Home News RADISSON BLU OTWIERA NOWY HOTEL W NADMORSKIM SOPOCIE
RADISSON BLU OTWIERA NOWY HOTEL W NADMORSKIM SOPOCIE
0

RADISSON BLU OTWIERA NOWY HOTEL W NADMORSKIM SOPOCIE

0
0

The Rezidor Hotel Group, jedna z najszybciej rozwijających się firm hotelowych na świecie i członek Carlson Rezidor Hotel Group, kontynuuje ekspansję na polskim rynku.

Najnowszy obiekt w portfolio Grupy stanowić będzie 230-pokojowy Radisson Blu Hotel w Sopocie. Łącznie z ostatnim nabytkiem Rezidor będzie miał cztery ośrodki i 13 hoteli w Polsce. Nowo wybudowany ośrodek z 250 m plaży Morza Bałtyckiego zostanie oddany do użytku w I kwartale 2019 r.

Sopot to ważny ośrodek turystyczny i uzdrowiskowy w północnej Polsce, każdego roku odwiedzany przez 6 milionów turystów krajowych i zagranicznych. Hotel jest dogodnie usytuowany w samym sercu Trójmiasta (Gdańsk, Gdynia i Sopot), jednego z najbardziej dynamicznie rozwijających się ośrodków miejskich i biznesowych w kraju. Obiekt umożliwia łatwy dostęp do gdańskiej dzielnicy biznesowej i jest położony zaledwie 20 minut spacerem od Starego Miasta. Turyści i przedsiębiorcy będą w nim mogli korzystać z całodobowej restauracji, baru, ponad 900m² powierzchni konferencyjnych, parkingu oraz 900m² ośrodka odnowy biologicznej wraz z siłownią i krytym basenem. Nad projektem Radisson Blu w Sopocie pracuje Grupa Inwestycyjna Hossa S.A., gdyńska firma architektoniczna z 25-letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości.

„Polska, dzięki średniemu wzrostowi PKB o 3,6 procent w 2015 roku i rozwojowi turystyki krajowej, stała się ważnym graczem na europejskim rynku” – powiedział Elie Younes, Wiceprezes i Dyrektor ds. Rozwoju Carlson Rezidor Hotel Group. „Najnowszy obiekt pozwoli nam poszerzyć zakres działania w Polsce, gdzie mamy już 13 hoteli, a także wzmocni naszą obecność w europejskich kurortach. Sąsiedztwo polskiego centrum biznesu i wspaniałej metropolii sprawia, że hotel będzie atrakcyjny zarówno dla turystów, jaki i klientów biznesowych”.

Bartłomiej Kołubinski, Członek Zarządu Grupy Inwestycyjnej Hossa S.A., powiedział: „Będziemy działać z pasją, starając się zapewnić doskonałą obsługę wszystkim gościom inspirującego hotelu Radisson Blu w Sopocie. Przez cały proces przygotowania projektu i pozyskania marki Radisson Blu wspierała nas spółka Hotel Professionals Sp. z o.o., wiodąca firma zajmująca się doradztwem i zarządzaniem w sektorze hotelarskim w Polsce”. Alex Kloszewski, Partner zarządzający Hotel Professionals Sp. z o.o., dodaje: „Jesteśmy dumni mogąc być częścią tego wyjątkowego projektu i jesteśmy absolutnie pewni, że polscy i zagraniczni turyści poszukujący ekskluzywnego noclegu w rejonie Trójmiasta, wybiorą właśnie hotel marką Radisson Blu”.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że po Zakopanym, Świnoujściu i Szklarskiej Porębie otwieramy czwarty ośrodek wypoczynkowy” – dodał Younes. – „Projekt jest zgodny z naszą strategią działania w Polsce i stanowi odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na wysokiej jakości hotele w regionalnych i krajowych destynacjach biznesowych i turystycznych”.

Sopot należy do najsłynniejszych miast w Polsce. Jako jeden z najlepszych kurortów morskich, szczególną popularnością cieszy się w miesiącach letnich. Sopot, razem z Gdańskiem i Gdynią, tworzy Trójmiasto – metropolię, którą zamieszkuje ponad 1 milion mieszkańców. Miasto szczyci się wieloma atrakcjami turystycznymi, do których należą: długa, piaszczysta plaża z licznymi ośrodkami sportów wodnych, najdłuższe drewniane molo w Europie, które sięga do Zatoki Gdańskiej, rejsy statkami, Międzynarodowy Festiwal Piosenki w Sopocie – największa tego typu impreza po Eurowizji; hala widowiskowo-sportowa Ergo Arena i Hipodrom Sopot.


O The Rezidor Hotel Group
Rezidor Hotel Group jest jedną z najbardziej dynamicznych firm hotelowych na świecie i członkiem Carlson Rezidor Hotel Group. Grupa ma w portfolio ponad 475 hoteli oraz zarządza ponad 104 tysiącami pokoi w 80 krajach.
Rezidor zarządza głównymi markami: Radisson Blu oraz Park Inn by Radisson w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce (EMEA) oraz programem lojalnościowym Club Carlson dla gości hoteli. W pierwszej połowie 2014 roku razem z Carlson, Rezidor otworzył nową markę Radisson RED (sekcję lifestyle) i Quoryus Collection (sekcję luksusową). Od 2016 roku Rezidor jest właścicielem 49% hoteli niskobudżetowych. Rezidor porowadzi program Odpowiedzialnego Biznesu i został wyróżniony nagrodą Światowego Lidera Etycznych Przedsiębiorstw, rozdawane przez amerykańską organizację Ethisphere.
W listopadzie 2006 Rezidor zadebiutował na sztokholmskim indeksie giełdowym Nasdaq. Od grudnia 2016 roku jego głównym udziałowcem jest HNA Tourist Group Co., Ltd. – firma znajdująca się na liście Fortune Global 500. Jej głównymi obszarami działań biznesowych są: lotnictwo, turystyka, hotelarstwo, finanse i usługi internetowe.
Centrala Rezidor Hotel Group  mieści się w Brukseli.

open