich osób zainteresowanych tematyką pomp ciepła i budynków energooszczędnych.

informacje01Zainteresowanie uczestników konferencji z pewnością wzbudzi przegląd dostępnych w Polsce programów dofinansowań instalacji z pompami ciepła. Udział w konferencji będzie dla uczestników okazją do wymiany doświadczeń związanych m.in. z programem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej „Prosument”. Istotna część spotkania będzie poświęcona nowym warunkom technicznym WT 2017, których wejście w życie wprowadzi zmiany w podejściu do rozwiązań ogrzewania i przygotowania c.w.u. w nowych budynkach. Zaostrzenie warunków technicznych od stycznia 2017 roku w praktyce zachęci do stosowania pomp ciepła, a zarazem uniemożliwi stosowanie atmosferycznych kotłów gazowych czy kotłów węglowych w nowych budynkach jednorodzinnych. Uczestnicy Konferencji PORT PC zostaną wprowadzeni w tematykę nadchodzących zmian w technice grzewczej. W czasie konferencji nie zabraknie również czasu na dyskusję o praktycznym aspekcie pracy instalatora po 2017 r.

Podczas spotkania omówione zostaną również praktyczne aspekty „Wytycznych Projektowania, Wykonania i Odbioru Instalacji z Pompami Ciepła” dotyczących zapobiegania szkodom w systemach grzewczych, w których nośnikiem ciepła jest woda. Przedstawione zostaną poruszane w nich zagadnienia oraz znaczenie prawne. W ramach pakietu konferencyjnego każda zarejestrowana na Konferencję PORT PC osoba otrzyma komplet wytycznych.

W styczniu br. wydano ostatnie akty prawne pozwalające na wejście w pełni w życie krajowej legislacji f-gazowej. W myśl nowych przepisów osoby pracujące z f-gazami lub substancjami kontrolowanymi powinny posiadać certyfikaty f-gazowe. Uczestnicy konferencji usłyszą m.in., do kogo kierowany jest system szkoleń i certyfikacji f-gazowej oraz jaki zakres prac związanych z montażem pomp ciepła wymaga tej certyfikacji. Bardziej szczegółowe informacje w zakresie f-gazów zostaną przedstawione dzień wcześniej – 25 kwietnia 2016 r., po uroczystym otwarciu targów INSTALACJE na Konferencji organizowanej przez Krajowe Forum Chłodnictwa pt. „Krajowa legislacja f-gazowa dla chłodnictwa, klimatyzacji i pomp ciepła – certyfikacja firmowa i personalna oraz aktualne obowiązki serwisanta i właściciela urządzenia/instalacji”.

Podczas Konferencji PORT PC zostaną szczegółowo omówione skomplikowane przepisy etykietowania energetycznego systemów i urządzeń grzewczych. Mimo że przepisy ErP/ELD są stosowane od września 2015 r., wciąż budzą one spore wątpliwości, zwłaszcza w odniesieniu do pomp ciepła. Eksperci PORT PC odpowiedzą m.in. na pytanie, jak prawidłowo korzystać z danych zawartych w kartach i etykietach produktów oraz zestawów, szczególnie w kontekście stosowania pomp ciepła.

Doświadczenie Konferencji PORT PC podczas poprzednich Targów INSTALACJE w 2014 roku pokazało, że dużym zainteresowaniem cieszy się formuła konferencji, w której przewidziany jest czas na szeroką dyskusję. Organizatorzy wzięli to pod uwagę również tym razem, spotkanie po części będzie więc miało charakter warsztatów.

Rejestracji na konferencję PORT PC można dokonać za pośrednictwem  strony internetowej http://instalacje.mtp.pl/pl/wydarzenia/konferencja_port_pc/Zrzut ekranu 2016-03-31 o 23.17.22

open