Home Builder Awards PRZEMYSŁAW BOREK – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2016
PRZEMYSŁAW BOREK – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2016
0

PRZEMYSŁAW BOREK – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2016

0
0

Przemysław Borek – Wiceprezes Zarządu Pekabex S.A., Prezes Zarządu Pekabex Bet S.A. i Członek Zarządu Pekabex Pref Sp. z o.o.

Absolwent Wydziału Budownictwa Lądowego Politechniki Gdańskiej na kierunku budownictwo. W latach 1995-2002 był pracownikiem akademickim w Katedrze Konstrukcji Metalowych, gdzie przygotowywał liczne opracowania techniczne i ekspertyzy. Uczestniczył również w autorskim projekcie zbiornika o objętości 75 tys. m3, który wykonywany był na Białorusi. Praktyczne umiejętności projektowania i analizy konstrukcji zarówno stalowych jak i żelbetowych wykorzystywał prowadząc własną Pracownię Projektową ARC Projekt. Od 2002 r. pracował na stanowisku kierownika projektu w firmie Ergon Poland sp. z o.o.. W latach 2003-2007 był dyrektorem handlowym. Tworząc od podstaw struktury i pozycję rynkową nowo otwartego polskiego oddziału firmy Ergon, przyczynił się do wzrostu rocznych obrotów z 7 do 114 mln zł. Od 2008 r. związany z Grupą Pekabex, gdzie pełni funkcję Prezesa Zarządu Pekabex Bet S.A., a od 2015 r. Wiceprezesa Zarządu spółki Pekabex S.A. Brał udział we wprowadzeniu firmy na warszawską Giełdę Papierów Wartościowych oraz przejęciu spółek Centrum Nowoczesnej Prefabrykacji, Kokoszki Prefabrykacja S.A. oraz zakładu produkcyjnego należącego do Ergon Poland Sp. z o.o. w Mszczonowie.

Na szczególną uwagę zasługują takie projekty jego zespołu, jak budowa kompleksu biurowego Olivia Business Center w Gdańsku, terminalu LNG w Świnoujściu oraz lakierni Volkswagena we Wrześni.

Prywatnie wielki fan Gwiezdnych Wojen. W pracy często towarzyszy mu William – pies rasy border collie.

Często mawia: „Do pracy inspiruje nas to, co zostało jeszcze do zbudowania dla społeczeństwa, ponieważ sami jesteśmy jego częścią. To dlatego na każdym etapie naszej pracy uwzględniamy oczekiwania, bezpieczeństwo i wygodą tych, którzy będą ostatecznymi użytkownikami naszych realizacji, czyli ludzi.”

open