Home Firmy ALSTAL WYBUDUJE LODOWISKO W BYDGOSZCZY
ALSTAL WYBUDUJE LODOWISKO W BYDGOSZCZY
0

ALSTAL WYBUDUJE LODOWISKO W BYDGOSZCZY

0
0

W dniu 02.06.2016 w budynku Ratusza Urzędu Miasta Bydgoszczy Prezydent Miasta Bydgoszczy Pan Rafał Bruski podpisał umowę z przedstawicielami konsorcjum Alstal Grupa Budowlana sp. z o.o. sp. k. oraz AGB2 na budowę lodowiska w Bydgoszczy przy ulicy Toruńskiej.

Projekt został opracowany na podstawie wcześniej przygotowanej koncepcji programowo-przestrzennej. Zakłada powstanie nowoczesnej bryły przypominającej lodowy kryształ a na jego elewacji dominować mają okładziny w srebrnym kolorze oraz szkło.

Projektanci uwzględnili postulaty otwarcia elewacji od strony wody na rzekę Brdę, likwidacji parkingów od strony rzeki, aranżację przestrzeni brzegowej umożliwiającej dostęp publiczny oraz zaprojektowali płytę lodowiska o parametrach  spełniających wymogi International Ice Hockey Federation, co pozwoli rozgrywać także mecze. Widownia liczyć będzie zgodnie z wcześniejszymi analizami ponad 300 miejsc. Projekt przygotowało biuro TBiARCHITEKCI.

Wartość kontraktu 23,5 mln zł.

Inwestycja finansowana będzie z budżetu miasta ma być gotowa w październiku 2017 roku.

Liczby:

  • Koszt inwestycji – 23, 564  mln zł brutto
  • Powierzchnia użytkowa – 4605 metrów kwadratowych
  • Liczba miejsc na trybunach – 300
  • Liczba osób, które jednocześnie mogą przebywać na tafli – 240

ALSTAL Grupa Budowlana jest jedną z największych polskich firm świadczących kompleksowe usługi budowlane. Posiada czterdziestoletnie doświadczenie w projektowaniu i Generalnym Wykonawstwie inwestycji z zakresu budownictwa ogólnego.

Specjalizuje się m.in. w wykonawstwie obiektów sportowych kubaturowych i infrastruktury publicznej. Była wykonawcą m.in. Term Maltańskim w Poznaniu, Motoareny w Toruniu, Opery Leśnej w Sopocie. Specjalizuje się w budowie centrów biurowych, osiedli mieszkaniowych, obiektów dla wojska, realizacji publicznej infrastruktury sportowej oraz farm wiatrowych i sieci przesyłowych wysokiego napięcia. Alstal buduje obiekty przemysłowe wraz z wyposażeniem technologicznym oraz świadczy usługi utrzymania ruchu w zakładach tego sektora. Dzięki swoim wyspecjalizowanym zakładom jest w stanie kompleksowo i sprawnie zrealizować inwestycje na każdym jej etapie poprzez zaprojektowanie obiektu, odpowiednie doradztwo i uzyskanie wszelkich wymaganych pozwoleń. Liczne kontrakty na rynku krajowym i zagranicznym oraz przyznane certyfikaty i nagrody są świadectwem prężnego rozwoju firmy.

open