Home ARCHIWUM BUDOWLANA FIRMA ROKU 2015
BUDOWLANA FIRMA ROKU 2015
0

BUDOWLANA FIRMA ROKU 2015

0
0

Rada Naukowa oraz Redakcja miesięcznika Builder już po raz 13 przyznały wyróżnienie „Budowlana Firma Roku” firmom z branży budowlanej za dynamiczny rozwój i osiągniętą pozycję na rynku budowlanym oraz menadżerom tych firm za skuteczne zarządzanie i sukcesy rynkowe. „Budowlana firma roku” jest jednocześnie nominacją do statuetki „Polski Herkules”, o którą firmy ubiegać się mogą w następnym roku. Poniżej, krótkie przedstawienie wyróżnionych firm.

Hörmann Polska sp. z o.o. branża budowlana kojarzy dziś bramy, drzwi, ościeżnice oraz napędy przede wszystkim z firmą Hörmann – największym producentem w Europie. Konsekwentny rozwój firmy rodzinnej pozwolił na przestrzeni dziesięcioleci osiągnąć stałą pozycję na rynku. Marka Hörmann jest gwarancją najnowszych rozwiązań i najwyższej jakości w trosce o Klienta. Grupa Hörmann jest prowadzona już przez trzecie i czwarte pokolenie, wnuków i prawnuków założyciela firmy, Augusta Hörmann.

Jadar sp. z o.o. dzięki bogatemu doświadczeniu w produkcji kostki brukowej oraz znajomości najnowszych trendów w kreowaniu otoczenia, stworzyli unikalną ofertę produktów – jedną z najszerszych na rynku. Asortyment wyrobów firmy, stwarza nieograniczone możliwości kształtowania przestrzeni.

Libet SA to lider w segmencie Premium betonowych materiałów nawierzchniowych. Firma od lat pełni rolę trendsettera, a jej produkty są synonimem najwyższej jakości, nowoczesnego designu i wysokiej funkcjonalności. Jeszcze kilka lat temu marka Libet kojarzyła się przede wszystkim z kostką brukową, jednak konsekwentnie rozwijana oferta i wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań, skutecznie zmieniły postrzeganie firmy w otoczeniu rynkowym. Portfolio Libet obejmuje zarówno betonowe materiały nawierzchniowe, ekskluzywne gresy porcelanowe, jak i elementy uzupełniające, produkty elewacyjne z betonu architektonicznego oraz naturalny kamień i szkło dekoracyjne. Firma stale się rozwija i poszukuje nowych inspiracji, aby zawsze proponować niebanalne rozwiązania. W ten sposób realizuje swoją misję, jaką jest zmienianie otoczenia w niezwykle praktyczną, estetyczną, a przez to przyjazną przestrzeń, w której poczujemy się jak w przytulnym wnętrzu własnego domu. Takie podejście doceniają inwestorzy, deweloperzy, architekci oraz projektanci, wśród których Libet cieszy się dużym zaufaniem już od wielu lat.

Polnord SA jest jedną z największych na rynku budowlanym i deweloperskim firm w Polsce z 39-letnim doświadczeniem. Marka Polnord jest synonimem znakomitej jakości, rzetelności, nowoczesnych rozwiązań technologicznych oraz kompleksowej obsługi Klienta na najwyższym poziomie. Spółka wyznacza standardy architektury, realizując śmiałe, nowoczesne projekty w prestiżowych lokalizacjach. W 2015 r. Grupa Polnord uruchomiła realizację jedenastu projektów, w ramach których wybudowanych zostanie niemal 1320 mieszkań o łącznej powierzchni 64.956 mkw.

Soudal sp. z o.o. jest największym na świecie producentem pian poliuretanowych w aerozolu oraz czołowym dostawcą mas uszczelniających, klejów oraz wyrobów chemii dachowej. Dzięki systematycznym inwestycjom w badania i rozwój, otwarciu na nowoczesne rozwiązania i dostosowanie do potrzeb lokalnych rynków firma osiągnęła wiodącą pozycję na międzynarodowym rynku chemii budowlanej. Główna siedziba, centrum logistyczno- i badawczo-rozwojowego znajdują się w Belgii, a filie i oddziały w 130 krajach na całym świcie. Koncern posiada 14 zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w Europie, Azji, Ameryce Północnej i Południowej. Soudal powstał  50 lat temu a od 20 lat obecny jest w Polsce. Firma obsługuje tysiące klientów na terenie całego kraju dzięki własnej, rozbudowanej sieci dystrybucyjnej. W 2007 r. w Pionkach pod Radomiem otwarta została nowoczesna, w pełni zautomatyzowana fabryka pian i silikonów.

STO Sp. z o.o polski oddział międzynarodowego koncernu, lidera branży chemii budowlanej. Na polskim rynku działa od 1996 roku, co oznacza, że w tym roku obchodzi swoje 20. urodziny. W tym czasie Sto wypracowało sobie pozycję lidera w dziedzinie rozwiązań elewacyjnych i do wnętrz. Dziś znana jest jako producent i dostawca kompletnych systemów ociepleń oraz wysokiej jakości farb, tynków i powłok dekoracyjnych.  Sto funkcjonuje w myśl zasad zrównoważonego rozwoju, dlatego angażuje się w przeróżne działania i projekty. W ciągu minionych dwóch dekad firma uczestniczyła w wielu z nich, a do najważniejszych należy zaliczyć przeprowadzenie trzech prób lodowych, objęcie mecenatu nad wystawą „Design a sztuka” czy udział w Polsko-Niemieckim Projekcie Efektywności Energetycznej.

Jems Architekci sp. z o.o. rozpoczynając samodzielną praktykę w okresie transformacji ustrojowej JEMS włączył się w nurt odbudowy polskiej kultury architektonicznej. Obecnie trzon zespołu tworzy ośmiu wspólników i partnerów.
Partnerska współpraca realizowana w formule biura-warsztatu, przy współuczestnictwie całego zespołu JEMS, tworzy przestrzeń rozmów i poszukiwań, wymiany idei i poglądów. JEMS jest biurem otwartej dyskusji i debaty.

APA Wojciechowski sp. z o.o. działająca od 1989 roku APA Wojciechowski Architekci, to jedna z największych firm architektonicznych w Polsce. Zatrudnia blisko stu architektów, projektuje w Polsce, Rosji i na Ukrainie. Ostatnie realizacje to White Square i White Gardens w Moskwie, The Park w Warszawie, Alchemia I i II w Gdańsku oraz pierwsze budynki w Porcie Praskim. APA Wojciechowski, to lider projektowania ekologicznego, co potwierdzają liczne certyfikaty dla budynków i nagrody za zielone budownictwo.

Budimex SA odnotowuje wzrosty w każdym segmencie budownictwa i coraz bardziej angażuje się w sektor energetyczny i kolejowy. Rozwija także działalność deweloperską. Poprzez spółkę FBSerwis poszerza zakres działalności w sektorze usług miejskich, utrzymania dróg i gospodarki odpadami. Budimex realizuje ok. 150 kontraktów rocznie i współpracuje z 12 tys. kontrahentów. Od 2011 roku Budimex jest w składzie najbardziej odpowiedzialnych spółek giełdowych RESPECT INDEX.

PORR Polska Infrastructure SAlider na rynku polskiego budownictwa infrastrukturalnego.  Spółka wchodzi w skład światowej Grupy PORR, dzięki czemu ma  nieograniczony dostęp do najnowocześniejszych technologii. Alfą i omegą  w skutecznym prowadzeniu firmy jest dobrze wykształcona i doświadczona załoga. Działalność generalnego wykonawcy wymaga specyficznej wiedzy interdyscyplinarnej. Do profesjonalnego projektowania nowoczesnych obiektów trzeba dysponować wysoko wykwalifikowaną i doświadczoną kadrą. W PORR Polska Construction S.A. wyrósł przez lata zespół doświadczonych ekspertów.

UNIBEP SA jest jednym z największych przedsiębiorstw budowlanych w Polsce, należy do budowlanej ekstraklasy. Działalność spółki opiera się na pięciu dobrze umiejscowionych na rynkach biznesach: budownictwo kubaturowe w Polsce oraz na rynkach wschodnich (Rosja i Białoruś) i zachodnich (Niemcy); fabryka domów modułowych w Bielsku Podlaskim i ich eksport do Norwegii oraz innych państw skandynawskich; deweloperka mieszkaniowa na rynku warszawskim i poznańskim oraz budownictwo drogowe i mostowe głównie na rynku północno – wschodniej Polski.

BUDNER SA  jest jedną z kluczowych warszawskich firm działających 25 lat na rynku budowlanym w Polsce. Od tego momentu Spółka zrealizowała wiele nowatorskich i skomplikowanych inwestycji. Dzięki rzetelności i stabilności ugruntowała swoją pozycję na rynku budowlanym. BUDNER S.A. jest generalnym wykonawcą budynków kubaturowych, zarówno mieszkaniowych jak i komercyjnych oraz obiektów przemysłowych. Firma realizuje ponadto projekty deweloperskie dla inwestorów w budownictwie mieszkaniowym, a także budynki biurowe i handlowe na wynajem. W ramach działalności BUDNER S.A. prowadzi na zamówienie inwestorów projekty w systemie „Design and Build”. Spółka duży nacisk kładzie na trwałość zastosowanych materiałów, gwarantując najwyższą jakość rozwiązań technicznych, a jednocześnie optymalizując koszty.

Port Praski Sp. z o.o. S.K.A. należy do Grupy Elektrim, która posiada wieloletnie doświadczenie na rynku nieruchomości zarówno w kraju, jak i za granicą. Założeniem Portu Praskiego jest stworzenie swoistego  „miasta w mieście” na 38-hektarowym terenie prawobrzeżnej części Warszawy. Port Praski nie będzie kolejnym osiedlem mieszkalnym, lecz kompleksową inwestycją stworzoną w przeciągu następnych 10 lat, oferującą mieszkania, lokale usługowe, apartamenty z własną mariną, a także powierzchnie biurowe. Na terenie Portu Praskiego znajdą się również hotele, obiekty sportowe i miejsca kulturalne. Port Praski jest wieloetapową inwestycją, której część realizacji przypadła na rok 2015 (budynek przy ulicy Sierakowskiego 5 oraz kompleks apartamentowców Port i Latarnia). Ponadto w roku 2015 podjęto wiele działań realizacyjnych (m.in. projekty, pozwolenia), które są podstawą do rozpoczęcia budowy kolejnych etapów inwestycji.

Firma „Gotowski” Budownictwo Komunikacyjne i Przemysłowe Sp. z o.o. od ponad dziesięciu lat, od ponad setki wybudowanych konstrukcji, Firma Gotowski Budownictwo Komunikacyjne i Przemysłowe, widoczna jest na mapie kraju. Jedna z niewielu, w tym obszarze gospodarki z jedynie polskim kapitałem. Postrzegana jest przede wszystkim jako zespół fachowców od nieszablonowych, skomplikowanych wykonawczo i montażowo konstrukcji. Często są to wyzwania realizowane po raz pierwszy w Polsce. — Budujemy ponad podziałami — tak mówią o sobie; — szukają efektywnych rozwiązań, kiedy trzeba — szukają sensownych kompromisów — tak mówią o nich w branży. Co jest sercem Firmy? Ludzie — a perłą w koronie — Zakład Konstrukcji Stalowych — tak mówi Marek Gotowski, prezes spółki, i dodaje — trzeba podkreślić, że nasze osiągnięcia, to też osiągnięcia naszych konsorcjantów, to efekt pracy zespołowej.

AWBUD SA realizuje prace przede wszystkim w formule generalnego wykonawstwa. Na szeroką skalę doceniana jest również jako wyspecjalizowany podwykonawca – dzięki doświadczonym kadrom i ponadprzeciętnym referencjom, firma świadczy usługi na większości dużych placów budów dla polskiego przemysłu energetycznego, m.in. w Opolu, Włocławku czy Kozienicach. Grupa AWBUD w ubiegłym roku z sukcesem zakończyła reorganizację struktur wewnętrznych oraz istotnie poszerzyła portfel kontraktów. Ostatnie dwa lata były okresem dużych zmian w spółce, ale dziś doskonale widać, że zmiany te okazały się słuszne. – Osiągnęliśmy wzrost na poziomie większości najistotniejszych danych finansowych. – to To bardzo dobry sygnał, dlatego w ciągu najbliższych 2-3 latach mamy szansę znacząco zwiększyć liczbę zleceń i dalej wzmacniać pozycję w sektorze budowlanym – podkreśla Michał Wuczyński.

ALPOL GIPS Sp. z o.o. – to jeden z wiodących producentów chemii budowlanej i wapna hydratyzowanego, wyłącznie z wyłącznie polskim kapitałem. P.W. Alpol, będąca spółką matką, jest producentem wapna hydratyzowanego o niespotykanej w Europie jakości, stosowanego jako surowiec przez czołowych producentów chemii budowlanej. Spółka ALPOL GIPS produkuje suche i mokre mieszanki budowlane., mając wW swojej ofercie ma już ponad 200 wyrobów.

BUSZREM SA – jest polską grupą skupiającą działalność wokół sektora budowlanego. Przez lata dał się poznać jako rzetelny deweloper, doświadczony wykonawca usług budowlanych i wszechstronny producent materiałów. Posiada zakłady produkcji kostki brukowej, płyt betonowych w Gralewie w województwie warmińsko-mazurskim oraz zakład prefabrykacji w Sochaczewie w województwie mazowieckim. Firmie zależy na tym, aby oferowane wyroby i świadczone usługi były źródłem wieloletniego zadowolenia. Wie ona bowiem, iż  że budując obiekty mieszkaniowe, przemysłowe i użyteczności publicznej oraz produkując wysokiej jakości materiały budowlane, przede wszystkim buduje zaufanie.

Berndorf Baderbau sp. z o.o. swoją siedzibę ma w Jaworzu koło Bielska Białej, to spółka córka austriackiego koncernu Berndorf AG. Zajmuje się ona budową i modernizacją basenów z wykorzystaniem niecek basenowych ze stali nierdzewnej. Od 2002 roku firma zamontowała ich w Polsce ponad 500 w ok. 170 obiektach na terenie całego kraju. Na liście referencji Berndorf znajdują się: aquaparki, pływalnie szkolne i miejskie, baseny hotelowe, kąpieliska letnie, baseny rehabilitacyjne oraz baseny prywatne.

FAKRO sp. z o.o. – powstała w 1991 roku jako spółka prywatna, oparta w stu procentach na polskim kapitale. W ciągu 25 lat z małego, rodzinnego zakładu rozwinęła się w międzynarodową korporację, która dziś zajmuje pozycję wicelidera na światowym rynku okien dachowych. Ta innowacyjna firma z własnym ośrodkiem badawczo-rozwojowym ma na swoim koncie ponad 140 zgłoszeń patentowych. W skład Grupy Fakro, zatrudniającej ponad 3300 osób, wchodzi 12 spółek produkcyjnych oraz 16 dystrybucyjnych, zlokalizowanych w Europie, Azji i Ameryce. Produkty firmy FAKRO można znaleźć w ponad 50-ciu krajach na całym świecie. – Żeby osiągnąć sukces trzeba wierzyć, ciężko pracować, mieć wiedzę i trochę szczęścia – komentuje osiągnięcia firmy Ryszard Florek. W ofercie firmy znajdują się przede wszystkim: okna dachowe drewniane i aluminiowo-tworzywowe, okna do dachów płaskich, kołnierze, sterowanie elektryczne, wyłazy, świetliki rurowe, oddymianie, akcesoria do okien dachowych: żaluzje, zasłony, rolety wewnętrzne i zewnętrzne, markizy zewnętrzne, akcesoria montażowe, kolektory słoneczne, folie i membrany oraz schody strychowe. W 2015 roku produkty FAKRO nagrodzono w wielu plebiscytach i konkursach.

Farby Kabe Polska Sp. z o.o. szwajcarskie przedsiębiorstwo produkcyjne, działające na polskim rynku od 1995 roku. W ciągu wieloletniej działalności w Polsce ugruntowali swoją pozycję wiodącego dostawcy produktów na elewacje i do wnętrz, takich jak: masy tynkarskie, farby, systemy ociepleń, systemy do napraw i renowacji oraz inne produkty chemii budowlanej. Szwajcarskie korzenie oraz możliwość pełnego wykorzystania doświadczeń i osiągnięć działu badawczo-rozwojowego ich rodzimej firmy Karl Bubenhofer AG z Gossau, pozwalają na stałe wzbogacanie oferty o nowoczesne produkty nowej generacji. KABE Farben, jako pierwsza firma na świecie, opracowała w 1999 roku nowatorską technologię produktów polikrzemianowych do elewacji budynków, stając się prekursorem i liderem w dziedzinie technologii produktów mineralnych, opartych na bazie niskoalkalicznego potasowego szkła wodnego.

IZOHAN Sp. z o.o. to polska, dynamicznie rozwijająca się firma, której początki sięgają 1989 roku. Wprowadzając na rynek innowacyjne technologie i rozwiązania, stała się ekspertem w dziedzinie hydroizolacji oraz chemii budowlanej.
Od 2006 firma działa w strukturach Grupy Atlas. Obecnie zrzesza cztery wiodące marki: IZOHAN, IZOLMAT, NEXLER i IZOLMIX. Izohan posiada najszerszą ofertę w branży hydroizolacji i chemii budowlanej, proponując setki rozwiązań systemowych wspierających projektantów i wykonawców na każdym etapie i rodzaju realizowanego przedsięwzięcia.
Izohan to firma gwarantująca powtarzalność procesów oraz najwyższą jakość oferowanych produktów i usług, potwierdzeniem tego są liczne branżowe nagrody i wyróżnienia.

Klinkier Przysucha SA to największy polski producent ekstrudowanych płytek klinkierowych. Jest także jedynym polskim producentem strukturyzowanych płytek elewacyjnych, stylizowanych na cegły ręcznie formowane. Produkty spółki zostały docenione przez architektów i projektantów wnętrz w kraju i za granicą. Na świecie produkty spółki znane są pod jej eksportowym brandem KING KLINKER. Firma eksportuje swoje wyroby do 12 państw, między innymi do : Rosji, Czech, Niemiec, Włoch i Belgii. W roku 2015 firma za wkład w promocję polskiej gospodarki na świecie została uhonorowana dyplomem i nagrodą Ministra Gospodarki. Klinkier Przysucha jest obecnie najnowocześniejszą w Europie fabryką klinkierowych płytek elewacyjnych produkowanych metodą ekstrudowaną. Firma jest również producentem elementów ogrodzeniowych, parapetów i schodów klinkierowych. Klinkier Przysucha SA to firma ze 100% polskim kapitałem.

KREISEL Technika Budowlana sp. z o.o.– czołowy producent w branży chemii budowlanej, doceniany i odnoszący sukcesy od ponad 22 lat. Firma posiada sześć zakładów produkcyjnych, w tym cztery wyrobów cementowych i dwa wyrobów gipsowych, a także własne zaplecze surowcowe. KREISEL oferuje kompleksową ofertę profesjonalnych wyrobów chemii budowlanej, m.in. zaprawy klejące, tynki wewnętrzne i zewnętrzne, gipsy, gładzie, farby, systemy ociepleń i wiele innych.

LEIER Polska SA – na większości placów budów w Polsce można spotkać ich produkty. Firma specjalizuje się w produkcji ceramiki budowlanej, nowoczesnych systemów kominowych i wentylacyjnych, betonowych prefabrykatów do budowy domów, kostki brukowej i betonowych elementów do urządzenia otoczenia domu. Spółka, będąca częścią międzynarodowego holdingu Leier prowadzi w Polsce trzy zakłady: w Woli Rzędzińskiej koło Tarnowa, w Malborku i w Markowiczach, w których pracuje 410 osób.

PERI Polska sp. z o.o. – światowy lider branży deskowań i rusztowań. Producent i kompleksowy dostawca innowacyjnych technologii. Na świecie reprezentowana na wszystkich kontynentach w ponad 60 krajach. PERI Polska – wiodąca spółka grupy PERI. Od lat uczestniczy w kluczowych, największych budowach w kraju i za granicą. Obecnie m.in. w kończonym właśnie kolejnym wysokościowcu Warsaw Spire – największym pod względem powierzchni kompleksie biurowym w Polsce.

PPU Palisander Sp. z o.o. – dostawca kompleksowych rozwiązań technologii szalunkowej na najwyższym światowym poziomie. Jedyna firma w branży z całkowicie polskim kapitałem. Dowód na to, że polskie firmy mogą wyznaczać trendy na rynku. Najszybciej rosnąca firma w branży o europejskim zasięgu działalności. Sieć oddziałów i budowy w całej Europie. Wzór w zakresie jakości obsługi Klienta. Dostawca wprowadzający na rynek najwięcej innowacji produktowych i usługowych. Wielokrotny laureat prestiżowych wyróżnień, w tym kilkukrotnie TopBuidera.

ROCKWOOL Polska Sp. z o.o. – światowy lider w produkcji skalnej wełny mineralnej – dostawcy produktów, systemów i rozwiązań służących poprawie efektywności energetycznej, akustyki i bezpieczeństwa pożarowego obiektów budowlanych. ROCKWOOL był pierwszym zachodnim inwestorem, który uruchomił w Polsce produkcję i sprzedaż materiałów izolacyjnych ze skalnej wełny mineralnej. W ciągu 20 lat funkcjonowania na krajowym rynku, zainwestowali w proces technologiczny, rozbudowę linii  i instalacje proekologiczne ponad 1 miliard złotych.

SELENA SA – prekursor w branży profesjonalnej chemii budowlanej, powstała na początku lat dziewięćdziesiątych we Wrocławiu, jako jeden z pierwszych w Polsce dystrybutorów i producentów poliuretanowych pian montażowych i uszczelniaczy silikonowych. Na przestrzeni ponad 20 lat w sposób pionierski, rozpoczęła edukację rynku w zakresie nowych technologii. Dziś oferta produktowa Seleny należy do najszerszych na rynku budowlanym. Spółka operuje na rynkach międzynarodowych produkując i dostarczając profesjonalnym wykonawcom i indywidualnym użytkownikom szeroką gamę produktów. W ofercie znajdują się piany i zaprawy poliuretanowe, kleje, uszczelniacze, systemy ociepleń, produkty do izolacji oraz systemy i akcesoria budowlane. W skład Grupy wchodzi 30 spółek w 17 krajach świata, w tym zakłady produkcyjne zlokalizowane na 4 kontynentach.

Steinbacher Izoterm sp. z o.o. – to wiodący producent systemów termoizolacji technicznych oraz ogólnobudowlanych. Zakres oferowanych technologii obejmuje poliuretan, polistyren, polietylen oraz wełnę mineralną. Taki zestaw segmentów rynku oraz oferowanych technologii czyni firmę unikalną na rynku. W 2015 roku firma kontynuowała wzrost sprzedaży z poprzednich lat i zamknęła go rekordowym przychodem oraz rekordowym zyskiem.

Velux Polska sp. z o.o. – Grupa VELUX i spółki siostrzane, należące do duńskiego holdingu VKR, są największym producentem i eksporterem okien w Polsce o rocznych obrotach ponad 1,4 mld zł. W fabrykach w Gnieźnie, Namysłowie i Wędkowach oraz w spółce handlowej jest zatrudnionych około 3500 osób. W 2015 roku firma VELUX obchodziła 25-lecie działalności w Polsce. Jednocześnie cały czas się rozwija, inwestuje w nowe technologie, dbając o najwyższe standardy jakości, bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska. W latach 2012-2015 zainwestowała w Polsce ponad 450 mln zł w modernizację fabryk i dostosowanie ich do produkcji Nowej Generacji okien dachowych VELUX. W Polsce działają również niezależne Fundacje VELUX, od początku swojej działalności przekazały one granty polskim organizacjom pozarządowym na łączną kwotę ponad 85 mln zł.

WIŚNIOWSKI sp. z o.o. S.K.A.tworzy z pasją od ponad 26 lat. To jedna z najdynamiczniej rozwijających się marek branży budowlanej. Na ponad 80 tys. m² wytwarza rocznie setki tysięcy produktów dla odbiorców w kraju i za granicą. WIŚNIOWSKI stawia na jakość, design, bezpieczeństwo oraz innowacyjne rozwiązania technologiczne. Do największych sukcesów marki zaliczyć można odważny rebranding. Ubiegły rok to także rok Jubileuszu istnienia firmy.

Yawal SA wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Yawal; dzięki dwudziestopięcioletniemu doświadczeniu oraz szerokiej gamie innowacyjnych rozwiązań plasuje się w czołówce dostawców architektonicznych systemów aluminiowych w Polsce. Systemy produkowane przez Yawal służą do budowy fasad, konstrukcji przestrzennych, drzwi, okien, dachów oraz świetlików. Wykwalifikowany zespół najlepszych konstruktorów firmy stale zajmuje się opracowywaniem innowacyjnych rozwiązań o coraz lepszych parametrach, tym samym pozwalając architektom i inwestorom na tworzenie coraz bardziej skomplikowanych i efektownych projektów.

open