Home Firmy GRUPA TUBĄDZIN OTWORZYŁA NAJNOWOCZEŚNIEJSZĄ FABRYKĘ PŁYTEK CERAMICZNYCH W EUROPIE ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ
GRUPA TUBĄDZIN OTWORZYŁA NAJNOWOCZEŚNIEJSZĄ FABRYKĘ PŁYTEK CERAMICZNYCH  W EUROPIE ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ
0

GRUPA TUBĄDZIN OTWORZYŁA NAJNOWOCZEŚNIEJSZĄ FABRYKĘ PŁYTEK CERAMICZNYCH W EUROPIE ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ

0
0

29 listopada br. Grupa Tubądzin oficjalnie uruchomiła w Sieradzu swój trzeci zakład produkcyjny. Będzie w nim wytwarzać ponad 3 mln mkw. płytek rocznie. Fabryka została wybudowana w rekordowym tempie i jest pierwszym w Polsce oraz w tej części Europy miejscem, w którym produkowane płytki osiągną rozmiar 120 x 240 cm. Ponadto, to jeden z niewielu zakładów w Europie, w którym produkcja będzie odbywała się w sposób ciągły metodą walcową z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. Zatrudnienie w fabryce otrzymało dotychczas ponad 150 osób.

– Wieloletnie doświadczenie w branży, konsekwentnie realizowana strategia rozwoju oraz kapitał ludzki firmy pozwalają mi optymistycznie patrzeć na powodzenie tej inwestycji. Wierzę, że dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym będziemy w stanie zaoferować nową jakość na polskim rynku płytek ceramicznych – mówił podczas otwarcia Andrzej Wodzyński, właściciel Grupy Tubądzin.

Symbolicznego aktu przecięcia wstęgi w nowatorskiej formie dokonali: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju Pan Jerzy Kwieciński, Jego Eminencja Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz, Wicewojewoda łódzki Pan Karol Młynarczyk, wiceprezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Pani Agnieszka Sygitowicz, Prezydent Miasta Sieradza Pan Paweł Osiewała, Starosta sieradzki Pan Mariusz Bądzior, Członek Zarządu SACMI Pan Giovanni Lancieri, Prezes Grupy Tubądzin Pan Mirosław Jędrzejczyk oraz właściciele Grupy Tubądzin Państwo Joanna i Andrzej Wodzyńscy.

W uroczystości uruchomienia fabryki udział wzięło ponad 600 zaproszonych gości. Jej poświęcenia dokonał Jego Eminencja Ksiądz Kardynał doktor Kazimierz Nycz w asyście Wikariusza Biskupiego, Księdza Prałata, proboszcza Parafii Wszystkich Świętych w Sieradzu doktora Mariana Bronikowskiego oraz Księdza Kanonika, proboszcza Parafii św. Anny w Łodzi doktora Piotra Turka.

9 miesięcy intensywnych prac
Grupa Tubądzin otrzymała zezwolenie na działalność na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w podstrefie Sieradz, w listopadzie 2015 r. Inwestycję udało się zrealizować w imponującym tempie, w ciągu 9 miesięcy, od lutego br., wybudowano cały zakład produkcyjny. Od rozpoczęcia firma zainwestowała w ten zakład ponad 150 mln zł. Otwarcie nowej fabryki pozwoli zwiększyć moce produkcyjne z 12 do 15 mln metrów kwadratowych płytek rocznie.

Nowe miejsca pracy
W fabryce w Sieradzu zatrudnienie znalazło ponad 150 osób. Są to m.in. mechanicy, technolodzy, monterzy urządzeń linii produkcyjnych, automatycy-elektrycy oraz pracownicy produkcji. Zatrudniona kadra odbyła odpowiednie szkolenia w pozostałych zakładach należących do Grupy Tubądzin oraz za granicą. Cała firma zatrudnia obecnie ponad 1200 osób, będąc tym samym jednym z największych pracodawców województwa łódzkiego.

Pierwsze w Polsce płytki wielkoformatowe
Firma Tubądzin, jako pierwsza w kraju będzie produkować płytki gresowe w rozmiarach sięgających nawet 120 x 240 cm. Będą one przeznaczone na ściany, podłogi oraz elewacje. Uzupełnią dotychczasowy asortyment marki i zapewnią nieograniczone możliwości aranżacyjne.  Staną się nowym orężem w rękach inwestorów i architektów.

Rewolucyjna metoda produkcji
W sieradzkiej fabryce zastosowano nowatorską metodę produkcji – płytki formuje się tu w sposób ciągły metodą walcową. Obecnie, praktycznie we wszystkich fabrykach w Europie, proces produkcji płytek odbywa się poprzez prasowanie. Zastosowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych pozwala uzyskać najwyższe parametry jakościowe produktów. Płytki są bowiem cieńsze (od 6 do 10 mm grubości w zależności od rozmiaru) i lżejsze, a przy tym tak samo wytrzymałe i trwałe. Nowatorski sposób produkcji przyczyni się także do obniżenia zużycia gazu ziemnego, a w konsekwencji do ograniczenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery o 30%.

Światowy design
Nowy zakład został wyposażony w najnowocześniejsze obecnie urządzenia zdobiące. To m.in. zaawansowane technologicznie drukarki, dzięki którym można uzyskać niepowtarzalne i niezwykle estetyczne zdobienia na płytce. W nowej fabryce będą produkowane kolekcje zaprojektowane dla Grupy Tubądzin przez najwybitniejszych polskich  designerów – Dorotę Koziara oraz Macieja Zienia.

Fabryka w liczbach:

  • Wartość inwestycji: 150 000 000 zł
  • Powierzchnia działki: ponad 65 000 mkw. (ponad 6,5 ha)
  • Powierzchnia fabryki: ponad 31 000 mkw. (dokładnie 31 362, 68 mkw.)
  • Ponad 3 000 000 mkw. płytek produkowanych rocznie
  • Rozmiar największej produkowanej płytki 1200 x 2400 mm
  • 150 nowych pracowników
open