Home Firmy DEN BRAVEN ZOSTANIE CZĘŚCIĄ GRUPY ARKEMA/BOSTIK
DEN BRAVEN ZOSTANIE CZĘŚCIĄ GRUPY ARKEMA/BOSTIK
0

DEN BRAVEN ZOSTANIE CZĘŚCIĄ GRUPY ARKEMA/BOSTIK

0
0

Planowany zakup DBEW Holding (“Den Braven”) został już ogłoszony radzie pracowników grupy Arkema w Holandii. Planowana transakcja sprzedaży/zakupu jest obecnie przedmiotem procesu akceptacji instytucji antymonopolowych w krajach, których transakcja dotyczy. Zamknięcie procesu formalno-prawnego planowane jest na czwarty kwartał 2016.  

Arkema, poprzez działalność Bostik, ma długą historię wiodącego dostawcy specjalistycznych klejów przemysłowych, budowlanych oraz dla konsumentów detalicznych. Bostik & Den Braven już obecnie są partnerami biznesowymi, o wspólnych wartościach skupionych wokół: koncentracji na Kliencie, odpowiedzialności społecznej, etyce biznesu, ochronie środowiska i nieustannym rozwoju pracowników.

Den Braven rozpoczyna nowy etap w swojej bogatej historii. Przez ostatnie kilka lat Den Braven intensywnie inwestował w rozwój swojej działalności i stał się globalną firmą  z solidną bazą Klientów, światowej klasy możliwościami produkcyjnymi, dostarczając swoje produkty do ponad 100 krajów na całym świecie. Den Braven będzie kontynuował swoją strategię przy wsparciu grupy Arkema, korzystając z całego jej potencjału.

Den Braven i Bostik są organizacjami komplementarnymi, w związku z czym oczekiwane są korzyści płynące z większej siły zakupowej, szerszej oferty produktowej, zasięgu geograficznego oraz posiadanych technologii. Stając się częścią grupy Arkema zyskujemy dostęp do nowych rynków i najnowszych technologii. Den Braven stając się częścią grupy Bostik, będzie tworzył segment produktów wysokojakościowych w ramach oferowanego przez Arkema portfela rozwiązań dla przemysłu i budownictwa. Arkema planuje intensywny rozwój tego segmentu, a docelowo ma on stanowić 50% przychodów całej Grupy w perspektywie do 2020r.

Zespół Den Braven w pełni wspiera planowaną transakcję, dostrzegając wiele szans wynikających z przeprowadzanej transakcji.


Den Braven East Sp. z o.o. z siedzibą w Wysogotowie koło Poznania, będąca oddziałem Grupy Den Braven, od kilkunastu lat zajmuje się propagowaniem nowoczesnych technik uszczelniania w Polsce i w Europie Wschodniej. Holding Den Braven jest uznanym światowym liderem technologii uszczelnień. Dzięki nowoczesnym fabrykom, zaawansowanym produktom i aktywności doświadczonego personelu w kilkudziesięciu oddziałach handlowych, marka Den Braven jest dziś rozpoznawalna na całym świecie, ciesząc się sympatią i zaufaniem profesjonalistów. Różnorodność i wysoka jakość produktów Den Braven gwarantuje ich szerokie zastosowanie w budownictwie, przemyśle, motoryzacji, szklarstwie i gospodarstwie domowym. W ofercie Den Braven East znajduje się szeroki wybór mas uszczelniających, w tym popularnych silikonów, akryli, pian poliuretanowych, klejów montażowych, HD-polimerów, akcesoriów do ich użycia oraz innych wyrobów chemii budowlanej, przemysłowej i samochodowej.

open