Home Sport&Rekreacja CZEMPIONI SPORTOWEJ POLSKI
CZEMPIONI SPORTOWEJ POLSKI
0

CZEMPIONI SPORTOWEJ POLSKI

0
0

Podczas Gali Sportowej Polski, która odbyła się 15 listopada 2016 r. w Pałacu Zamoyskich w Warszawie, Klub Sportowa Polska wyróżnił blisko 140 podmiotów działających na rzecz rozwoju infrastruktury sportowej i krzewienia sportu wśród dzieci, młodzieży i społeczności lokalnych. Przedstawiciele najaktywniejszych samorządów i firm, dzięki zaangażowaniu i działalności których baza sportowo-rekreacyjna w naszym kraju jest z roku na rok coraz lepsza i nowocześniejsza odebrali zasłużone nagrody z rąk najlepszych polskich sportowców – olimpijczyków.  XVII edycja wydarzenia zgromadziła blisko 300 osób, Laureatów tegorocznych wyróżnień oraz przyjaciół Klubu Sportowa Polska i sympatyków sportowej Polski.


Prestiż i uznanie
W docenieniu szczególnego zaangażowania i współpracy uhonorowano instytucje i firmy, które od samego początku wspierają program Budujemy Sportową Polskę: Statuetką Ambasadora Sportowej Polski – Stowarzyszenie Architektów Polskich i Właściciela firmy Anchem Zbigniewa Wojciula oraz wyróżnieniem PROMOTOR INFRASTRUKTURY SPORTOWEJ – urzędy marszałkowskie: województwa warmińsko – mazurskiego oraz lubuskiego. Liczna grupa firm – Ambasadorów i Partnerów Sportowej Polski – Laureatów wcześniejszych edycji wyróżniono w podziękowaniu za wieloletnie wspieranie Programu „budujemy Sportową Polskę”, a tym samym działań na rzecz rozwoju aktywności sportowej dzieci, młodzieży i niepełnosprawnych. Konkursy Klubu Sportowa Polska: BUDOWNICZY POLSKIEGO SPORTU oraz SPORTOWA GMINA, PASJONAT SPORTOWEJ POLSKI I PRODUKT NA MEDAL to jedyne przedsięwzięcia tego rodzaju w Polsce. Kompleksowa analiza osiągnięć infrastruktury sportowej i rekreacyjnej uwzględnia poszczególne regiony, gminy i powiaty, pozwala z jednej strony na ocenę jej stanu, z drugiej zaś na dostrzeżenie tych osób, instytucji, samorządów i firm, które  przyczyniają się do budowania polskiego sportu.

Docenieni architekci
Nie bez powodu na miejsce uroczystości wybrano Pałac Zamoyskich siedzibę Stowarzyszenia Architektów Polskich, które od wielu lat sprawuje patronat honorowy nad Programem BUDUJEMY SPORTOWĄ POLSKĘ i konkursem BUDOWNICZY POLSKIEGO SPORTU. W tym roku Kapituła konkursu, którą tworzy grono profesorskie Rady Naukowej miesięcznika Builder wspólnie z Prezesem Stowarzyszenia Architektów Polskich Mariuszem Ścisło i Oddziałami SARP z całej Polski nominowały do wyróżnień SPORTOWA ARCHITEKTURA REGIONU obiekty, które poza funkcją sportową i rekreacyjną wyróżnia innowacyjna architektura i stanowi ona dominantę regionu. Tak więc bieżąca – XVII edycja wydarzenia podsumowuje również osiągnięcia twórcze w zakresie projektowania obiektów sportowych i rekreacyjnych w Polsce na przestrzeni ostatnich kliku lat.

Na sportowej scenie
Tradycją Gali Sportowej Polski jest udział polskich sportowców.  W tym roku swą obecnością uświetnili uroczystość Andrzej Supron  – wybitny polski zapaśnik, 6-krotny medalista Mistrzostw Świata i 7-krotny medalista Mistrzostw Europy, wicemistrz olimpijski, trener i sędzia zapaśniczy; Agnieszka Wieszczek – polska zapaśniczka, brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w kategorii do 72 kg w stylu wolnym. Tym samym zdobywczyni pierwszego w historii medalu olimpijskiego dla Polski w zapasach kobiet. Czterokrotna brązowa medalistka mistrzostw Europy w zapasach kobiet z Moskwy, Sofii, Wilna i Dortmundu. Żołnierz Sił Powietrznych w stopniu starszego szeregowego. A także Aleksandra Socha – polska szablistka, 6-krotna mistrzyni Polski, która na swoim koncie ma również brąz mistrzostw świata oraz złoto, srebro i brąz mistrzostw  Europy. Olimpijka z Aten, Pekinu oraz Londynu. Żołnierz Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu.

WYRÓŻNIENIA KLUBU SPORTOWA POLSKA

SPORTOWY OBIEKT ROKU
Kapituła konkursu na podstawie nominacji marszałków województw nadała tytuł SPORTOWY OBIEKT ROKU 2016 sześciu obiektom. To inwestycje zrealizowane z dużym i rzetelnym zaangażowaniem inwestorów oraz firm budowlanych: Hala sportowo-widowiskowa Studium Wychowania Fizycznego Politechniki Wrocławskiej, Centrum Sportów Zimowych w miejscowości Ptaszkowa, z narciarską trasą biegową i hotelem, Maneż przy Zespole Szkół Techniczno-Weterynaryjnych w Trzcianie Powiat Rzeszowski, Swarzędzka Hala Sportowa, Centrum Sportowe Kosakowo oraz Hala sportowo-widowiskowa COS OPO w Zakopanem.

SPORTOWA GMINA
Od 2010 roku Klub Sportowa Polska uhonorował 189 miast oraz gmin z całej Polski. Wyróżnienie „Sportowa Gmina” przyznawane jest samorządom, które umiejętnie łączą budowę nowoczesnych obiektów sportowych z programem rozwoju sportu i rekreacji w regionie. Wśród laureatów tegorocznej edycji Wyróżnienia, znalazły się zarówno duże aglomeracje miejskie z imponującą bazą sportową, jak i mniejsze miasta i gminy, małe gminy wiejskie, które na skalę swoich możliwości i potrzeb realizują program rozwoju infrastruktury sportowej, połączony z promocją sportu i rekreacji.

FIRMY NA MEDAL
Nie byłoby obiektów sportowych bez zaangażowania i inicjatywy inwestorów, pozyskania przez nich finansowania, ale nie powstałyby one bez dobrych projektów i rzetelnego wykonawstwa, a także bez specjalistycznych nowoczesnych rozwiązań. Obiekty te nie spełniałyby swojej roli, gdyby nie zarządzający, którzy dbają o ich utrzymanie i realizują atrakcyjne programy użytkowe. Ideą konkursu BPS jest docenienie wszystkich uczestników procesu inwestycyjnego: budowy lub modernizacji obiektów sportowych. W roku 2016 sześć firm zasłużyło na miano FIRMY NA MEDAL: PROLESKI za innowacyjne zjazdy narciarskie i snowbordowe tzw. niekończące się stoki”., Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olecku i Dyrektor Andrzej Kamiński za wyjątkowe zaangażowanie w rozwój nowoczesnej bazy sportowej, wyróżniającej się  zarówno w skali województwa jak i kraju,  GRUPA SILIKATY Sp. z o.o. za dotychczasowe zaangażowanie firmy w rozwój nowoczesnego budownictwa sportowego i rekreacyjnego w Polsce, z uwzględnieniem oferowanych przez firmę wyrobów silikatowych, które zastosowano na przestrzeni ostatnich lat w wielu obiektach sportowych, w tym strategicznych dla polskiego sportu.
Ponadto ES-SYSTEM SA za profesjonalne rozwiązania techniki oświetleniowej, Moris-Polska Sp. z o.o. za liczne realizacje, ze szczególnym uwzględnieniem budowy hali widowiskowo-sportowej Politechniki Wrocławskiej – tegorocznej nominacji marszałka województwa dolnośląskiego.
Natomiast za pionierską działalność w dziedzinie budowy torów i tras rowerowych w Polsce nagrodzono firmę BT Project Sp. z o.o.

INWESTOR NA MEDAL
Na podstawie nominacji marszałków województw kapituła konkursu przyznała wyróżnienie szesnastu inwestorom najprężniej działającym i najaktywniejszym w latach 2015-2016, dbającym o prawidłowy przebieg procesu inwestycyjnego. W gronie Laureatów tego wyróżnienia znalazły się Miasto Jasło, Nowy Dwór Mazowiecki, Gminy:Jedlicze, Nowa Sól, Żórawina, Strzyżewice, Potok Wielki, Pułtusk, Kosakowo, Powiaty: Ostrowski, Lidzbarski, Rzeszowski, Garwoliński, Lubelski, a także Kuria Diecezjalna w Siedlcach i Politechnika Wrocławska.

PRODUKT NA MEDAL 2016
Wyróżnienie przyznawane jest przez Klub Sportowa Polska w ramach Programu “Budujemy Sportową Polskę”. Wyróżnieniem zostają nagrodzone produkty i usługi, w tym również usługi doradcze, finansowe, organizacji i zarządzania oraz z zakresu IT, które mają zastosowanie w infrastrukturze sportowej i rekreacyjnej, w szeroko rozumianym procesie inwestycyjnym oraz w użytkowaniu i zarządzaniu obiektami sportowymi i rekreacyjnymi. Wyróżnienie jest wskazówką dla inwestorów i projektantów jak spośród setek ofert wybrać te najlepsze, gwarantujące sukces inwestycji.

PASJONAT SPORTOWEJ POLSKI
Pasjonat Sportowej Polski to osoba, która poprzez swoją pracę zawodową i działalność społeczną przyczynia się do upowszechniania kultury fizycznej, działa na rzecz sportu dzieci i młodzieży, aktywizuje inne środowiska, a za sprawą swoich działań jest wzorem i autorytetem dla mieszkańców, uczniów i sportowców. W tym roku KSP uhonorował medalami menadżerów sportu, społeczników, animatorów sportu, nauczycieli wychowania fizycznego, trenerów i inicjatorów różnych projektów i imprez sportowych, rekreacyjnych i turystycznych, a także inicjatorów  budowy nowych obiektów sportowych. W gronie Pasjonatów uhonorowano również wybitnego sportowca i olimpijczyka Andrzeja Suprona oraz Krzysztofa Paterkę – wybitnego paraolimpijczyka, wychowawcę młodych sportowców, animatora wielu działań propagujących ideę sportu osób niepełnosprawnych.

BUDOWNICZY POLSKIEGO SPORTU 2016
Statuetki BPS są przyznawane instytucjom, firmom i osobom za szczególne zaangażowanie w rozwój budownictwa sportowego i rekreacyjnego w naszym kraju.
W tym roku Klub Sportowa Polska uhonorował Inwestora: Miasto Bydgoszcz i Prezydenta Rafała Bruskiego, Producentów: LafargeHolcim w Polsce i Federico Tonetti Prezesa Zarządu LafargeHolcim w Polsce, oraz Grupę Saint-Gobain w Polsce za dotychczasowe zaangażowanie marek w rozwój nowoczesnego budownictwa sportowego i rekreacyjnego w Polsce z uwzględnieniem oferowanych nowoczesnych rozwiązań, które zastosowano na przestrzeni ostatnich lat w wielu obiektach sportowych, w tym o znaczeniu strategicznym dla polskiego sportu.  Złoto powędrowało do Generalnego Wykonawcy. Laureatem złotej statuetki BPS została bowiem firma Mostostal Warszawa S.A., realizator takich inwestycji jak: Hala Widowiskowo-Sportowa w Krakowie TAURON ARENA oraz Stadion Miejski w Tychach, Hala widowiskowo-sportowa w Łodzi, Centrum  Rekreacyjno-Sportowe z basenem olimpijskim w Olsztynie, Uniwersyteckie Centrum Sportowe UMK w Toruniu, Centrum  Rekreacyjno-Sportowo-Kulturalne z halą sportową i pływalnią w Olecku, czy gminna hala sportowa w Moszczenicy i wiele innych. Nagrodę odebrał  Andrzej Goławski Prezes Zarządu za permanentne zaangażowanie w rozwój budownictwa sportowego i rekreacyjnego w Polsce w zakresie Generalnego Wykonawstwa,  ze szczególnym uwzględnieniem realizacji  hali widowiskowo-sportowej COS OPO w Zakopanem,  największej w regionie małopolskim inwestycji realizowanej w latach 2015-2016.

Tegorocznym Laureatom gratulujemy! Ich osiągnięcia inwestycyjne to dowód na to, że – tak jak w sporcie – za każdym razem można pójść o krok dalej i być mistrzem w swojej dziedzinie. A wszystko po to żeby wszystkim żyło się zdrowiej i przyjemniej.
Zarówno Laureaci, jak i sportowcy zgodni byli również co do tego, że nie można osiąść na laurach, bo jest jeszcze wiele do zrobienia, na mapie Polski widnieją miejsca, gdzie nie ma jeszcze żadnej infrastruktury sportowej albo wymaga ona modernizacji. To ważne wyzwanie na najbliższe lata.

Przekazujemy podziękowania dla firmy EDUCARIUM, która na Galę Sportowa Polska przygotowała prawdziwie sportową scenę.

KONTAKT:
Klub Sportowa Polska
e-mail: biuro@sportowapolska.eu
tel. 22 843 92 03 wew. 104, kom. 505 169 204

open