Home Firmy HIT TRANSAKCYJNY W SEKTORZE HYDROIZOLACJI
HIT TRANSAKCYJNY W SEKTORZE HYDROIZOLACJI
0

HIT TRANSAKCYJNY W SEKTORZE HYDROIZOLACJI

0
0

7 kwietnia 2017 roku dwóch wiodących producentów z sektora hydroizolacji połączyło swoje siły.  Działająca w strukturach Grupy Atlas spółka Izohan zakupiła udziały spółki Izolex.

Dzięki zawartej umowie firmy, które dotychczas działały równolegle, stają się jedną organizacją z ugruntowaną pozycją na rynku chemii budowlanej. Jednocząc siły Izohan i Izolex, posiadają największy potencjał produkcyjny  w branży, operując profesjonalną wiedzą i ponad 25-letnim doświadczeniem. Bezpośrednim efektem konsolidacji obu spółek będzie zwiększenie potencjału badawczo-rozwojowego i możliwość oferowania Klientom najszerszego w Polsce portfolio produktowego w zakresie szeroko pojętej hydroizolacji.

– Jesteśmy dumni  z  integracji  spółek  i mamy zamiar dalej rozwijać wszystkie marki handlowe. Proces konsolidacji pozwoli w pełni wykorzystać wysoki potencjał zespołów. To także nowe możliwości dla firmy oraz naszych Kontrahentów w Polsce i zagranicą– komentuję Paweł Ziembiński, prezes zarządu Izohan Sp. z o.o. Wspomniana transakcja to kolejny milowy krok w rozwoju Izohanu. – Jesteśmy częścią Grupy Atlas – jednej z najstabilniejszych i najbardziej rozpoznawalnych grup produkujących chemię budowlaną w Europie. Ponad 10-letnia obecność w strukturach Grupy pozwoliła nam rozbudować Zakład Produkcyjny w Pomieczynie oraz dokonać zakupu marek IZOLMAT i NEXLER. Obecne połączenie Izohanu i Izolexa przeniesie obie firmy na kolejny poziom jakości wyrobów i usług na rynku hydroizoalcji.

 

open