WSPÓLNIE BUDUJEMY JAKOŚĆ

WSPÓLNIE BUDUJEMY JAKOŚĆ

0

WSPÓLNIE BUDUJEMY JAKOŚĆ

0
0

Klimas Wkręt-met – czołowy polski producent technik zamocowań – świętował w ubiegłym roku 25-lecie swojego istnienia. Przedsiębiorstwo cały czas wyznacza trendy na rynku zamocowań budowlanych i nieustannie spełnia największe oczekiwania klientów. Hasło Klimas Wkręt-met brzmi: wspólnie budujemy jakość! Przedsiębiorstwo buduje ją dzięki wiedzy wysokiej klasy specjalistów, poprzez współpracę z producentami z różnych branż oraz słuchanie potrzeb klientów. Jakość ta jest potwierdzana wyróżnieniami i certyfikatami. Oto dlaczego Klimas Wkręt-met jest najchętniej wybieraną marką zamocowań budowlanych w Polsce i marką, której pożądają rynki kilkudziesięciu krajów świata.

W 1990 roku w Kuźnicy Kiedrzyńskiej rozpoczęła swoją działalność pewna mała firma. Była to forma kontynuacji działań rodzinnego przedsiębiorstwa, które zajmowało się produkcją elementów z tworzywa sztucznego. W małym zakładzie, o powierzchni 300 m2, było zaledwie kilka maszyn produkcyjnych i niewielkie zaplecze magazynowe. Dwa lata później ta mała firma przybrała nazwę Wkręt-met – wtedy też rozpoczął się proces inwestowania w jej rozbudowę. Właściciele – Joanna i Wojciech Klimas – podjęli decyzję o zakupie kolejnych maszyn niezbędnych do produkcji elementów z plastiku i metalu. Do firmy trafiły prasy i walcarki automatyczne oraz wtryskarki. Powstały nowa hala produkcyjna i magazyn wyrobów gotowych. Stworzenie takiego zaplecza umożliwiło rozpoczęcie produkcji w systemie trójzmianowym. Niezbędne stało się też zadbanie o stan logistyczny elementów najbardziej poszukiwanych przez klientów. Kolejne lata pociągały za sobą bezustanny rozwój oraz powiększanie parku maszynowego m.in. o piece hartownicze i linie do powłok galwanicznych. Ten nieustanny proces inwestowania pozwolił wdrażać do produkcji zamocowań coraz nowsze technologie, zwiększając tym samym moce produkcyjne. To był dopiero początek.

Rozwój i innowacja
Koniec lat 90. związany był z rozpoczęciem budowy największego i najnowocześniejszego zakładu produkcyjnego technik zamocowań w Europie Środkowo-Wschodniej. Powstały hale o powierzchni użytkowej 16 tys. m2. Zakup wtryskarek najwyższej klasy umożliwił zwiększenie wydajności i jakości produkcji. Dowodem tego jest fakt, że firma Wkręt-met otrzymała w 2005 r. swoją pierwszą Europejską Aprobatę Techniczną na wyroby budowlane – wydaną w Polsce przez ITB Warszawa. Ale co najważniejsze: tym sposobem Wkręt-met stał się pierwszą polską firmą, która kiedykolwiek takową aprobatę dostała.

Kolejnym etapem rozwoju przedsiębiorstwa była budowa drugiego zakładu produkcyjnego w Wanatach k. Częstochowy, w latach 2008-2010. Powstał wtedy magazyn centralny o powierzchni 20 tys. m2 wraz z jedną z najbardziej innowacyjnych w Europie hal wtryskarek. Produkcja odbywa się tam na ponad 100 nowoczesnych maszynach marek Arbug, Demag i Krauss-Maffei. Ogromnym atutem tego miejsca jest położenie przy trasie DK-1. Niezależny zjazd i wjazd na trasę umożliwia sprawną realizację funkcji zaopatrzeniowych i dystrybucyjnych na obszarze Polski i Europy. Front przeładunkowy stanowi 30 nowoczesnych bram dokujących podzielonych na sekcje – zapewnia to kierunkowość przepływu towaru oraz wysoką sprawność realizacji zamówień. Dwa oddziały produkcyjne mają łącznie powierzchnię produkcyjną większą niż 50 tys. m2.

Ale to nie powierzchnia świadczy o sile przedsiębiorstwa, a zagospodarowanie tak dużej przestrzeni. Firma Klimas Wkręt-met – bo tak obecnie brzmi jej oficjalna nazwa – wyposażona jest w ponad 100 wtryskarek, 200 pras i walcarek oraz nowoczesną narzędziownię z zaawansowanymi centrami obróbczymi. Park maszynowy poszerzył się także o urządzenia do stuprocentowej kontroli i selekcji wkrętów. Nowe urządzenia optyczne dają możliwość sprawdzenia różnych parametrów łączników. Dodatkowo, dbając o najwyższą jakość oferowanych produktów, przedsiębiorstwo uruchomiło nowoczesne laboratorium, gdzie specjaliści wykonują dokładne pomiary i kontrole zarówno materiałów, z których wykonane są produkty, jak i już gotowych wkrętów. Test czasu wkręcania, test na wyrywanie z podłoża oraz badanie wytrzymałości to podstawowe próby, jakim poddawane są produkty już na etapie ich projektowania. Wysoka jakość wyrobów potwierdzona jest wieloma aprobatami europejskimi i krajowym – tych pierwszych Klimas Wkręt-met posiada aktualnie aż 17. Dzięki temu firma eksportuje swoje produkty do ponad 50 krajów świata!

Każdy znajdzie coś dla siebie
Przy tak dużej powierzchni hal produkcyjnych, centrum logistycznego i magazynów, a także przy tak daleko rozwiniętym technologicznym wyposażeniu firmy naturalną drogą jest ciągły rozwój asortymentu i wprowadzanie na rynki nowych produktów. Klimas Wkręt-met systematycznie poszerza swoją ofertę: teraz poza zaawansowanymi technikami zamocowań wśród produktów marki znajdujemy również całą gamę artykułów z zakresu chemii budowlanej – piany, silikony, kleje oraz kotwy chemiczne i mechaniczne, a także akcesoria do elektronarzędzi – tarcze diamentowe i korundowe oraz wiertła. W ofercie firmy znajdują się też folie oraz taśmy.

Produkty Klimas Wkręt-met są podzielone na kilka kategorii, które odpowiadają różnym segmentom rynku. Taka segmentacja oferty sprawia, że każda z branż z łatwością znajdzie zamocowania przeznaczone właśnie dla niej.

Produkty XXI wieku
Szeroki wachlarz produktów firmy Klimas Wkręt-met zawiera zarówno łączniki istniejące na rynku wiele lat, które zdobyły już miano niezawodnych, jak i te całkiem nowe, które już na początku swojego funkcjonowania na rynku cieszą się popularnością. Przykładem nowości z kategorii zamocowań ramowych jest innowacyjny łącznik SFXP. Uniwersalny kołek składa się z wkręta z łbem stożkowym oraz koszulki wykonanej z najwyżej jakości nylonu. Łącznik jest przeznaczony do zamocowań lekkich elementów wykończenia wnętrz i lekkich elementów instalacyjnych. Ale cała tajemnica tkwi właśnie w jego koszulce o nazwie SFX. Produkt jest uniwersalnym rozwiązaniem do mocowania we wszystkich rodzajach podłoża – włącznie z płytą K-G. Koszulka posiada specjalne „płetwy” i wypusty stabilizujące – elementy te zapobiegają obrotowi koszulki podczas wkręcania i zapewniają skuteczny montaż. Powiększona średnica kołnierza zapewnia pewne oparcie koszulki o podłoże. Jednak jej najważniejszą cechą jest wiązanie supła – kiedy łącznik używany jest w przestrzeniach pustych (np. pustakach), koszulka w trakcie montażu charakterystycznie się zwija, co zwiększa powierzchnię docisku.

Klimas Wkręt-met spełnia coraz większe oczekiwania rynku zamocowań budowlanych. Firma regularnie wprowadza do swojej oferty nowości, które biorą pod uwagę wyzwania stawiane nowoczesnemu budownictwu. Odpowiadając na potrzeby projektantów oraz wykonawców, przedsiębiorstwo wprowadziło na rynek m.in. innowacyjne łączniki do termoizolacji ścian. Rodzina produktów Eco-drive to uniwersalne łączniki, które powstały z myślą o szybkim montażu mającym na uwadze troskę o środowisko. Przedstawicielem tej grupy produktowej jest Ecodrive S. Innowacyjność produktu polega na połączeniu konstrukcji teleskopowej i nacinającego talerzyka dociskowego. Taka budowa łącznika skraca czas montażu nawet do 10 sekund i eliminuje użycie frezów tworzywowych, aby – z myślą o środowisku – zmniejszyć zanieczyszczenie pyłem styropianowym. Eco-drive S posiada fabrycznie naklejony krążek styropianowy, co jeszcze bardziej przyspiesza montaż, i – co bardzo ważne – redukuje powstawanie mostków cieplnych. Aby ułatwić pracę wykonawcom, łączniki są wstępnie zmontowane – daje to pewność, że elementy zawsze będą prawidłowo dopasowane.

Klienci – oni są najważniejsi
Klimas Wkręt-met jest firmą z wieloletnia tradycją. Przedsiębiorstwo cieszy się niesłabnącym zaufaniem klientów. Samodzielne projektowanie wkrętów, produkcja z metalu oraz z tworzywa odbywająca się wewnątrz firmy, doskonała kontrola jakości, nowoczesny park maszynowy i laboratorium, magazyn wysokiego składowania, wysoko rozwinięte zaplecze logistyczne – wszystko to sprawia, że firma jest całkowicie niezależna. A to dlatego, aby wewnętrznie kontrolować jakość, która jest najważniejszą cechą produktów marki, cechą, dzięki której klienci dokonują takiego, a nie innego wyboru podczas zakupów. Firmy wykonawcze, inwestorzy polscy i zagraniczni oraz majsterkowicze – to im należy się szczególna uwaga, bo właśnie oni swoją lojalnością mobilizują Klimas Wkręt-met do podejmowania kolejnych wyzwań: doceniają firmę, przyznają nagrody i wierzą w ideę produktów najlepszej jakości, które spełniają najwyższe standardy. Zwieńczenie tych dwukierunkowych relacji to dawanie klientom coraz nowocześniejszych produktów odpowiadających na ich potrzeby oraz kolejne nagrody przyznawane firmie przez konsumentów. Tytuł Złotej Budowlanej Marki Roku, który firma zdobywa regularnie od 2012, jest doskonałym dowodem na to, jak bardzo klienci cenią sobie produkty marki. Podejmowanie dialogu z klientami, słuchanie ich opinii, szanowanie ich oraz spełnianie ich oczekiwań – to właśnie te cechy, dzięki którym przedsiębiorstwo może przez 25 lat być niezmiennie w czołówce firm swojej branży.


Klimas Wkręt-met
ul. Wincentego Witosa 135/137
Kuźnica Kiedrzyńska
42-233 Mykanów
www.wkret-met.com
www.facebook.com/KlimasWkretmet

open