Home Sport&Rekreacja BASENY CZ.1 – HYDROIZOLACJE I OKŁADZINY
0

BASENY CZ.1 – HYDROIZOLACJE I OKŁADZINY

0
0

Na pytanie, czym powinna cechować się pływalnia, doskonale odpowiada E. Neufert w „Podręczniku projektowania architektoniczno-budowlanego” – Warunek atrakcyjności: relaksowy charakter, dużo światła, okna na ogród, przyjemne wnętrze. Rozpoczynamy cykl artykułów na łamach „Buildera”, w którym postaramy się odpowiedzieć na kilka bardziej szczegółowych pytań, związanych m.in. ze szczelnością.

Wielkość basenu to rzecz bardzo indywidualna, baseny rodzinne czy baseny w hotelach i pensjonatach są zazwyczaj niewielkich rozmiarów. Inne będą wymiary i kształt basenów olimpijskich. Istotne jest, aby kształt basenu był dostosowany do funkcji, jakie ma on spełniać. Nie musi być on prostokątny, może być praktycznie dowolny, choć stwarza to znaczne problemy projektowo-wykonawcze.

Oprócz aspektów estetyczno- użytkowych równie ważnym (jeżeli nie najważniejszym) aspektem jest konstrukcja basenu, jakość jego wykonania (dotyczy to zarówno konstrukcji niecki, uszczelnień, wyłożeń ceramicznych, pomieszczeń użytkowo- funkcjonalnych i technicznych oraz instalacji). Wygląd basenu i aranżacja otoczenia zależy od przeznaczenia basenu i przyjętego kryterium realizacji. Inne będą wymiary i kształt basenów olimpijskich, baseny rekreacyjne mogą mieć zupełnie dowolny kształt i być wyposażone w różnego rodzaju atrakcje wodne.

CZYTAJ DALEJ >>

open