Home Firmy SZLACHETNE PIĘKNO – GOTOWE ROZWIĄZANIA Z BIAŁEGO CEMENTU CEMEX
SZLACHETNE PIĘKNO – GOTOWE ROZWIĄZANIA Z BIAŁEGO CEMENTU CEMEX
0

SZLACHETNE PIĘKNO – GOTOWE ROZWIĄZANIA Z BIAŁEGO CEMENTU CEMEX

0
0

Środowisko architektów, coraz częściej docenia niepowtarzalne właściwości BIAŁEGO cementu CEMEX. W Krakowie powstały pierwsze budynki w Polsce pokryte białymi płytami elewacyjnymi wyprodukowanymi w technologii GRC.

Popularne staje się wykorzystanie betonu z BIAŁEGO cementu również w elementach architektonicznych wewnątrz pomieszczeń w domach i mieszkaniach. Inspiracją dla architektów mogą być spotykane w ogrodach i parkach betonowe ławki, donice czy grille z białego i barwionego betonu.

BIAŁY cement  pozwala na uzyskanie dowolnego koloru, dzięki temu, że doskonale łączy się z pigmentami. Powstałe z niego wyroby charakteryzują się żywymi i trwałymi kolorami i można się nimi cieszyć przez długi okres użytkowania.

Architekci wykorzystując możliwości jakie daje surowość betonu, używają go do zaprojektowania różnych elementów, w zależności od pożądanego efektu: gładkich, szorstkich, filigranowych, jak również monumentalnych. W nowoczesnych wnętrzach doskonale komponują się one w zestawieniu ze szkłem, metalem czy szlachetnym drewnem, dając poczucie indywidualnego piękna.

Odpowiedz na pytania – jak powstaje BIAŁY cement i jakie jest jego zastosowanie – można znaleźć w nowo powstałym filmie opowiadającym jak długą drogę musi pokonać klinkier, aby stał się BIAŁYM cementem, a następnie mógł cieszyć nasze oczy jako beton architektoniczny czy też element prefabrykacji na elewacjach budynków.

To opowieść o nowym obliczu betonu, który może znaleźć swoje zastosowanie w wyposażeniu wnętrz, wzornictwie użytkowym oraz elementach małej architektury.

www.cx-cementbialy.pl

 

open