Home Builder Awards JACEK SARNOWSKI – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2016
JACEK SARNOWSKI – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2016
0

JACEK SARNOWSKI – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2016

0
0

Współzałożyciel, współwłaściciel i niezmiennie od 25 lat Prezes Zarządu firmy PORTA KMI POLAND, lidera w branży, producenta drzwi wewnętrznych, wejściowych do mieszkań i domów oraz drzwi technicznych.

Początki firmy sięgają roku 1992, kiedy to wprowadzając na rynek pierwszą kolekcję drzwi wewnątrzlokalowych Jacek Sarnowski rozpoczął produkcję w swoim pierwszym zakładzie w Bolszewie. Zatrudniał wówczas około 10 osób. Obecnie zarządzana przez niego spółka składa się z 5 fabryk, które zatrudniają łącznie ponad 1900 pracowników, a produkowane drzwi miesięcznie w Polsce wybiera 20 000 właścicieli domów i mieszkań.

Wybitny przedsiębiorca, zawsze aktywnie zaangażowany w funkcjonowanie branży stworzył firmę, która jest dziś na polskim rynku liderem w produkcji drzwi dla Klientów indywidualnych i do sektora inwestycyjnego. Intuicja biznesowa i odwaga w podejmowaniu decyzji pozwoliły mu odnieść sukces i  są nadal siłą napędową rozwoju firmy. Najnowsza inwestycja – fabryka drzwi stalowych PORTA STEEL, wyposażona w zautomatyzowany park maszynowy z autorską linią produkcyjną – to jeden z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w Europie. Pozwolił on rozszerzyć portfolio produktów stalowych, co wzmocni pozycję firmy na rynkach zagranicznych. W najbliższych kilku miesiącach firma uruchomi nową linię produkcyjną umożliwiającą daleko posuniętą personalizacją drzwi technicznych. Projekt o wartości 49 mln złotych został doceniony przez komisję Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, która zdecydowała się go współfinansować.

Jacek Sarnowski jest również współzałożycielem i współwłaścicielem Invest Komfortu, wiodącego trójmiejskiego dewelopera działającego od 1995 roku, inwestora m.in. słynnego gdyńskiego kompleksu wieżowców Sea Towers. Jest też jednym z założycieli Komfortu – największej w Polsce sieci sklepów z dywanami, panelami podłogowymi, podłogami drewnianymi oraz innymi artykułami wykończenia wnętrz.

open