Home Firmy DOM OPTYMALNY
DOM OPTYMALNY
0

DOM OPTYMALNY

0
0

Dom Optymalny – to dom jednorodzinny, w którym zrównoważono wszystkie niezbędne parametry i rozwiązania. Do izolacji pionowej fundamentów wykorzystano płyty FS ARBET – HYDROPIAN.

Wybierając produkty do budowy Domu Optymalnego zwracaliśmy szczególną uwagę zwłaszcza na ich dopasowanie do projektu i wymagań energetycznych, przy jednoczesnym ograniczaniu nieuzasadnionych kosztów budowy – mówi Tomasz Baron reprezentujący inwestora, Statero Sp. z o.o. – Hydropian firmy Arbet spełnił wymagania projektantów w zakresie fizyki budowli, a także nasze pod kątem jakości i ceny. Zastosowaliśmy go więc do izolacji pionowej fundamentów.

W projekcie Domu optymalnego ważne jest spełnienie 5 zadań energetycznych.

Na komfortowe i zdrowe użytkowanie budynków, z poszanowaniem budżetu inwestora i środowiska naturalnego, wpływają następujące optymalnie rozwiązane zadania:

– zapewnienie ciepła zimą,
– zapewnienie chłodu latem,
– prawidłowa wentylacja,
– wystarczająca ilość światła dziennego i dobre światło sztuczne,
– wykorzystanie lokalnie wytwarzanego prądu na potrzeby budynku.

Hydropian to nowoczesny produkt łączący w sobie trzy niezwykle istotne dla materiałów izolacyjnych cechy – bardzo małą chłonność wody, doskonałe parametry izolacyjności cieplnej i dużą odporność na obciążenia. Wytwarzany jest ze specjalnego surowca w postaci hydrofobizowanego tworzywa polistyrenowego. Dzięki zastosowaniu wysoko zaawansowanej technologii wytwarzania, Hydropian charakteryzuje się szczególnie wysoką spoistością (powyżej 95%). Gwarantuje to bardzo niską nasiąkliwość wodą nawet przy długotrwałym, (miesięcznym) zanurzeniu.

hydropian100

open