Home ARCHIWUM BUILDER – KWIECIEŃ 2017
BUILDER – KWIECIEŃ 2017
0

BUILDER – KWIECIEŃ 2017

0
0

Po raz kolejny oddajemy do rąk Państwa wyjątkowy numer i po raz kolejny jest on dowodem na to, że branża budowlana ma ważny i interesujący, często wspólny głos w różnych sprawach dotyczących budownictwa i jego przyszłości.

Reaguje szybko i do wielu wyzwań przygotowuje się znacznie wcześniej, tworząc właściwe strategie, dostosowując usługi i produkty do zmieniających się przepisów i rosnących wymagań globalnego rynku.

Jak powstaje smog i w jaki konkretny sposób mu przeciwdziałać? Wśród apelu o szersze działania w kierunku poprawy efektywności energetycznej budynków czy o powszechną wymianę pieców węglowych na alternatywne ekologiczne systemy ogrzewania, uczestnicy debaty wskazują na ciekawe rozwiązania aktywnie oczyszczające powietrze w miastach, np. fasady z żywą roślinnością.

Warto wiedzieć, że na świecie trwają nawet badania nad wykorzystaniem alg hodowanych na elewacjach budynków, z jednej strony – jako oczyszczaczy powietrza, z drugiej – w przemyśle żywieniowym.

Branża wobec nowych wymagań, Perspektywa 2021 – szansa czy zagrożenie dla rozwoju branży stolarki otworowej w Polsce. Jak poradziły sobie firmy z sektora stolarki budowlanej z wyzwaniem wobec wymagań w zakresie sukcesywnego obniżania współczynnika przenikalności cieplnej przegród i jakie jest stanowisko Związku POiD?

Jak budować w tandemie nauki i biznesu? Głos oddaliśmy firmom, stowarzyszeniom i organizacjom budowlanym, instytutom i uczelniom, to również głos naukowców i zatroskanych o przyszłość nauki wykładowców – członków Rady Naukowej Buildera. Na naszych łamach znajdziecie Państwo przykłady inwestycji budowlanych, które powstały we współpracy tych obu środowisk, w korelacji myśli inżynierskiej z osiągnięciami naukowo-technicznymi. Jednak mimo podejmowanej aktywności jednostek naukowych i biznesu daleko nam jeszcze do zachodnich standardów. W procesie koniecznych zmian i budowaniu relacji w tym względzie istotną rolę odegra również Builder. For The Science. For The Future.

Serdecznie zapraszam do lektury!
Danuta Burzyńska
Redaktor Naczelna miesięcznika Builder

Spis treści>>

open