Home PATRONATY PLGBC GREEN BUILDING SYMPOSIUM
PLGBC GREEN BUILDING SYMPOSIUM
0

PLGBC GREEN BUILDING SYMPOSIUM

0
0

Już 5 października w Warszawie odbędzie się PLGBC Green Building Symposium. Głównymi tematami VI edycji wydarzenia będą zarówno nowe budynki i najnowsze stosowane w nich rozwiązania, jak i budynki istniejące, których modernizacja powinna przebiegać w zielonym standardzie. Celem tych działań jest zapewnienie użytkownikom zdrowia i komfortu, a co za tym idzie – podniesienie ich produktywności.

Michael Pawlyn, ceniony brytyjski architekt, przedstawi jak innowacyjnie projektować, aby postawały prawdziwie zrównoważone budynki, które służą zarówno zdrowiu i komfortowi ich użytkowników, jak i oszczędności zasobów. W poszukiwaniu prawdziwie zrównoważonego projektu budynku i wspierających go technologii, odkryto, że przez ponad 3,5 miliarda lat istnienia życia na ziemi, natura wypracowała niezliczone przykłady form, systemów i procesów, które dziś możemy zastosować, rozwijając nowoczesne zielone budownictwo.
Kiedy powierzchnia na zieloną infrastrukturę na ziemi jest ograniczona bądź nie ma jej wcale, musimy znaleźć nowe obszary, które zrekompensują rosnące negatywne wpływy, takie jak hałas, zanieczyszczenia, czy efekt miejskiej wyspy ciepła. Wszystkie te elementy utrudniają naturalną wentylację budynków i muszą być skompensowane innymi systemami, które zużywają energię. Energia ta może zostać zaoszczędzona, jeżeli zajmiemy się problemem u jego źródeł. Rudi Scheuermann, światowego formatu ekspert w dziedzinie fasad, zamierza udowodnić, że „Zrównoważony rozwój jest siłą napędową lepszego projektowania”.
Budynki muszą się zmieniać, aby sprostać obecnym, a także przyszłym wymogom prawnym i oczekiwaniom użytkowników. Podczas konferencji zainspirujemy nowymi strategiami zrównoważonej modernizacji budynków. Przeprowadzenie modernizacji w zielonym standardzie zapewni, że remontowany obiekt będzie bardziej efektywny energetycznie, a także podniesie zdrowie i komfort jego mieszkańców i użytkowników.
Następnie zastanowimy się czy opłaca się certyfikować istniejący budynek? Na to pytanie odpowiedzą specjalnie zaproszeni z całego świata przedstawiciele największych obecnych w Polsce systemów certyfikacji wielokryterialnej: BREEAM, DGNB, HQE, LEED oraz Well Building Standard.
Wreszcie podczas wspólnej debaty ustalimy jakie założenia realizować w nowych inwestycjach, aby budynek sprzyjał zdrowiu i komfortowi użytkownika, a jednocześnie zostały obniżone koszty eksploatacji. Na zakończenie zostanie rozstrzygnięty konkurs na najlepsze zielone budynki i projekty, które zostaną nagrodzone PLGBC Green Building Awards 2016! Po rozdaniu nagród przewidziana jest konferencja prasowa.
Bądź krok przed innymi – to najszybsza droga do sukcesu. Nasza konferencja da Ci tę przewagę!

 • oficjalna konferencja sygnowana przez światowych specjalistów z dziedziny zielonego budownictwa i instytucje wspierające ideę Green Building
 • najświeższe informacje o światowych trendach
 • najważniejsi polscy i światowi eksperci
 • okazja do nieformalnych spotkań z partnerami biznesowymi
 • najlepsze zielone budynki nagrodzone PLGBC Green Building Awards 2016

Dowiesz się:

 • Jak czerpać inspirację z natury, aby podnieść komfort i zdrowie użytkowników
 • Jak zmniejszyć koszty certyfikacji istniejących obiektów
 • Co jest siłą napędową lepszego projektowania
 • Jak zmodernizować budynek w zielonym standardzie
 • Jak oszczędność zasobów i kosztów może przyczynić się do wyższego komfortu w budynku
 • Jak sprostać wyzwaniom w tworzeniu zrównoważonego środowiska wewnętrznego
 • Jakie są aktualne trendy w zielonym budownictwie
 • Jak zoptymalizować proces projektowania

Fakty:

 • Według najnowszego raportu World Green Building Trends 2016, globalny rynek zielonego budownictwa ulega podwojeniu co trzy lata
 • W krajach rozwiniętych, przynajmniej połowa budynków, która będzie istniała w 2050 roku, została już wybudowana, z czego wynika jasna implikacja, że musimy koncentrować się zarówno na budowaniu nowych, jak i modernizacji istniejących budynków
 • Obiekty nowe, jak i te modernizowane, muszą sprzyjać człowiekowi – wpływać pozytywnie na zdrowie, samopoczucie i produktywność, a to zapewnia zielone budownictwo

PLGBC Green Building Symposium jest najważniejszym wydarzeniem skupiającym światowych ekspertów oraz wyznaczającym kierunek rozwoju zielonego budownictwa – serdecznie zapraszamy do udziału oraz aktywnego uczestnictwa!

Kontakt:
Magdalena Kałużyńska
Koordynator ds. Marketingu
M. +48 537.445.958
E. mkaluzynska@plgbc.org.pl
www.plgbc.org.pl

Close
open