Home Firmy HÖRMANN NA TARGACH BAU 2017
HÖRMANN NA TARGACH BAU 2017
0

HÖRMANN NA TARGACH BAU 2017

0
0

Garażowe bramy segmentowe o grubości 67 mm, elegancka linia drewnianych drzwi wewnętrznych i nowa generacja elementów obsługi bram i drzwi – między innymi takie nowości zaprezentowała firma Hörmann na Światowych Targach Architektury, Materiałów i Systemów Budowlanych BAU 2017, które w styczniu odbyły się w Monachium. Stoisko o powierzchni ponad 1400 odwiedziły tysiące zwiedzających.  

Gruba brama LPU 67 Thermo
Największe zainteresowanie wzbudzały mające tu swoją premierę segmentowe bramy garażowe o grubości 67 mm – LPU 67 Thermo. To bramy zbudowane z rozdzielonych termicznie paneli o grubości 67 mm. W odróżnieniu od innych obecnych na rynku rozwiązań – grubość paneli zachowana jest tu na całej ich szerokości, a blacha zewnętrzna i wewnętrzna nie stykają się ze sobą. Dzięki takiej konstrukcji brama w każdym miejscu ma taką samą grubość 67 mm i dużo lepszą izolacyjność cieplną niż te bramy, których panele zostały częściowo pocienione. Dodatkowo przed stratami ciepła zabezpieczają podwójne dwuwargowe uszczelki między panelami oraz podwójna uszczelka w progu. To wszystko  sprawia, że izolacyjność cieplna bramy LPU 67 Thermo o wymiarach 5,0 x 2,125 metra wynosi 0,91 W/(m2K), a pojedynczego segmentu – 0,31 W/(m2K). Nowa brama ma potrójne wzmocnienie blach, dlatego jej profile są bardzo stabilne. Brama LPU 67 Thermo oferowana będzie w dwóch standardach jakościowych.

Brama podsufitowa RollMatic OD
Ciekawą propozycją dla właścicieli małych i niskich garaży była pokazana na monachijskich targach po raz pierwszy brama podsufitowa RollMatic OD. To brama, której montaż możliwy jest przy bardzo niskiej wysokości nadproża – może ona wynosić nawet 60 mm. Ta rolowana brama, zbudowana z paneli o wysokości 77 mm, którą otwierać można zarówno ręcznie jak  i automatycznie, jest idealnym rozwiązaniem służącym modernizacji starych garaży.

Nowa generacja elementów obsługi
Firma Hörmann zaprezentowała też bardzo elegancką, jednolitą wzorniczo najnowszą linię elementów obsługi bram i drzwi, m.in. wyłączniki alfanumeryczne, transpondery, skanery linii papilarnych, przycisk radarowy czy automat kluczykowy.

Automat kluczykowy to urządzenie, które może zastąpić klucz, zarówno w drzwiach wejściowych, jak i wewnętrznych. Dzięki niemu nie musimy mieć przy sobie klucza, a drzwi zaryglujemy i odryglujemy pilotem lub za pomocą przycisków. Jeżeli automat kluczykowy podłączony zostanie do bramki LAN/WLAN firmy Hörmann, drzwi otworzymy przy pomocy smartfona. Firma zaprezentowała też inne nowoczesne systemy kontroli dostępu.

Czujnik wilgotności powietrza
Bardzo interesującym rozwiązaniem pokazanym na targach BAU 2017 był czujnik wilgotności powietrza zintegrowany z przyciskami obsługi napędu bramy garażowej. To odpowiedź firmy Hörmann na coraz większą szczelność bram, przez którą rośnie wilgotność wewnątrz garażu. Urządzenie to pozwala na zaprogramowanie automatycznego uchylania bramy przy określonej wilgotności. Dzięki temu garaż jest odpowiednio wentylowany, co zapobiega powstawaniu np. pleśni i pozwala zapobiec korodowaniu auta zimą, kiedy topniejący śnieg dodatkowo podnosi wilgotność powietrza. Wentylowanie odbywa się przy zamkniętej bramie – uchylony zostaje bowiem jedynie jej górny panel; możemy zaprogramować też, że odbywa się tylko w dzień. Natomiast dzięki dodatkowemu czujnikowi badającemu wilgotność na zewnątrz możemy mieć pewność, że brama nie zostanie uchylona, jeżeli wilgotność powietrza na zewnątrz będzie większa niż ta w garażu.

Zmodernizowane drzwi zewnętrzne
Na stoisku firmy Hörmann obejrzeć też można było nowe wzory drzwi zewnętrznych, w tym aluminiowych drzwi ThermoSafe i ThermoCarbon, które odtąd w standardzie produkowane będą z wyposażeniem przeciwwłamaniowym w klasie RC3. Drzwi ThermoSafe pokazano tu z nowymi specjalnymi uszczelkami oraz efektownym pochwytem, w którym umieszczona została listwa LED, a stalowe drzwi Thermo65 – z nowym elementem przeszklenia i opcjonalnym automatycznym zamkiem zapewniającym samoczynne ryglowanie przy zamknięciu drzwi.

Drewniane drzwi wewnętrzne
Sporą część targowej ekspozycji i uwagi zwiedzających zajęła nowa seria drewnianych drzwi wewnętrznych ConceptLine. To bardzo eleganckie, a zarazem – dzięki specjalnej konstrukcji -niezwykle mocne i wytrzymałe drzwi. Ich skrzydła oraz ościeżnice mają specjalnie wzmacniane krawędzie, a trzy rodzaje powierzchni – gładka, matowa i chropowata- oferowane w trzech różnych kolorach pozwalają na stylistyczne dopasowanie do każdego wnętrza. Zaprezentowane na targowym stoisku firmy Hörmann drewniane drzwi wewnętrzne wyróżnia też szereg rozwiązań usprawniających montaż.

open