Home Architecture Design WARSZTATY ARCHITEKTOUR 2016
WARSZTATY ARCHITEKTOUR 2016
0

WARSZTATY ARCHITEKTOUR 2016

0
0

ARCHITEKTOUR 2016 to interdyscyplinarne wydarzenie, które omija wielkie metropolie i pozwala uczestnikom poznać miasta na co dzień niepojawiające się na pierwszych stronach gazet. Siódma edycja ogólnopolskich warsztatów architektonicznych z cyklu Architektour odbędzie się w terminie 21-27 kwietnia w Gorzowie Wielkopolskim.

Spotkanie organizowane jest przez grupę studentów z całej Polski, reprezentantów Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej, Politechniki Gdańskiej, Politechniki Wrocławskiej, Politechniki Śląskiej i Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, Fundację Na Dużą Skalę i Fundację Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Współorganizatorem tegorocznej edycji jest Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

Ponad setka studentów pracujących pod okiem znanych architektów i aktywistów miejskich będzie miała szansę zmierzyć się z problematycznymi i decydującymi dla miasta obszarami. Podczas procesu poznawania miasta oraz kreowania projektowych rozwiązań dla wskazanych problemów goście będą mieli do dyspozycji pomoc przedstawicieli miasta.

Tematy projektów będą bardzo zróżnicowane – nie zabraknie rewitalizacji, miejscowych interwencji czy adaptacji wnętrz urbanistycznych. Wszystko to ze szczególnym uwzględnieniem aspektu rzeki Warty w mieście oraz okolicznych obszarów chronionego krajobrazu. Wydarzenie to ma szansę bardzo pozytywnie wpłynąć na rewitalizację i rozwój przestrzeni miejskiej.
Organizatorzy przygotowują bogaty program wydarzeń otwartych dla publiczności. Swój wykład pod patronatem miesięcznika Builder, poprowadzi włoski architekt Renato Rizzi, autor m.in. Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku, gmachu opery w Tokio i dzielnicy La Viltette w Paryżu. Studenci i adepci architektury będą mogli poznać tajniki pracy zawodowej podczas prelekcji „Poradnik architekta”, którą przedstawi architekt Oskar Grąbczewski. Tutorzy, którzy potwierdzili swój udział w tegorocznej edycji to: Emanuele Naboni założyciel autorskiej pracowni e3Lab, projektant- urbanista Łukasz Pancewicz, Oskar Grąbczewski – założyciel pracowni OVO Grąbczewscy Architekci, Jerzy Łątka – założyciel pracowni ARCHI-TEKTURA, Karol Szparkowski z +48 Grupy Projektowej, Mateusz Mastalski z pracowni Henning Larsen Architects w Kopenhadze, Przemysław Nowak reprezentujący duet Mili Młodzi Ludzie, architekt Agnieszka Sowa-Szenk. Ponadto odpowiedzią na nowoczesne trendy w architekturze będzie duet tutorski Adriana Krężlika i Kacpra Radziszewskiego prowadzący grupę, która zajmować się będzie projektowaniem parametrycznym. Zarówno uczestnicy warsztatów jak i mieszkańcy Gorzowa będą mieli okazję udziału w wykładach otwartych, podczas których wystąpią redaktor Piotr Sarzyński, Plastyk Miasta Poznania Piotr Libicki, architekt Oskar Grąbczewski, architekt Emanuele Naboni. Ponadto w programie Architektour odbędzie się projekcja filmu “Precise poetry” o architekt Linie Bo Bardi z udziałem reżyser Belindy Rukschcio. Organizatorzy zapraszają na podsumowanie warsztatów prezentujące efekty pracy studentów, wykład architekta Romana Rutkowskiego oraz debatę na temat projektów, którą poprowadzi redaktor Bartosz Panek.

Wszystkie aktualności dostępne są na stronie internetowej www.architektour.pl oraz profilu www.facebook.com/Architektour.

architektour

open