Home News DLA BEZPIECZEŃSTWA
DLA BEZPIECZEŃSTWA
0

DLA BEZPIECZEŃSTWA

0
0

W Warszawie 25 stycznia miała miejsce konferencja prasowa: Mój dom – moja twierdza. #Prawda czy fałsz? Spotkanie zainicjowało program Dom Bezpieczny, którego celem jest zbudowanie świadomości społecznej w zakresie bezpiecznego życia oraz użytkowania domów i mieszkań. 

Uczestnicy tej społecznej inicjatywy chcą pokazać, jak można w prosty sposób zabezpieczyć się przed zagrożeniami włamania, pożaru, wypadku czy choćby zalania mieszkania.
Wśród uczestników spotkania znaleźli się ambasadorzy programu: Jolanta Żółkowska, aktorka, i Kevin Aiston, najbardziej znany strażak w Polsce. Eksperci: Andrzej Boreczek z Polskiego Stowarzyszenia Serwisów Kluczowych i Maciej Żyła z Laboratorium Techniki Budowlanej zwrócili m.in. uwagę na rodzaje zagrożeń, z jakimi można się spotkać na co dzień w swoim domu czy mieszkaniu. Ważnym wątkiem dyskusji było zabezpieczenie domu i posesji przed włamaniem.

Goście konferencji przekonali się też naocznie, jak łatwo jest otworzyć kłódkę przy pomocy niewielkiej pęsetki czy sforsować okno używając jedynie śrubokręta. Dowiedzieli się również, jak ryzykowne jest instalowanie krat w oknach – utrudniają wprawdzie złodziejowi dostanie się do wnętrza, ale są śmiertelną pułapką dla mieszkańców podczas pożaru.

Dyskusja, w której wzięli udział gospodarze i goście spotkania unaoczniła, że to właśnie poczucie bezpieczeństwa i jego potrzeba jest jedną z podstawowych przyczyn inwestowania w zabezpieczenia własnych domów i mieszkań. Potwierdziła się przy tym teza, że bardzo potrzebne jest usystematyzowanie i przekazanie obiektywnej, kompletnej wiedzy na temat zabezpieczeń i bezpieczeństwa.

Konferencja Mój dom – moja twierdza była pierwszą z cyklu poświęconego tematowi bezpieczeństwa i zabezpieczeń.

Ambasadorzy programu Jolanta Żółkowska i Kevin Aiston
Ambasadorzy programu Jolanta Żółkowska i Kevin Aiston

Dom Bezpieczny to ogólnopolska akcja powstała z inicjatywy Ogólnopolskiego Zrzeszenia Dystrybutorów i Montażystów Stolarki oraz Centrum Informacji Branżowej. Jest to jednocześnie koalicja instytucji i firm, dla których kwestia bezpieczeństwa jest szczególnie istotna, a ich przedstawiciele dysponują ogromnym doświadczeniem i wiedzą. Należą do nich: Polska Izba Systemów Alarmowych, Związek Producentów Okuć Budowlanych, Stowarzyszenie Przetwórców Szkła Budowlanego i Polskie Stowarzyszenie Serwisów Kluczowych. Wsparcia merytorycznego udzielają firmy: Pilkington, Winkhaus, Porta, Roto, Hormann, Krispol, Aluprof oraz Wiśniowski.

open