Home IT&BIM Konkurs Be Inspired 2016
Konkurs Be Inspired 2016
0

Konkurs Be Inspired 2016

0
0

Spółka Bentley Systems, Incorporated, wiodący światowy dostawca kompleksowego oprogramowania służącego rozwijaniu infrastruktury, ogłosiła rozpoczęcie przyjmowania zgłoszeń do konkursu Be Inspired 2016. Termin składania zgłoszeń upływa 30 maja 2016 r.

Nagrody, przyznawane przez niezależnych sędziów będących ekspertami branżowymi, są dowodem uznania wobec wyjątkowej pracy firm, które rozwijają światową infrastrukturę poprzez projektowanie, budowanie i/lub eksploatację wytrzymałych, zrównoważonych i inteligentnych dróg, mostów, budynków, zakładów, sieci wodociągowych i wielu innych elementów infrastruktury. Architekci, inżynierowie, budowniczy i/lub zarządcy infrastruktury pracujący w tych firmach pomagają w realizacji ich celów, korzystając z wielu postępów w BIM zapewnianych przez innowacje w usługach i produktach firmy Bentley w formie:

  • większej głębi modelowania informacji w celu osiągnięcia lepszej wydajności zasobów i/lub
  • większej mobilności informacji w celu osiągnięcia lepszych wyników projektów.

 

18 kategorii nagród Be Inspired wręczanych w tym międzynarodowym konkursie obejmuje każdy aspekt środowiska budowy – poczynając od innowacji w wydajności zasobów, budowy i prac konstrukcyjnych, po innowacje w dziedzinach zarządzania, zagospodarowania terenu, górnictwa, konstrukcji na morzu, realizacji projektów i wielu innych. Nową kategorią w tym roku jest innowacja w modelowaniu rzeczywistości, przedstawiająca projekty, w których doskonale opanowana umiejętność rejestrowania i/lub wizualizacji rzeczywistości przyczyniła się do rozwiązania określonego problemu projektowego, budowlanego czy eksploatacyjnego.

Wszystkich użytkowników oprogramowania firmy Bentley zapraszamy do zgłaszania swoich projektów do konkursu Be Inspired niezależnie od tego, na jakim są etapie – wstępnej budowy/wstępnego konceptu, projektowania, budowy bądź zakończenia prac. Troje finalistów wybranych w każdej kategorii nagród Be Inspired wygra wyjazd do Londynu, aby wziąć udział, jako gość firmy Bentley Systems, w konferencji Year in Infrastructure 2016 , która odbędzie się w dniach 1–3 listopada w hotelu Hilton London Metropole w Wielkiej Brytanii. Finaliści zaprezentują swoje projekty podczas konferencji w części finałowej konkursu Be Inspired przed sędziami, liderami branży i ponad 100 przedstawicielami mediów, którzy zgromadzą się podczas tego interaktywnego wydarzenia obejmującego prezentacje, spotkania i warsztaty.

Paul G. Wilson, dyrektor techniczny ds. realizacji projektów cyfrowych w EMIA, AECOM, powiedział: „Byliśmy zaszczyceni wyrażonym podczas ceremonii przyznania nagród Be Inspired 2015 uznaniem dla naszej pracy nad innowacyjną realizacją projektów przy obwodnicy E4 Sztokholmu – jednego z największych projektów budownictwa lądowego w Szwecji. Rywalizacja o zdobycie tej prestiżowej nagrody jest sama w sobie inspirująca, biorąc pod uwagę liczbę, jakość i skalę nominowanych projektów. Ceremonia wręczenia nagród, stanowiąca integralną część konferencji Year in Infrastructure organizowanej przez firmę Bentley, pozwala zapoznać się z najbardziej pionierskimi projektami w branży i zapewnia wartościowy wgląd w praktyczne wykorzystanie innowacyjnych technologii. Z niecierpliwością oczekujemy na kolejną edycję konkursu w 2016 roku”.

Paul Brown, kierownik projektów CAD/BIM/CAE w firmie SWIP/4LM Projects Engineering Services – Capital Programmes Directorate London Underground Ltd., powiedział: „Jesteśmy niezmiernie dumni z tego, że nasz projekt naprawy tuneli londyńskiego metra został wyróżniony podczas konkursu Be Inspired 2015 w listopadzie ubiegłego roku w Londynie. Nazwa tego konkursu nagradzającego innowacyjność doskonale odzwierciedla jego charakter, jeśli weźmie się pod uwagę wyróżniane każdego roku wybitne osiągnięcia w projektowaniu, budowaniu i eksploatacji infrastruktury. Konkurs ten jest dla uczestników wspaniałą okazją, by zaprezentować swoje postępy w realizacji projektów i wydajności zasobów infrastrukturalnych na arenie międzynarodowej przed innymi specjalistami, liderami branży i przedstawicielami mediów. Jest to konkurs jedyny w swoim rodzaju!”

Chris Barron, wiceprezes firmy Bentley ds. komunikacji korporacyjnej, powiedział: „Gorąco zachęcam użytkowników produktów firmy Bentley, by nie zwlekali z decyzją o udziale w konkursie i już dziś wypełnili formularz zgłoszeniowy. Konkurs Be Inspired to nie tylko rywalizacja o nagrody, ale przede wszystkim wyjątkowa okazja do tego, by specjaliści w dziedzinie infrastruktury mogli podzielić się z szerszą publicznością innowacyjnymi postępami w BIM w zakresie projektowania, budowy i eksploatacji projektów infrastrukturalnych, które usprawniają realizację projektów i poprawiają wydajność zasobów infrastrukturalnych. Jednocześnie konkurs ten nagradza innowacyjne postępy architektów, inżynierów, budowniczych i zarządców infrastruktury w realizacji małych i dużych projektów infrastrukturalnych”.

Każda nominacja do nagród Be Inspired pozwala zdobyć ogromne uznanie na światową skalę w branży infrastruktury. Jest to więc zwycięstwo dla wszystkich – od niezwykłych nominowanych projektów po specjalistów od infrastruktury i firm, które je stworzyły.

Dzięki konkursowi Be Inspired uczestnicy mogą:

  • zdobyć światowe uznanie dzięki prezentacji ich architektonicznych lub inżynierskich projektów infrastrukturalnych w katalogu Infrastructure Yearbook firmy Bentley, który jest rozsyłany w wersji drukowanej i cyfrowej do prawie 150 000 kluczowych i wpływowych osób w mediach, w sferach rządowych i w branży na całym świecie; ponadto wszyscy zwycięzcy i finaliści, oraz inne osoby, których projekty zostały nominowane, wyszczególnieni są na stronie internetowej w zakładce Projekty użytkowników,
  • zwiększyć swoją konkurencyjność przez pokazanie obecnym i potencjalnym klientom korzyści, jakie oni i ich firmy mogą odnieść dzięki innowacyjnemu wykorzystaniu postępów w BIM,
  • zdobyć uwagę mediów poprzez interakcję z ich przedstawicielami na całym świecie, a także członkami zespołu firmy Bentley, którzy pomogą im wprowadzić na rynek i promować ich projekty.

Dodatkowe informacje na temat konkursie Be Inspired i możliwość zgłoszenia projektu na www.bentley.com/BeInspired.

 

 

 

open